bugün

uzun adamın 15 temmuz sonrası atadığı yeni başdanışmanı olan emekli tuğgeneral adnan tanrıverdi'dir. görüşlerini kendi ağzından dinleyelim:

özet isteyenler için görüşleri:

- türkiye eyalet sistemine getirilmeli ve bu eyaletlerden seçilen kişiler tarafından yönetilmeli.
- kürtlere anadilinde eğitim olmalı ikinci dil olarak türkçe öğretilmelidir.
- özerklik sistemi gelmelidir.
- kürtlerin devlete aidiyetini arttırmak için eyyübiler devleti cumhurbaşkanı forsuna eklenmelidir.
- türkiye vatandaşlarının hepsine türk denilmemesi.

neyse efendim yeni cumhurbaşkanı başdanışmanı hayırlı olsun.

ek olarak başdanışmanı olduğuna dair tarafsız bir haber ekleyelim:

http://www.haberturk.com/...baskani-basdanismani-oldu
https://scontent-fra3-1.x...c2cc255ee&oe=584BE40F
Her dalda amerikayı örnek alıyoruz ya amerikada ben anadili italyanca olan veya fransızca olan bir devlet okulu görmedim.
Yeni açılım dönemimiz hayırlı uğurlu olsun. Seçim propagandası için hayatları harcanan güvenlik güçlerinin akrabalarınada sabırlar dileriz.
kurtcu olduysa ne olmus ? bu ulkede kurtler yasamiyor mu ? turkcu olsaydi saksaklardiniz dimi fasist itler ?

sevindiren gelismedir.
Bu adamlar nasıl türk silahlı kuvvetlerinde görev yapmış! Üstelik birde general olabilmiş? Böyle hainleri nasıl içlerinde barındırmışlar! Tıpkı fetö militanları gibi!

Bu adamı hangi akılla mantıkla cumhurbaşkanı danışmanı yapıyorlar?... Sonra tepki gösterince auuu yapıyor fanatik akp liler.
Cumhur'a Van'daki patlamayı açıklamasını beklediğimiz isim.
(bkz: qandırıldık v2)
(bkz: akp lilerin hiç uğramadığı başlıklar)
4 taraftan ihanete uğrayan güzel vatanım, sende güzel günleri göreceksin ama bu gibi karakter yoksunu insanlarla değil elbette.
Ananızı sikeyim sizin ananınızı amına koyayım. Orospu çocukları. el birliği ile vatanın anasını sikiyorsunuz.
a.k p seçmeninin uğramadığı ve uğramayacağı mevzuya ait başlıktır. onlar şu anda "köylü milletin efendisidir vs çomar" şeklinde açılan başlıkta sinir ile 30 saniye kuralının geçmesini bekleyip bizim yazdığımız entirileri eksiliyorlar eheheheheh.

sonra çomar deniliyor diye köpükler saçıyorlar ağızlarından "engin bilgi birikimleri" olduğunu iddia ediyorlar ancak böyle başlıklarda o bilgi birikimden 2 kelimecik yazıp bizi de aydınlatmıyorlar.. gerçi bunun arkasında da ya fetö ya cehape vardır belki lütfedip gelip yazarlar 2 kelimecik..
yakışır, çomarların çizgisi belli olsun.
cumhurbaşkanlığı forsu için söylediklerine katılıyorum fakat diğer söyledikleri için aynı şey mümkün değil.
Ve zaten ilk ve orta öğretimde şuan kürtçe seçmeli ders olarak veriliyor. Ana dilde eğitim nedir ? Bu ülkenin resmi dili ne ise, eğitim de o dilde yapılır.
Sanki şehirlerde yerel yönetimler yokmuş gibi bütün şehirler Ankara'dan yönetilmesi zor diyor arkadaş. bu ülkede valiler, büyük şehir belediyeleri, ilçe belediyeleri, kaymakamlar var zaten. Bunlar belirli kanun ve yönetmeliklere göre her şehirde aynen uygulanmak üzere yönetimi sağlıyorlar. Şimdi gidip bunu demenin bir anlamı var mı sayın başdanışman ?
çözüm sürecini 7 haziran seçimlerinden sonra rafa kaldırıp milliyetçiliğe soyunan erdoğanın başkanlık için yeniden kürt oylarına talip olduğuna işaret bir hamledir.
Bazılarının zoruna gitmiştir.

Emekli paşaya bile muhalifsiniz bre laikçiler!

