bugün

Ben giydim gayette yakışmıştı.
Erkek tarafi izmirli degilse hangi kiz giyerse giysin vururlar.

Sahsen en basta annem izin vermez boyle bir gelinlik giymemi.
gelin dediğin masum ve şık görünmeli.

bu yüzden giymem, hiçbir modacı hiçbir kraliçe ve prenses için bu tür kıyafetler dikmemiştir düğünlere dikkat ederseniz.

konsept olarak çok fazla açık olmaz gelinlikler.
Evlenecek olan kişiye ve evleneceği kişiye ve evleneceği mekana ve evleneceği şehire ve evleneceği ilçeye göre gibi değişen durumlara karşı değişecek cevap.
1- giyerim.
2- giymem.
3- giymek isterim de, düğün gazi mahallesinde.
4- aslında giymem ama düğün ortaköy de, giymezsem yobaz derler.
Vs. Vs.
Kadın dediğin her halükarda giymek ister, kara çarşaflısı bile en azından aklından geçirir. Ama dediğim gibi cevabı koşullara göre değişen bir sorudur bu.
Türklere gelmez öyle gelinlik. Türklerin değer yargıları,doneleri, diğer devletlerden farklı.

haa başka devletlerde öyle gelinlik giyerler, ve hiç de birşey olmaz. tecavüz olmaz, dedikodu olmaz, kadın onu giydiği için orospu olmaz.

ama bi kadın böyle bir gelinliği Türkiye de giyerse yukarda saydıklarımın hepsi

olur.
Benim evleneceğim hatun da nerde bu fizik arkadaş.
Gelinlik nerede göremedim. Görseydim yorum yapacaktım.

Her genç kız hayalinde ki gelinliği giymelidir. minik bir ayrıntıyA dikkat etmeli bedenine uygun yakışanı seçerek.
giyebilir bu kadar da yobaz olmayın, meselâ kuzenim benim yerime gerdeğe girecek biraz modernleşin aaa.
Bu anketi niye yapiyorsun ki ona gore sponsor mu olacaksin?
Prensip olarak gelinlik giymeyi düşünmüyorum.
Bir erkek olarak soyluyorum giydirmem genel olarak acik giydirmem. Cunku cok sukur gavat degilim.
görsel
Bir kere giydim de bir daha tövbe.

Annem bas bas bağırmıştı. " oğlum çıkar şunu, ayyh sami koş bu oğlan başımıza ibne olacak".
Beyler tamam gavat değilsiniz.

inşallah ileride bir karınız olur. Amin.
soru kadınlara sorulmuş bakıldığında. Ancak erkekler 'giydirmem' olarak yanıtlamış. Dekolte giymekten hoşlanan bir kadın zaten kendini kısıtlayan bir erkekle beraber olmaz. siz rahat olun.
evlenilecek adamı bulduk da derdimiz dekolteli gelinlik. oh ne ala.
giyer, memelerini herkese seyrettirir. hemde kocasına inat, sen buna sahip olduğuna inan ama bak herkese şimdiden gösteriyorum, gösterdiğim gibi de veririm diyen yollu beyanıdır.
"Dekolte" demek çıplak manasına mı geliyor acaba? Pek sanmıyorum. Ölçüye bağlı bence. Boynuna kadar kapalı giyecekse damatlık giysin kızlarda. Erkekler siyah takım giysin ayıbı kapatır, kadınlar beyaz takım giysin düşman çatlatır. Ama kararı evlenenler versin. Daha evlenecek birini bulamamışlar dereyi görmeden paçayı sıvamasın. Öyle kızlar var ki düğününde damada gelinlik giydirebilir. Benden söylemesi.
Gelinlik giymem.
giyerim de karadenizliyiz. dedem düğünde beni vurur.
Kızlara sorulan dekolteli gelinlik giyer misin sorusunu bütün erkekler olumsuz olarak cevaplamış. Olm bi durun lan biraz da kızlar yazsın, buraya gelen zaten sizin gitmeyeceğinizi biliyor amk bırakın bi bakalım kızlar ne düşünüyor bu konuda.
Gelinlik manevi bir anlama sahip. Giyilmemeli bence.
Dekolte dozundaysa güzel gözüküyor, giyerim. Kendi düğünümde istediğimi giyemeyeceksem düğünün bir anlamı yok.
Dekoltesiz de giymem.
ahah giydirmemmişş. ortada aday yok allah bilir bunlar da kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

ayrıca giydirmem kafasındaki erkekler benden de uzak olsunlar.

beğendiysem giyerim tabi.