bugün

antidemokratik, antisosyal ve insan doğasına aykırı, dogmatik motifler taşıyan yakışıksız söylem.

(bkz: en iyi ben bilirim edebiyatı)
mutkala mantıklı bir sebebi vardır birileri bir gün çıkıp bu ülkeye şeriat getirmek ister bir gün kalkar biri ülkeyi üç beş parçaya ayımak güzel olur diye düşünür sebebi budur belki ha.

yalnız burada ilginç olan hiç bir şeyi sorgulamadan inanan fetoş cuların bunu sorgulama gereği duyması.yoksa birileri sorgulamı demiştir. iyi niyetinizden şüphemiz * allaha şükür de neyinden rahatsız oldunuz acep.
-irecep olum değiştirilmesi teklif dahi edilemezmiş ne diyosun.
*neyin abey ben peh anlamam bu işlerden.
*abey bu arada gaz gaz çoh yoruldum yav.
-olum ben sana ideallerimizden bahsediyorum sen yoruldum diyorsun yorum yapsana.
*abey sen hep bize siz sorgulamayın yorumlamayın ben sizin yerinize düşünürüm demezmisin.
-tamam lan tamam ağlatma beni şimdi.
*abey anıtkabire ne zaman gitcez.
-lan gerizekalı değişmeyecek şeylerden bahsedince mal mal bakıyon ama anıtkabir diyince zikin doğruluyo bekle vakti va.
*abey bi gidelim mozoleye binecem vurucam kırbaçı vurucam kırbaçı.
*sonra furucam paltayı furucam paltayı eheeeeee.
-laaan gerizekalı bağırma gazmaya devam et.
*abey ben acıktım.
-bok ye emi.
(bkz: demokrasi)
(bkz: cumhuriyet)
demokrasiden bahseden ülke'nin çelişkilerinden yanlızca biri.

(bkz: yirim)
tükkan satıcısı mottosudur. sırf bu yüzden küçük esnaf kendi işini baltalar ya. ondan almaktansa gider tansaş'dan, migros'tan alırsınız; beğenmezseniz götürüp ayaklarının dibine atar, paranızı geri istersiniz. ama amca için durum böyle mi! 5 yıl garanti verir de, bozulduğunda "malı ben mi yaptım kardeşim!" diye size çıkışır.
yersen. yemezse kapıkule bilemedin yeşilköy. karşıdaysan sabiha gökçen.

(bkz: demokrasilerde çareler tükenmez)
laik'liktir. gerçi şuan ki anayasa türk halkına ne kadar laik orasıda ayrı.
afaki bir çabanın ürünü, zamanı da, insanı da, tarihi de, dünyayı da okumaktan aciz darbeci bir zihniyetin zamanında anayasaya koyduğu ama yıllar sonra bundan çark ettiği kelime dizisidir.

ama bu adamların yetiştirdiği nesilin bir kısmı kendilerine biçilen bu deli gömleğini hâlâ gocunmadan taşımakta hatta onunla bütünleşmektedir.

dönemin insan aklına uymayan her şey değişir.
anayasanın dördüncü maddesi hükmüdür. bu madde ile anayasanın ilk üç maddesinin değiştirilmesi engellenmiştir.
ancak, hukuki açıdan dördüncü maddenin değiştirilmesi ya da ortadan kaldırılmasını engelleyen bir hüküm ise mevcut değildir. bu nedenle, ilk üç madde için hukuki anlamda tam bir güvencesini sağlayamamaktadır.
anayasadaki bazı maddeler için kullanılan söylem.

söylem itibariyle ilk üç maddenin hayati önemde olduğunu vurgulamaktan öteye geçmez.

elinde güç olan değiştirebilir.

amaç ilk üç maddeye itinayla vurgu yapmaktır.
gayet ileri görüşlü kişiler tarafından anayasa maddesine eklenmiş olduğu günümüzde su götürmez gerçek halini almıştır,

başlıkta belirtildiği üzere antidemokratik, antisosyal değildir zira konu aldığı ilk üç madde kendisini değil devletin rejimini, yapısını, sosyal demokrasinin işleyişiyle ilgilidir,

bugün halka sorulmadan anayasadan çıkarılmaya çalışılmaktadır halbuki halkın onayını daha evvel almış anayasa içerisinde bulunmaktadır.
Anti demokratik söylem.
Nesi anti demokratik merak ettim.
Ülkenin kuruluş esasları, dili, bayrağı, Başkenti, hukuk anlayışı vs.. korumaya alınmış.

Yarın öbür gün birileri o ilk 3 maddeyi çıkarıp "ülke yıkılsın mı?" diye referandum yaparsa şaşmam. Demokrasiden anladığınız ülkenin Temelini sarsmak olmamalı.