Allah ıslah etsin sizi!
Amin.
(bkz: genc koyunlar sessiz)
(bkz: boşdanışman)
Ulan savundukları kürtler biraz güçlense, ilk bunların ağzına sıçarlar. Nerden geliyor bunların kürt fetişi anlamış değilim. Babacım milliyetçi olun biraz.
Bu arada Eyyubiler kürt değildir. Yemen araplarındandır. Eyyubi ülkesinin devlet kadroları da türkmenlerden oluşur. Neden herşeyi kürtlere mâl ediyorlar anlamış değilim.
Yukardaki yorumlara bakınca, sanki cumhurbaşkanı kendisine danışman değilde ortak almış düşüncene kapıldığım meseledir. Bu bir siyasettir. Sonucunu da birlikte göreceğiz.
E yavru sen söyle bakalım, bu Kürt meselesi nasıl çözülecek? Sen göğsünü gere gere ben Türk üm diyorsun. O adama kürdüm demesine razı değisin. Adamların gördüğün gibi hacısından hocasına çoğu Kürt milliyetçisi ve bunu engellemeye AKP nin " ümmetçilik " metodu da yetmedi. Şimdi empati kurarak sen yaz bakalım ne yapmak gerek, bu sorunu çözmek için! Bu milleti ırkçılıkla bölen sistemin kurucusu da AKP değil. Yaz bakalım ne geveleyeceksin.
hayretler içinde izlenen danışman.
şaşırdık mı hayır. 13 yıl başkaları kandırdı birazda bunlar kandırsın. nasıl olsa devlet yönetmek bu kadar kolay kandırıldık de geç. kızını danışman damadını bakan yapan kişi için şaşırtıcı olmamıştır.
kendisine pek güzel kılavuzlar seçtiği (misal fetö! misal tesev bağlantılı liboşlar! mesela teröristbaşı!) bilinen basiret abidesi (!) sucukçu muhasebecisinin yeni baş danışmanıdır.

hayırlı olsun, bol bol danışsın!...
sen bu adamı bugün başdanışman veya çeşitli başka bahanelerle denetim altına almaz isen gider bölge ahalisinin kafasını karıştırır. eyalet sistemi şuan ülkemiz için hayırlı değildir ancak hayırlı olacağı zamanlar mutlaka gelecektir. eyalet sistemi adı altında kürt bölgesi oluşturulmasına karşıyım. ancak akdeniz eyaleti, karadeniz eyaleti, iç anadolu eyaleti, ege eyaleti ve marmara eyaleti, doğu anadolu bölgesi ve güney doğu anadolu bölgesi olarak 7 bölgeye ayırırsak, diyarbakır'ı güneydoğu anadolu bölgesinin, erzurum'u doğu anadolu bölgesinin merkezleri haline getirirsek başkent olarak ankara'nın yükünü hafifletmiş olmanın yanında daha kolay bölgesel müdahale ve değişiklikler uygulama şansını yakalarız. şimdi ne oluyor? şırnak'ta ohal ilan ediyorsun. kaçıyor mardin'e, hakkari'ye. ancak bölgesel bir değişikliğe gittiğin zaman devletin mücadele gücü daha çok artıyor. 81 ile ayrılmış durumdayız, hangi ilimizi kaybettik şimdiye kadar? eyalet sistemi il sistemine daha kolay uyum sağlayabilecek, türkiye'yi fetih yapan bir devlet haline getirebilecek bir sistem.

recep tayyip erdoğan'ın şahsından nefret ediyorum, o ayrı mesele. tayyip, bülent arınç, abdullah gül üçlüsü toplanıp bir necmettin erbakan olamadılar ülkeye. buna kızıyorum. cemaat'in ülkede gücü yokken bunlar iktidara geldi. bir kaç ay içinde bitirebilecekleri olayı seneler boyu sürdürdüler. fethullah'ı türkiye'de hükümsüz bırakabilselerdi bugün abd'nin de, diğer tuhaf örgütlerin de işine yaramazdı fethullah. ancak bunun zeminini bunlar hazırladı. bu bir gerçek.

hayırsever insanların fakire fukaraya, öğrenciye, yurt dışında darda kalan ülkelere gitsin diye yaptıkları bağışları ceplerinde abd'ye götürdüler. bu paraları daha kolay abd'ye ulaştırmak adına bank asya kurulurken ulan hepiniz oradaydınız be, hepiniz oradaydınız.
başdanışman yapılarak kontrol(!) edilebileceğini öne sürmüş bazı ak troller. arkadaşım siz ciddi misiniz ?

yap o zaman fetö ile apo'yu başdanışman bak nasıl kontrol altına alınıyor olaylar.

bu arada eyalet sistemi yaparsan zaten güneydoğu anadolu eyaletinin başına gelir hdp sonra pkk'ya operasyon mu yapılır ? aptal aptal konuşmayın arkadaşım.