bugün

corona var diyerek sarılmamak.
insanların temizlik ve el yıkama alışkanlığı kazanması.

Not: bilinçsiz sığırlar için geçerli değildir.
sevdiğimiz insanlarla zaten bir şekilde görüşüyoruz. arada olanlar “corona canısı ya” kısmında kaldı.
Olaya biraz iyi tarafından bakmaya çalışıyorum da Sikseler izne çıkarmayacakları bir dönemde pozitif olup 14 gün karantinada kalmak.
insanlarla aramıza mesafe koyabilmek için sebep oldu.
naziler döneminde kullanılan propaganda ve kitlelere korku yayma tekniklerinin geliştirip bütün dünyada uygulandığını ve %100e yakın sonuç alındığını görmek.
küçük bir azınlık beynini kullandığı için bu taktikleri yememekte.
doğanın kendi haline bırakılmış olması.
bir de okul tatil olduğu için ulaşıma para vermemek, evde kişisel bakıma daha fazla zaman ayırabilmek olabilir.
insan kendini daha iyi tanıyor. Kendinle otururken sohbet sohbeti açıyor. Bu sohbetler arttıkça bir bakmışsın kendinle daha yakın iki arkadaş olmuşsunuz.

(bkz: biz şizofren değiliz)
Tek faydası ailemin yanında 7 ay yaşamam.

Şimdiyse binamız karantinada. Annem, babamda kronik hastalıklar var. Bağışıklığımız ise hiç güçlü değil. Birinci kat koronalı. Stresten başım çatlıyor, anksiyetem için sağda solda xanax arıyorum. Bi alt katımız bir şişe sirke içip üç kere duş almış bugün. Karşı taraf da 300 liralık dezenfektan alıp binayı didik didik sildi. Biz evde hepimiz bir odaya kapandık ve anne babamı öpemiyorum bile. Arada kapıya oturup goygoy çevirip geri dönüyoruz odalara. Sevdiklerimi kaybetmek istemiyorum.