bugün

O saatte hasta olmak, acile gitmek zorunda olmak, dişçide olmak gibi sebeplerdir.
çok açık konuşuyorum, akp propagandası yapılmasından ötürü gidesim gelmiyor allah affetsin. bizi dinden imandan soğuttular allah sorsun.
Allahım kendi cumaya gitmeyişini bile erdoğana suç bulanı yak Allahım. cennete girersem her banyo yapacapımda bu müptezeli at yansın suyu ısıtsın.

amin.
1-antik çağdaki ilkel insanlar gibi bir tanrıya ibadet etmeyi uygun görmüyorum.
2-ayak kokusu sevmiyorum.
3-ayakkabımın çalınmasını istemiyorum.
4-vaaz veren kişinin benden daha cahil olduğunu görmek istemiyorum.
5-ailece gidilebilecek bir yer olmadığı için gitmeyi tercih etmiyorum.
6-kendi dilimde olmayan ibadet bana bir şey ifade etmiyor.
7-akp'nin dinle ilgili halka çok baskı yapması, yaşamlarımızı din üzerine kurmaya çalışması, okullara ve her kamu kurumuna, hatta bilimle ilgili yerlere bile imamları müdür yapması gibi şeyler beni dinden soğuttu.

gibi çeşitlendirilebilecek sebeplerdir.
senin gitmen gerekmiyor ki zaten. o ezanlar senin için değil.
ateistim; başka da bir nedeni yok.
pazar ayinleri daha ferah oluyor.
Cami halılarının leş gibi ayak kokması. Caminin Gül suyu kokması, hacı yağı kokması.
Çok büyük eksiklik yaşıyoruz sizin yokluğunuzda neden gelmiyorsunuz yaaa dedirten başlık. Küserim bak.
Başlığa yazanların pek çoğu pek de temizmiş maşallah. Bir damla pis sudan husule geldikleri günü unutmuşa benziyorlar. Hadi ateistsin filan anladıkta camiye ve müslümanlara mana bularak nefsinin tembelliğini örtemezsin. Canım istemiyor demiyor da. Kalkmış türlü türlü bahaneler üretiyor.

Kıyamet günü huzurda dersin ki halılar kokuyordu gelmedim. Yersen...
duvara konuşmanın bir saçmalık olduğu gerçeği nedeniyle.
günlerden cuma olduğunu unutmak. %80 mazeretim bu benim.
Dinsiz olmak.
Yoktur, her kendine Müslümanım diyen sike sike gitmek zorundadır.
kapalı yer fobim var

açık ve havadar yer olmazsa giremiyorum.
Basit birkaç jimnastik hareketiyle sevaba girildiğine inanmamak.
Bence allah rızası için o ayak kokan halıya yüz sürmenin sevabı namazın kendinden daha fazladır.
bu kutuya para atanları melekler yazıyor diyen cahillerle bir arada olmamak için.
siyasi bir mekan haline getirildiğinden ayrıca.
premium üyelik olmadığı için sürekli reklamlara maruz kalmaktan dolayı artık gitmeyi tercih etmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=alv5oBxDciU
Camide ayak kokuyo diyenler nerede yaşıyorlar merak ediyorum. Hayatımda hiçbir zaman camide ayak kokusu falan duymadım.

Zaten günde birkaç kez abdest alan birinin ayaklarının kokması imkansız.

Ayrıca camiye çorapsız girmekte oradaki görgü kurallarına uygun değil. Her camide lütfen çorapsız girmeyin uyarısını görürsünüz ve çorapsız kimse de olmaz.

Yani birileri ayak kokusu almışlarsa eğer, o koku namaz kılmayıp hayatında bir defa, bir şekilde camiye yolu düşmüş birinden gelebilir sadece.
inanmamak inanamamak..
canım istemiyor.
Allah nasip etmiyor.
dine siyaset karıştırmalarından kaynaklanıyor olmasın o.

bir de diyanete ayrılan hayvani bütçe, enflasyon neredeyse %50 olmuş bunlar hutbelerde sohbetlerde aza kanaat edin diye halka algı yaparken kendilerine ayrılan bütçeyi daha yılın yarısında bitiriyorlar,israfın adını itibarda tasarruf olmaz koyuyorlar,çok doluyum sözlük ,herkesin bildiği şeyler bunlar gerçi yinelemekte fayda var.
günlerden salı olması.
kalabalıktan pek hoşlanmam.
hep sonraya bırakan adamım.