demonte

 1. 1.
  monte edilmemiş. yurtdışında yıllardır insanlar ürünleri paket içersinde alır, paketin içinde vidaları, aparatları yer alır. sonra kendiniz monte edersiniz, kendin pişir kendin ye gibi bir nevi. türkiyede de bu uygulama başlamıştılmıştır ama nedense aparatlar hep eksik çıkmaktadır ve aldığınız yer dahil gerek üretici firma gerek tüketici hakları derneği vs muhatap bulamazsınız.
  #2170546 :)
 2. 2.
  Michael Thonet'in 19yy da tasarladığı sandalye ile geliştirdiği pazarlama yönteminin ikea ile zirveye çıkmış halidir. Erkeğin mobilya ile imtihanıdır.
  #18005232 :)
 3. 3.
  son zamanların en sinir bozucu gelişmişliğidir. adamlar tahta ve vidaları paketleyip paketleyip satıyor, ne bir hizmet ne bir müşteriliğin konforu. parayı veren ben, vidayı sıkamayan ben. ha olaydan kimse de şikayetçi değil, sanki sudoku çözüyor çoğu. böcek avlamaktan sonra ikinci ana nedendir bir erkeği hayata dahil etme zorunluluğunda.
  #22822704 :)
 4. 4.
  malın nakliyesini, taşınmasını ve daha az yer kaplayarak stoklamayı kolaylaştırdığından dolayı tercih edilir.

  hali hazırda montajı yapılmış olarak sergilenen ürün incelenir, daha sonra aynısının montajı yapılmamış halini satın alırız. mobilya sektörünün bazı ürünlerinde mecburidir. o koskocaman dolapların, masaların vs. kapı veya pencereden odaya alınması imkansızdır.
  #22822761 :)
 5. 5.
  çok sıkıcı bir şey. şu kendin pişir kendin yeciler gibi. kendim yapacaksam niye alıyorum ya. nefret ediyorum nefret.!
  #22822846 :)