bugün

Toplam 5 sezon sürmüş, Larry David'in başrolde, kendisini oynadığı dizidir. Türkiye'de sanırım çok tutmadı. Kendine has bir mizah anlayışı vardır.
larry david seinfeld dizisini yazarken, george costanza karakterini kendinden esinlenerek yaratmıştır. işte curb your enthusiasm'de bu sebeple bir nevi george costanza belgeselidir. sitcom'lardan farklı bir tarzı olduğu için çok tutmamıştır, fakat çok ince esprilere sahip süper bir kara mizah dizisidir.

sevenler için ayrıca (bkz: the office)
izlemesi oldukca zevkli olan bir dizi..insan arada "gulsem mi aglasam mı yahu" diyor..
seinfeld bir yana, çok ince esprilerden ziyade zekaya hitap etmeyen esprilere sahiptir.
anlık, vücut dili kullanılan, mimiklerle beslenen günlük sıradan oyunlardır.

türk televizyonlarında izlediğim gelmiş geçmiş en kötü 3 dizi arasındadır.

aklıma geldi de sözlükte şey ediyim dediğim dizidir.
ana konu ve esprilerin etrafinda dogaclama, senaryoya bagli kalmadan oynanan dizidir. costanza tipi esprileri seviyorsaniz iyidir, daha cok kramer'in yaptigi saklabanliklara guluyorsaniz o zaman pek sevmeyebilirsiniz.
Bugüne kadar yapılmış en başarılı bir kaç komedi dizisinden biridir. Seinfeld'in yaratıcısı Larry David yine yapacağını yapmıştır. Seinfeld ile kıyaslamak yanlıştır. Adı sitcom olsa da, reality show gibi izlenmesi gereken bir dizidir. Şu an 7. sezonu çekilmektedir. Cheryl Hines'ın 7. sezonda geri döneceği açıklanmıştır. Merakla bekliyoruz.

Bu dizinin ilham verdiği diğer diziler için:

(bkz: the office)
(bkz: extras)
(bkz: it s always sunny in philadelphia)
7. sezonu bomba gibi devam eden dizidir. hal-i hazırda, the office ve it's always sunny in philadelphia ile birlikte yayına devam eden en komik dizi olmaya adaydır.

özellikle geçen pazar yayınlanan 9. bölümde Seinfeld kadrosunun tamamını yine aynı mekanda görmek heyecan verici olmuştur.
anlatılmayıp yaşanılacak dizilerden biridir.komedinin garantisi kesindir.genellikle durum komedisinden pay çıkarır ve bununla insanı yerlere serer gülmekten.
diyalogları sadece gülümsetir,hareketleri,mimikleri ve kendi kendine gelişen olay örgüsü ise yavaş yavaş,çaktırmadan yarar.
çok çok iyi bir dizi,ve tartışmasız,en çok güldüren dizi.
altyazı eksikliğinden izleyemediğim dizidir.
download edecek linkin bulunmadığı dizidir.
(bkz: yazar burda dolaylı olarak yardım istiyor)
8.sezonu çekilmesi düşünülen dizidir. fakat altyazı bulmak konusunda ciddi sıkıntı yaşatmaktadır.
yıllardır arıyorum. arıyorum arıyorum. sonunda seinfeld ile birlikte kendimi bulduğum dizidir.

tabi ki, yahudi ve amerikan kültürü + larry'nin zengin olmasından dolayı olaylarda bazen empati kuramasam da totel de budur diyebileceğim şey.
izlediğim kadarıyla çok güzel dizi lakin internette her bölümü bulunmuyor. larry david isimli arkadaş, bu dizide gayet coşmuştur, kendisinin zaten seinfeld'den dolayı ne denli yetenekli olduğunu bilirdik ama mizahı bu diziyle birlikte daha bir olgunlaşmış daha bir üst seviyeye çıkmıştır.
seinfeld' ın bir bölümünde Frank Costanza'nın pelerinli avukatı olarak gözüken larry david, bu dizinin 4. sezon finalinde peleriniyle, Max Bialystock rolüyle harika bir müzikala* imza atmış, izleyeni coşturmuştur.
altyazı dosyalarıyla ilgili olarak:

sezon 6 - 2,3,4,6. bölümler.
sezon 5 - 8. bölüm.
sezon 4 - daha iyi senkronlanmış olanları.

bulunur ve gelen kutum yeşillendirilirse pek memnun olurum.

not: 22,4gb'lik extra'lı ve soundtrack'li paket için.
Pek başarılı olmasına rağmen türkiye için çok ağır bir komedi anlayışı olan özellikle larry'nin filistinli hatunla seks yaptığı bölüm ve bazı diğer sahneler nedeniyle türkiyede yayınlanmasının imkansız olduğu,bilenlerin komedi anlayışının sağlam olduğunu gözlemlediğim efsane dizidir. Yahudi komedisine alışık olmayanların uzak durması gerekir.
Seinfeld'in ikinci sezonundaki George'un patronunun tuvaletini kullanmasına ve ordan doğan esprilerle geçen (bkz: the revenge) adlı bölüme costanza'nın geliştirdiği itoilet uygulamasıyla onlarca yıl aradan sonra gönderme yapmış dizi.
Kanımca hbo'nun elinden çıkan en underrated iş bu olmuştur. biraz sabırlı olunursa zaman içinde saran kendine has bir dizidir. Hala başlamamış olanlara da şiddetle tavsiye edilir.
6 yıl aradan sonra şükür kavuşturana.
uzun zamandır böyle gülmemiştim.
başımızdan eksik olma larry amca.
senaryosu olmayan dizi. oyunculara çekilecek sahneyle ilgii genel fikri anlatıyorlarmış. zaten diyaloglardan anlaşılıyor. ilk bölümlerde larry david sinir bozucu geliyor insana ama sonradan düzeliyor ve kendini izletiyor.

yüzyıl önceki diziyi övüyoruz...
bu diziyi izlemeden yorum yapmak mantıksız fakat seinfeld hayranıysanız ve curb your enthusiasm izlemezseniz direk dövüyorlarmış.
görsel
görsel
görsel
Son 1 ay içerisinde sıklıkla izlediğim dizi olup, 4. sezonu yarıladım. Seinfeld dizisi hayranı olup da sevmeyen birinin olmayacağını düşündüğüm dizidir.