bugün

cuma namazı ayağına 2 saat gezip dolaşacak tiplere gereksizdir.

sen namaza diye izin verirsin o puşt gelmez saatlerce. o zaman ben de işveren olarak cumaya giden çalışanı kovma hakkımı kullanıyorum. sebep verimsizlik. ayrıca onlar gezecek, diğerleri daha fazla çalışacak hem de aynı maaşı alacak e mi?

adaletinizi sikeyim.

cumaya gidenler kovulmalıdır. iş yerinin verimini düşürür.
Çakallar ordusu toplanmış. yahu fransada bile cuma izni varken ki laikliğin çıkışı ordan zaten burda olmasına neden karşı çıkılıyor?

elin gavurundan bile daha aşağısınız. pislik herifler.
fransa'daki adam bizimkiler gibi yavşak olmadığı için karşı çıkılması normal uygulama.

burada kim anlar lan böyle şeyleri. oh beleşe tatil diye anlar bizim puştlar. fransa'da götü yemez ibnenin anında biletini keser elin gavuru ama burada kim sikler yalova kaymakamını.

aşağılık sensin aq.
Bunun anlamı kamuda memuru cuma namazı kılmaya mecbur bırakmaktır.
erkeğe cuma namazı tatili varsa kadınlara da regl tatili versinler. cuma namazı kılmamak erkeklere günahsa regl olunca bastığın toprak fazla yediğin ekmek bile haram diyen hocalar var madem haram çalışmakta büyük günahtır bırakın yatalım evde kimseye günah olmasın.
Çok gitmek istediğiniz avrupa ülkelerinde bile dini günlerde vatandaşlar izin yaparken burda 1 saatlik izne tatava yapmayın iki yüzlülüğün lüzumu yok.
benim bildiğim cuma namazları, tam vaktinde değil, öğle arasına denk gelecek şekilde kıldırılıyor. en azından bizim memlekette böyle. bunun sebebi, çalışanların izin almadan öğle arası zamanını kullanarak ibadetini gerçekleştirmesini sağlamak. tatil verilecek olursa, yani namaz tam vaktinde kıldırılacaksa, bu durumda işveren de öğle arası vaktini namaz vaktine göre ayarlar. isteyen namaza, isteyen yemeğe gider. herkes mutlu olur. bence abartılacak bir durum değil.
RTE namaza gittiginde korumalari kilabiliyor mu? Hayir ayakta bekliyor.. Demek ki neymis bazen gorev ve is daha on planda olabilirmis.
tam anlamıyla rezalet bir durum. bunu deyince hırsızlara ses etmeyen kitapsızlar sürüsü beni dinsizlikle suçlar şimdi.
çalışmak da bir nevi ibadet değil mi. sen işini bırakıp, cumaya gidince iş aksamayacak mı. ??
cidden saçma sapan bir karar. kimse kılmasın demiyorum, kılan kılsın ama bunun için tatil ilan etmek tam anlamı ile din sömürüsünden, nefret saçtıkları cumhuriyet ilkeleri ile hesaplaşmaktan başka bir şey değildir.
Uygulanması halinde ileriki zamanlarda imamın yoklama alması gerekir.
hala ulkeyi musluman zanneden insanlarin cikardigi, ve ya cikaracagi yasadir. sacmadir. allah bir seye ihtiyac duymaz, ama isveren duyar.
resmi kurumlarda öğle arası zaten 12:00-13:00 değil mi?

öğle namazını isteyen bu izin esnasında gayet rahat kılabilir. akp'nin amacıysa son zamanlarda kaybettiği dindar imajını yeniden kazanmaya çalışmak. israil'le yaşanan gelişmeleri böyle kapatmaya çalışıyorlar, koyunlarının verdiği tepkilere bakacak olursak da şimdiden başarılı olmuşlar gibi.

öğle namazı hepimize 7/24 farz arkadaşım. sadece cuma namazına kıyak geçmek nasıl bir mantık?
Hepiniz haksızsınız ibneler.
Öğle tatilini cuma saatine getirirsin ne şiş yanar ne kebap. O da bir tek cuma'ya ozel. Ama buna da karşı çıkacak, sonra buralara gelip toplumsal barış, huzur istiyoruz fian diyecekler. Ayni toplumun çocukları 2 kardeşten müslüman olanin cumasi için öğle tatilinin yarim saat kaymasina öteki kardeş tatava yapacak. Gerçi bazi tiplerde diğer kardeşin yilbasi kutlamasina, sonraki gün tatiline laf ediyor. Hepinizin ebesini laciverte boyayim ben gidiyorum.
Hıristiyanların pazar tatiline yıllardır ses etmeyen, olduğu gibi kabul eden laik kesimin müslüman tatiline gelince tatava ettiği tatildir.
geç kalınmış bir karardır. ekserisi müslüman olan bir toplumda tanrı buyruğunun yerine getirilmesi için çalışana müsade edilmesi pek doğaldır. kılmayan kimseler yemekten sonra pekâlâ bir bardak çay içebilirler bu süre içinde.
ülkedeki müslümanlara yönelik bir kolaylık, bir adamlıktır.

rahatsız olanların islam düşmanları olması elbette tesadüf değil. ancak ne yazık ki kimsenin umrunda değil bu kuduruk tavırlarınız.

sebep olanlardan allah razı olsun.
bir kez daha toplumumuzun birbirlerine tahammulü ve saygısının olmadığını gördüğümüz karar.
Ülkemizin bütün sorunlarını çözüme ulaştıracak, sosyal yaşamı düzene sokacak bir karardır.
Yine akparti döneminde olmuştur.
pek fazla incelemediğim konu fakat zararsız bir uygulamadır benim acımdan yarar bile sağlayabilir. Gelelim olayın siyasi boyutuna eğer bu tatil kararına chp karşı çıkarsa ki büyük ihtimalle kesin karşıt bir görüş olacaktır yine ülke'de ki sağ kesim tarafından dinsiz imajını yiyeceklerdir mhp zaten karışık yorumlamam bu kadar sevgiler.
Kesinlikle olması gereken bir düzenleme. Cumayı her kılamadığımda kalbimden sanki bir parça sökülüyor, sanki nefes borumla bağırsaklarım birbirine dolanıyor.

Cemaat-i Müslim olarak kurtulucağız bu durumdan allah-u teala'nın izniyle.
kemalistleri kudurtmus gelisme.

simdiden havlamaya baslamislar.

musluman bir ulke kardesim burasi.

gec bile kalindi yani.
azınlıkları üzer kızdırır. onlar ister ki müslüman hristiyan takvimi kullansın pazar günü tatil yapsın.

yapıyoruz yavrum ama biraz da müslümanı düşünün.

birazcık empati be gülüm.
kemocanlara fena koymuş olay. çıldırın lan kemoşlar, çıldırın.
Burada asıl amaç şudur.
akp yalakası müdür,şef vs ler,daha iyi gözlem yapacaklar.
hangi memur namaza gidiyor hangisi gitmiyor onu tespit etmek,böylece namaza gitmeyen adamı fişleyecekler ve ilk yanlışında şut ve gol...
perşembeleri de cem tatili olsun. Alevi arkadaşlar cemlerini gönül rahatlığıyla yapabilsinler.