bugün

görsel

oooooooooohaaaaaaaaaa lan oha!!!

padişahta bile bu yetkiler yoktu be,

en azından karar alabilen divanı hümayün vardı..

tanım:

akp nin başkanlık sistemine çıkan muhalif seslerden sonra isim değişikliği yaparak halka itelemeye çalıştığı neo totaliter rejimin adıdır.

buna göre mesela ;

akp başkanlık teklifi ile cb,seçim sonucunu beğenmez ise;cumhurbaşkani ,parlamento yerine geçerek kararname ile erken seçim karari alabilecek.

başkanlık sistemi önerisinde başkanın kanunları veto etme yetkisi var.bunun karşısında başkan'ı frenleyecek hiç bir mekanizma yok.

abd başkani;herhangi bir eyaletteki üniversitenin müfredatını,yöneticisini belirleyemez.

ancak akp önerisinde tüm atamaları başkan yapacak.

abd başkanlık sisteminde başkan:ülke genelinde imar yetkisini düzenleyeme yetkisi verilmemiş.

akp önerisinde,her konuda düzenleme yetkisi var.

abd başkani;herhangi bir eyaletteki üniversitenin müfredatını,yöneticisini belirleyemez.

ancak akp önerisinde tüm atamaları başkan yapacak.

akp başkanlık sistemi önerisinde:cumhurbaşkanina kararname ile kanun yapma yetkisi veriyor.bu yasama yetkisinin devridir.
Şu sisteme evet diyenlerin vatan sevgisinden şüphe ederim.
mhp denen amerikan projesinindestek verdiği rezalet. ülkücüler dün 6.filoya secde ederdi şimdi başkanlığa ediyor. kepaza sürüleri.
cumhura khk yetkisi sözünden sonra zaten kelam etme yetkisi bizlerde bitmiştir. akp falan hikaye azizim, mhp ve ülkücülerdir bu ülkenin rezaleti.!!
dünya bize gülmeyi bıraktı, ..ıçıyla fosurduyor artık...
Günümüz şartlarına uygun bir sistem.

Yök'ün kaldırılması da çok isabetli olacaktır.
'Ehonomi çoğeyi' diyen doblolu dayıları ırgalamaz , istediğiniz kadar yırtının bu maalesef böyle.
yarın halk oylamasına sunulsun paşa paşa gider evet i basar çomarlar.

görsel
Muz cumhuriyetinin yönetim şeklidir.
ben saldım artıık ne oluyorsa olsun muhalefet olmaktan ileri gidemiyoruz bu konularda atılım yok hiç.
Aaaa ama afedersiniz boku çıkmış.
Akp'nin kendi içinde ki fetöcü milletvekilleri varken, o referandum meclisten geçemez. istediği kadar mhp'yi yanına alsın. asıl olay 80 -100 bandında bulunan fetöcü milletvekilleri ve bakanlar. film burada kopuyor işte.
Biz ona padişahlık diyelim, oda rahat etsin, bizde..
direk monarsi'ye geciyoruz dese daha kolay olurmus.
kural 1

kimse cumhur başkanı indiremez

kural 2

cumhur başkanı kendi istediği zaman iktidardan iner

kural 3

cumhur başkanı kendi seçtiği adamı başkan ilan eder

kural 4

cumhur başkanı eğer ilk başkan ise seçtiği diğer başkanı isterse indirir tekrar kendisini başkan ilan eder.

kural 5

cumhur başkanı birinci derecede yakınlarını yine cumhur başkanı yapabilir.

kural 6

cumhur başkanı birden fazla 1. derece yakınını başkan ilan edebilir.

kural 7

cumhur başkanı isterse bir sene daha görevini uzatabilir.

kural 8

cumhur başkanı isterse bir sene daha görevini uzatabilir..

kural 9

cumhur başkanı isterse bir sene daha görevini uzatabilir...

kural 10

cumhur başkanı isterse bir sene daha görevini uzatabilir..

kural 11

"

kural 12

"

kural 18465

cumhur başkanı ülkenin ismini soy adı yapabilir.
ciddi mi lan bu ?
cumhurlu başkanlıklı krallıklı sistem olmuş bu.
evlenirkende izin isteyelim bari.
meclis tamamen devre dışı bırakılıyor, seçim falan hikaye bu saatten sonra, türkiyeyi afganistana dönüştürecekler 10 seneye kalmadan.
Başkanlık sistemi yarı başkanlık sistemi parlementer sistem ne diye sorsam hiç biriniz bilmezsiniz eminim sırf Erdoğan istiyor diye istemiyorsunuz ülkeye hayrı olurmu olmazmı zerre umrunuzdada değil tek bildiğiniz yok 15 yıldır yok padişahlık gelecek yok diktatörlük gelecek yok şeriat gelecek 15 sene bir daha geçsin eminim yine aynı kafada devam edeceksiniz çünkü göz görmez derecede körelmiş.
Amerika fransa gibi ülkeler salakmıda başkanlık sistemini kullanıyor biz onlardan daha ileri bir ülkemiyizde artık ülkeye zarar veren bir hükümet sistemini devam ettirmede inat ediyoruz.
Biraz kafayı kullanın artık bu ülke koalisyonlardan çok çekti kimi seçerse halk yine o gelecek ama baş tek olacak yok milletvekili yetmedi koalisyon olmak zorunda bilmem ne diye uğraşmayacaksın geçen seneki seçimden sonra hiç mi akıllanmadınız.
Ha benimde olmasını istemediğim eyalet sistemide olmayacak üniter yapı aynen devam Cumhuriyetimiz aynen devam daha bundan güzel birşey yok.Eyalet sistemi gelecek olursa bende burdan söz veriyorum hayırı veririm ama diğer türlü şuanki üniter yapı devam ettikçe ülkemiz için adı ne olursa olsun sistemin koalisyonları bitiren sistem benim için her zaman on numaradır eveti seve seve veririm refarandumda...
nasıl diktatör oldum .
bir chp li olarak referandum da eveti basacağım sistemdir.

iliğiniz ve kanınıza, kıçınızdaki yırtık dona kadar silksin sizi bu akp zihniyeti. o gün geldiğinde en çok canı yanan siz olacaksınız sayın doblolu akçomarlar.
cumhuru göremediğimiz sistem.

Tamamen kendine yontmuş.

Yakında herkesi kovup ülkeden, tek başına bir kendisi, bir tacı tahtına oturacak.

"topraktan geldik toprağa gideceğiz mühim olan çamurlaşmamak. "
kendilerine supreme leader diye mi hitap edeceğiz merak ettiğim sistem.
bu sistemde tek eksik olan şey. (bkz: kulluk hakkı)
Günümüz klasik başkanlık sisteminin isim değiştererek ''Cumhurlu'' ilavesini aldığı sistem çalışmasına denir.
güncel Önemli Başlıklar