bugün

yerli dilde en yüce anlamına gelen bu ismi kullanan gruptur. vokali maura davis'in sesi çok tatlıdır. prozac ve lose me adlı şarkıları tavsiye edilesidir. Ancak dağılmıştır ve yerine ambulette adlı grupla devam etmektedir solist kişi.
Geçin loş bir ortama*, alın elinize hafif bir içki, fonda lose me olur, gunner olur, time away olur, prozac olur, hold your breath olur, normal days olur; ne olursa olsun. Dalın düşüncelere... Güzel şeyler düşünün... Rahatlatıcı şeyler düşünün... Mutluluk verici şeyler düşünün... iddia ediyorum ki tüm sıkıntılarınızdan arındığınızı hissedip, hayatın getirdiği bunalımları unutacak, şehrin boğucu ambiyansını silip atacaktır Denali. Yapın bunu. inanın, pişman olmayacaksınız.
bu kadının bütün şarkıları acayip efsanedir, hepsi ama. tek bir kötü şarkısı yoktur. tarzı daha çok triphop a yakındır, ama kendi tarzını oluşturmuş ender müzisyenlerdendir. nedense pekte çok insan bilmez bu kızı, ama sesi enfestir, böyle seni alır, nereye istersen götürür. kişisel olarak; ben pek güzel modlardayken dinlemem. genelde salondaki ışığı en loş hale getirir, mumları yakar, ışıklı cam ağacımıda fişe takarım, böyle allengirli garip bir ortam yaratırım kendime, sonra playliste denali parçalarını koyarım, işte yanında da ice tea bile içsen farketmez abi, kendimi koltuktan falan atasım geliyor, kafayı yiyorum. kocaman bir asiye dönüşüyorum. ama emeğe saygı! iyi müzisyendir, güzeldir hoştur, lakin intihara sürükler orası ayrı. tabi herkeste farklı etkileri olabilir, belkide sana cennetin kapılarını açar. dinlemekten zarar gelmez değilmi ey insanoğlu?
halbuki bugün çok mutluydum ben, bir anda masaüstümde duran bu lanet parçaya tıkladım, sonra derin hüzünlerde boğuldumda boğuldum. kocaman bir isyankara dönüştüm, gözbebeklerimde su damlacıkları oluştu, bu şarkı hem kalbimi acıttı, hemde beni rahatlattı. sen napıyorsun ey kadın, bunlar nasıl şarkılar. bu lose me nasıl bir şarkı. mükemmelsin. * *
http://www.youtube.com/watch?v=9YD45hsxmO0
şöyle bir şarkısı vardır kendilerinin --->> http://www.youtube.com/watch?v=EUfVpo2kp9g&feature=share
Richmond, Virjinya'da 2000 yılında kurulan Amerikan indie rock grubu. Grubun orijinal üyeleri Cam DiNunzio, Jonathan Fuller, Keeley Davis ve Maura Davis'ti. Ocak 2001'de 5 şarkılık bir demo kasedi kaydettikten sonra, yıl sonu gelmeden Jade Tree Records ile anlaştılar.

Denali'nin ilk albümü 2002 ilkbaharında piyasaya çıktı. Daha sonra Ağustos 2003'te ikinci albümleri olan Instinct'i çıkardılar. Albümden kısa bir süre sonra, Jonathan Fuller ve Keeley Davis grubu Engine Down'a odaklanmak için bıraktılar. Ayrılan Keeley Davis'in yerine bassist Stephen Howard ve Fuller'in yerine de Ryan Rapsys gruba alındı. Grup bu yeni formasyon ile fazla devam edemedi ve 2004'ün nisan ayında dağıldı.

Kasım 2004'te, Maura Davis, Ryan Rapsys, Stephen Howard ve yeni üye Matt Clark, Bella Lea grubunu kurdular, sonra grubun ismini Ambulette ile değiştirdiler.

Yakın geçmişte Maura ve Keeley, Glös grubunun üyeleri olarak yeniden bir araya geldiler.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Denali_(m%C3%BCzik_grubu)
görsel
Gmc Truck. Güzel araç ama bize gelmez. 6.2 motor. Anca Recep biner.
güncel Önemli Başlıklar