bugün

Bu şarkıların iki türü vardır. Eğer şarkı yabancı ise bu şarkılar yeni çıkmış amatör rock grupları tarafından icra edilirler. Güzel icra edildiğinde zevkle dinlenirler. Bu birinci türdür.

ikinci tür olanlar ise türkçe'dir. Bunlar her kaset çıkaran şarkıcının kasetinde kalan boşluğu doldurmak için söyledikleri şarkılardır. Türkiye'de her şarkıcı bu şarkıları en az üç kasetinde söylemiştir. Şarkıcı eğer yapacak şarkı bulamazsa tamamen bunlardan oluşan bir kaset de yapabilir ve "bunlar benim dinleyerek büyüdüğm şarkılar, bunları bi de ben söylemek istedim" diyerek ve aradan sıvışabilir.

Son zamanlarda çıkan bir üçüncü tür vardır. Bunlar ise yeni yetme rock gruplarının eski arabesk şarkıları coverlamaları ile ortaya çıkmıştır. iyidir, hoştur.
(bkz: stairway to heaven)
(bkz: purple haze)
(bkz: wicked game)
ehil olmayan ellerden çıktığında şarkının bokunu çıkarmışlar repliklerinin tekrarlanmasına sebebiyet veren hadisedir...

(bkz: anketim geldi)
(bkz: yesterday)
efsane olmuş şarkıcıların ya da grupların en beğenilen şarkılarının, her önüne gelen tarafından yorumlanmasıdır.

(bkz: can t take my eyes of you)

(bkz: paint it black)
my dying bride
(bkz: roads)
(bkz: johnny b goode) *
(bkz: clementine)
(bkz: Knocking on heaven s door)
(bkz: losing my religion)
(bkz: phantom of the opera)
(bkz: bakmayın anket yapıyorum)
(bkz: anketçi olunmaz doğulur)
(bkz: uygun fiyata anket doldurulur)

edit : şiir gibin olmuş *
(bkz: enjoy the silence) böyle parçalara iyi bir örnek teşkil eder. orijinali hiçbir şeye değişilmez o ayrı.
nez bile coverladı sweet dreams 'i. another brick in the wall 'a gelince korn , marilyn manson , duman coverladı. ve daha sayamıyacağımız kadar grup..
ağlama degmez hayat
(bkz: Nothing Else Matters)*****
(bkz: uzun ince bir yoldayım)
piyasanın %90ı tarafından yorumlanmıştır.
bar gruplarının vazgeçilmezi: the cure - love song
(bkz: yıldızların altında) (bkz: samanyolu) aslını kimin soylediğini bile unuttuk artık.
pixies - where is my mind
yusuf islam - wild world
yaz yaz yaz,with or without you, i will survive, this love , save tonight , serenade ve şimdi yazmaya üşendiğim niceleri.
(bkz: misirlou) *****
(bkz: summer wine)
(bkz: hasretinle yandı gönlüm) ***
(bkz: bang bang) *~ ~******
(bkz: i need a hero)*