bugün

cumhuriyet halk partisi'nin çeşitli birimlerde açmış olduğu ve açacağı bir nevi halk eğitim merkezi..
okuma yazma, müzik ve bunların dışında çetişli alanlarda halkın bilgilendirileceği birimler..

(bkz: che)
deniz feneri kadar büyük bir iyilik hareketi olmasa da sosyal bir adımdır..
aslı için;

(bkz: halkevleri)
milleti iki torba kömür ve bir kaç paket erzakla kandırarak, diğer taraftan zamları dayayan hükümetin, borazancıbaşısı at gözlüklü bütün düşünceleri yozlaşmış irticacıların, görmemişliklerinden ötürü "seçim yatırımı" şeklinde tanımladıkları, medeniyet, yardımlaşma, sevgi, ilim, irfan yuvaları sosyal oluşumlar. birileri "kaçak" kuran kursları açıp millete hurafeler öğretirken, birileri de aynı millete eğitim, hizmet veriyor; bilgi, beceri öğretiyor. kaldı ki böyle seçim yatırımına can kurban!

"Öncelikle bu gurubun kurmasındaki asıl amaç, CHEyi tanıtmak. Tanıtım toplantılarında yer aldım.. oluşuma inandım ve sizlerle paylaşmak istedim....

Ama niyetim "CHE'yi bir tıkla destekleyen 10 000 kişi bulabilirim değil....

Gönüllü olarak herkesin dahil olabileceği bir yuva olduğunu düşünüyorum.. Lütfen üye olmasanız bile, duyurulmasına yardımcı olun..

Eğer üye olmuşsanız da, katkı sağmak, tanıtmak ve destek olmak adına; en azından ihtiyaçlarımızı mail listenizle paylaşabilirsiniz... Elinizden gelecek bir şeyler vardır... Yeter ki isteyin...

CUMHURiYET HALK EVLERi; halkın ihtiyaçlarına yönelik çeşitli eğitim ve hizmetler üreten, ihtiyaç sahiplerinin yerinde hizmet almasını sağlamak amacıyla kurulmuş gönüllü sosyal bir oluşumdur.

CUMHURiYET HALK EVLERi'nin hedefi, üretilen hizmetlerle daha iYi anne-baba, daha BAŞARILI öğrenci, daha BiLiNÇLi genç, daha FARKINDA birey, daha SORUMLU ve DUYARLI yurttaş ve daha MUTLU insanların çoğalmasına katkı sağlamaktır.

CUMHURiYET HALK EVLERi, bölgedeki kadınların, erkeklerin, çocukların, gençlerin, yaşlıların, kısaca her vatandaşın bireysel ve ailelerine ilişkin sorunlarına çözüm bulabilmeleri ve gelişmelerine katkı sağlamak için rahatça gelebilecekleri gerçek "HALK EVi" olmak amacıyla yola çıkmıştır.

SUNULACAK HiZMETLER
Sağlık hizmetleri: Doktor, Sağlık Uzmanı
Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri: Psikolog, Psikolojik Danışman
Hukuk Danışmanlığı Hizmetleri: Avukat, Hukukçu
Bölge halkı önceden duyurulan gün ve saatte gelecek olan uzmandan ÜCRETSiZ olarak yararlanabilecektir.

EĞiTiM HiZMETLERi

Bilgilendirmeye yönelik eğitimler
Temel yurttaşlık eğitimi
Tüketici hakları eğitimi
Aile içi sağlıklı iletişim eğitimi
Anne, çocuk eğitimi
iletişim becerileri eğitimi

Meslek ve beceri kazandırmaya yönelik eğitimler
Okuma ve yazma eğitimi
Temel bilgisayar eğitimi
Bilgisayarlı muhasebe eğitimi
Bilgisayarda grafik tasarım eğitimi
Çocuk bakıcılığı eğitimi
Hasta Bakımı eğitimi
Ev hizmetleri eğitimi
Ev ekonomisi eğitimi, pratik bilgiler eğitimi
Hızlı okuma eğitimi
Güzel konuşma ve diksiyon eğitimi
Girişimcilik eğitimi
ingilizce eğitimi
Türk Sanat Müziği ya da Türk Halk Müziği koro çalışmaları
Şeklinde örneklendirilebilir.

Bölge halkı duyurulan eğitimlerden hiçbir ücret ödemeden yararlanabilecektir.

ORGANiZASYON-iŞLEYiŞ

CUMHURiYET HALK EVLERi, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerden alınan destekle bir yönetim kurulu tarafından yönetilir.

CUMHURiYET HALK EVLERi, hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese açık, ÜCRETSiZ ve EŞiT hizmet anlayışı ile işleyişini yerinden yönetim yaklaşımıyla sürdürmektedir.

Her halkevinin her gün orada bulunan bir sorumlusuyla , haftanın belirli günleri gelen gönüllü sorumlusu tarafından planlanan hizmetler, bölge halkına ilan edilecek ve ihtiyaçlar doğrultusunda değişiklikler ve planlamalar yapılacaktır."

Saygılarımızla,

CUMHURiYET HALK EVLERi
YÖNETiM KURULU

http://www.facebook.com/s...id=10954571795&ref=mf

(bkz: cumhuriyet halk partisi)