bugün

okumaktan, yazmaktan, miskin miskin oturmaktan sıkılıp, bütçeyi kontrol edip, nerede yemek yemeli, nerede eğlenmeli, kimlerle gitmeli diye yaptığımız planlardır.
Cumartesi günleri spontane gezilebilir, aslında plan yapmadan gezmek daha güzeldir. Seçim yapacak olursam resim sergileri, yada worldpress fotograf sergisi planlarım arasında ilk sırada olabilir.
cumartesi şarabı açılıp evde demlenilebilir.
cumartesi çalışanların yapmaması gerekendir. haftaiçinden kesinlikle arkadaşlara herhangi bir söz verilmemelidir.

bunu da planlayarak yapmıyorum ama düzenli bir şekilde her cuma bir arkadaşım bana gelir, bende kalır. laflayalım derken gece uyumasını bilmeyiz. lakin ertesi gün işe gidecek tek kişi olmam kanıma dokunur. sabah evden çıkarken o arkadaşımı döverek tekmeleyerek uyandırmak isterim mesela, onu yapamayacağım için önce beni cumartesi mutsuzluğuna sürükleyen şirketime, sonra gece beni uyutmayan arkadaşıma, sonra da uyumadığım için kendime küfrederim. bir nebze olsun rahatlarım.

akşama kadar tek yaptığım plan hafta içinden hatta bir gece öncesinde laflarken cumartesi aktivitesi için yapılan planlara katılmamak için neler söyleyebilirimi düşünmektir.. o arada arkadaş evde hala uyumaktadır..arkadaş uyanınca çıkmak istemediğimi söyledikten sonra, bu kendi açımdan yorgunluk bahanesi olsa da bir gece önce seni uyutmayan arkadaşın bunu plan bozma, ekme olarak algılar ve sana demediği lafı bırakmaz.

onla uğraşmak istemezsin evet ben bir satıcıyım diyip "hadi şimdi kaldır o koca poponu ve evimden siktir ol git" dersin ya da yalan söylersin...hiç laf sokamayacağı bir bahane bulursun.. ben genellikle yorgunum uyumam lazım diyip dürüst olmayı tercih ederim..

ama arkadaşlar anlamaz!!!arkadaştan gelen cümle şöyledir " sana güvenemeyeceğimi biliyordum"

veee insanın masumiyetini kaybetmeye başladığı an..

bu mudur lan götlalesi !! sen öğlene kadar götünü kaşıya kaşıya uyurken akşama kadar tembellik yaparken,ben yorgun, uykusuz bir şekilde çalıştım ve gerildim..

dinlenmek en doğal hakkım ve eğlenmekten vazgeçtim!

bu kadar basit! sana yalan söylememi mi istiyorsun...
dürüstlük bu kadar mı işine gelmez insanların..yahu ne kadar eğlence manyağı olmuş bu insanlar..

bugün kendime söz veriyorum, bundan sonra asla cumartesi akşamı için plan yapılmayacak!
Haftalıkları dağıttık cepte kaldı 3-5 kuruş para.
3-5 kuruş dediysem gezip eğlenebilirm he.

Güzel manzaraları bir yere tek başıma nargile içmeye giderim, türk kahvesi ile birlikte.
Sigarayı bırakalı tam 10 ay oldu, mutluyum böyle.
Nargile sefasını yaptıktan sonra, atlar arabama sevdiğim dostlarımın yanına gider sıcak sohbetlerine dalarım.
Benim cumartesi günlerim fazla monoton galiba.
evde kafa dinlemek mümkün dışı olduğundan,uygun bir yer seçilip,içimi karşıma oturtup, belki birazda demlenilecektir.
büte kalmak istemeyen öğrenciler için vizelere çalışmakla sınırlı kalacak olandır.