bugün

zall'ın dediğine göre;

"10 binlerce farklı bilgisayardan sürekli server'a istekte bulunarak server kapasitesini doldurarak etkisiz hale getirme" imiş.
(bkz: ananıda al git ddos)
(#956998)

(bkz: acaba)
(bkz: denyo launch)
(bkz: antirus)
kısmen de olsa engelleyebilen güzel bir script var. kurulumu:

wget http://www.inetbase.com/scripts/ddos/install.sh
chmod 0755 install.sh
/install.sh

sonrasında:
/usr/local/ddos/ddos.sh script'i belirli aralıklarda çalışacak belli sayıdan fazla bağlantı yapan ip'leri iptables veya apf ile banlıyor. banlama değerleri /usr/local/ddos/ddos.conf dosyasından belirlenebiliyor.
sabahtan beri uğraştığım bok. üzerinde ipcop koşan bir adet firewall ve checkpointim olmasına rağmen üstüne de ayrıca bir adet symantec firewalla rağmen yine de localde host ettiğimiz e-commerce bayi alışveriş sistemine ulaşamıyoruz, kafa derimi iki yana sıyırıp içinden beynimi çıkartıcam neredeyse,

zallın önerisini yaptık bakalım, işe yarayacak gibi olabilir, ama yarasa da sonuçta gelen requestleri ya red edecek, ya drop edecek her iki durumda da bana gelen paketlerin karşı acklerini gönderemeyeceğim ve çok fazla zaman çok fazla source tüketmiş olacağım. saldırıyı eritebilsem bile bu şekilde, saldırı hala devam ediyor olacak.

ne lame bi işmiş amına koyayım ya.
dos saldırılarının bir gelişmiş versiyonudur ddos.
inci sözlüğün başına geldiği açıklanan hazin saldırı.bu saldırıyı yapanları şiddetle ve lanetle kınıyorum.
inci sözlüğe can çekiştiren saldırıdır.
sırf inciye değil sözlük spot bünyesindeki zavallıcıklara can çekiştiren saldırıdır. zavallıcıklar, inci gene toparlanır saldırır, ama zehirli ayağa kalksa ne olacak.
inci sözlüğün açılmamasına sebebiyet veren lanet şey. *
inci sözlük'e saldırmakla kalmayıp sözlükspot bünyesindeki sözlükleri de olumsuz etkilemiştir. zaten zor günler geçiren zehirli sözlük'te günde bir başlık açılmış ve zannımca rekor kırılmıştır.
şu dakikalarda wikileaks'e yapılan saldırının türüdür. saniyede 10 gigabit'e ulaşmıştır.
evinde bilgisayar olmayanlar, siyah bir kağıdı buldukları herhangi bir faks makinesine koyarak 1000 kere gönder diyerek aynı haltı yiyebilirler.
ayrıntılı bilgi için;

http://www.ertandonmez.co...nma-yollari.html#more-672
softlayer dışındaki şirketlerin engellemekte pek de başarılı olamadıkları web saldırı türüdür.
ana makineden bi şekilde ele geçirdiği zombi denilen bilgisayarlar vasıtasıyla onları yönlendirip hedef siteye kaldıramayacağı kadar 100 lerce 1000 lerce istek göndererek geçici ya da kalıcı (saldırının şiddetine göre) siteyi yalan etmeye yarayan hack çeşidi. aynı anda farklı ip den sayısız saldırı yapıldığı için asıl saldırıyı yapanın kim olduğu da bulunamaz. bir çok da çeşidi var bu işin gizlenme konusunda secret ip, flooding message falan filan o kadar teferruatını bilmiyorum.
an itibariyle çözüm aradığım hede.

--spoiler--
ddos, botnet-juno saldırılarına karşı çözüm yolu bilen varsa bana ulaşsın
--spoiler--
an itibariyle sözlüğe yapılan saldırı türü diye tahmin ediyorum.

bu gri ekranlar, kasmalar normal değil. firewallar kontroleee hücummmmmm.
zall in dediğine göre şu anda da bu yaşanıyormuş ben kaçarım aga. hiç bişey açılmıyo neredeyse. yarın bidaha bakarız artık ayvallah sözlük.
şu anda sözlüğe yapılan saldırı türüymüş. böyle sözlüğe belalı,gizemli bir yermiş havası katıyor.

sanki yarım saat sonra bir gök taşı dünya'ya çarpacakmış da insanlar korkudan yüksek yerlere kaçıyorlar. sadece biz kalmışız ve elektronik sistemler iletişim sistemleri zarar görmeye başlamış. cızırdayan bir sol frame den başlık seçmeye çalışıp dünyaya düşecek gök taşı hakkında bilgi toplamaya çalışıyoruz. *
ne ddos muş arkadaş bir ben saldırmadım heralde tepkileri doğurtandır.
(bkz: ddos acı söyler)
Yalnız çok karizmatik bir adı var. Dodos. Oğlum olsa ismini koyarım. Böyle yunan tanrısı gibin.
--spoiler--
heyecanlı da haa, biliyor musun ?
ne olacağımız belli değil. bindik bi alamete gidiyoz kıyamete.
sonra bizlen ilgilenen, uğraşan büyük bir kitle var bi yerlerde. bu bakımdan düşününce tribe girmem an meselesi. laf atılan kız ne hissediyorsa onu hissediyorum.
bir de merak ediyorum. hala entry silen format yoklayan birileri var mı ? yoksa savaşta her şey mubah mı ? nedir ?
--spoiler--