bugün

contorium adı altında sözde gizli bir element
ve ilgili video.
http://www.facebook.com/v...v=130519407239&ref=nf
facebookta gelen ilgi çekici etkileyi fakat yalan olduğunu düşündüğüm aşırı şüpheci bir yaklaşım.
ama insan bi işkillenmiyor değil.
fake element.
(bkz: tatmin)
facebook ta hızla yayılan yeni bir video.
link elli karakterden uzun olduğu için;

bkz: http://raghupathy.wordpre...ate-a-folder-by-name-con/

sadece bu sitedeki açıklama bile nasıl saçma bir komplo teorisi olduğunu ortaya koyuyor.
tartışmalı element.

"irakin işgal edilmesinden sonra acaba abd nereye yönelecek ?
şu anda hakkında en çok gizli araştırma yapılan mineral simgesi "con" olan contorium. hakkında google ya da başka kuruluşları kullanarak araştırma yapmak yasak.

!!!!bilgisayarınızda con isminde klasör açamıyorsunuz!!!

isterseniz deneyin.

contorium = con+toryum
simgesi con, atom numarası 90, kütle numarası 367,4! bu rekor bir radyoaktivite! dünyada sadece istabul boğazının diplerinde bulunduğu tespit edildi!
bu elementten son yıllarda enerji üretiminde, özellikle roket yakıtlarında had safhada faydalanılıyor. bilgisayar devrelerinde minimum miktarda kullanılınca bile bilgisayarın fişe takılmadan yıllarca çalışabildiği tescillendi!! üstelik de alternatifleri içinde en ucuza mal edilen bir element.
bugün abd, ab, bilimum asya ülkeleri, avustralya, antartika ve afrika contorium mineralinin peşinde!
türkiyede tahmin edilen rezerv ne kadar?
127.000 ton! değeri ne kadar? 23 trilyon dolar! toplam borcumuz ne kadar? 280 milyar dolar!
türkiye aslında çok zengin bir fakir ülke!
pekiii batılı ülkeler tarafından içimize sokulan basınının adamları ne diyor biliyor musunuz geçenlerde?
"türkiye türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir"
tehlikenin farkındamısınız!!!!

peki batı bu madenlere ulaşmak için ne tipte bizans oyunları yapıyor?? sadece istanbul boğazı ve haliçte bulunan bu mineralini ele geçirmek için başta bedavaya haliçi temizleme önerisinde bulundular! şimdiyse durmadan boğazdan yalı alıyorlar. satın alınan yalılara hiçbir türk'ün girememesi ve bu yalılarda tuhaf araştırmalar yapılması sizce tesadüf mü?

dubai kuleleri gerçeği:
peki merak ettiniz mi, neden dubaililer (yani aslında perde arkasındaki amerikalılar) birden bire istanbula bu kadar yüksek yapılar inşa etmeye heveslendiler ve milyarlarca doları bize (yani bu işe) yatırmaya karar verdiler
iki kıtanın birleşim yerindeki farklı tektonik yapı acaba hangi elementin benzersiz ve mükemmel oluşum şartlarına ev sahipliği yapıyor?
peki başka ne şekilde, yabancı bir ülkenin en büyük şehrinin ortasında, hiç engellenmeden (hatta alkışlanarak) yerin yüzlerce metre altında jeolojik araştırmalar yapabilirsiniz?.....

lütfen bu yazılı metni tüm tanıdıklarınıza iletin ve ülkemizden toprak satın almak isteyen yabancılara ve güya turistik gezi amaçlı boğazı gezen ecnebilere şunu söyleyin:
"you will never have our mineral of contorium! we are aware of the danger!" (asla mineralimize sahip olamayacaksınız, tehlikenin farkındayız.)

arkadaşlar, vatandaşlar;
contorium isimli dosya açilamamasinin sebebinin "console"un kisaltmasi olduğuna dair mossad ve cia güdümlü açiklamalar var. fakat şu noktaya dikkatinizi çekiyorum. türkiye'de contorium'un adi ilk olarak 93 yilinda geçti. konu ile ilgili olarak açiklama yapmak isteyen bilim dünyasindan insanlar susturuldu. o sene boğaz yalilarina yabanci bankalar ve arap şeyhleri normalin üstünde bir ilgi gösterdiler. bir sene sonra çikan windows 95 işletim sisteminde con isimli klasör açilamadiği gibi contorium'un izotoplari olan com1 ve com2 de isim olarak açilamiyordu. sizce güya işletim sistemiyle alakali olan bu kisaltmalarin dosya klasör ismi bile olamamasi bir tesadüf müydü? elbette hayir. tabii ki de contorium minerali amerikan windows işletim sisteminden daha da eski bir tarihe sahipti.

tarihte daha da eskiye gidince periyodik cetvelin kurucusu dimitri mendeleyev'in 90 numarali yeri boş birakmasi için rus hükümetince baski gördüğü fakat onun ancak günümüzde sebebi anlaşilabilen bir cinlikle oraya "toryum"u yerleştirip(atom numarasi onun da 90) ileride bu elementle ilgili araştirma yapilabilmesi için geleceğe işik tuttuğunu görüyoruz. neden?
işte sebep:
toryum:
atom numarası 90, atom ağırlığı yaklaşık 232 olan, 112,6 yoğunluğunda, 1700 °c de eriyen, kurşun renginde, havada bozulmaz, atom enerjisi kaynağı olarak kullanılan radyoaktif bir element. kısaltması th. türkiye'de manisa-gördes'te çıkarılır.
şimdi türkiye haritasini periyodik cetvel gibi düşünüp manisa-gördes'ten kuzeye 364,7(contorium'un kütle numarasi) km gidince nereye gidiyoruz?
cevap belli: istanbul boğazi!!
(periyodik cetvelde de ayni grup içerisinde kuzey yönüne gidilince kimyasal özellikler değişmez)
dimitri mendeleyev uğradiği esrarengiz baskiyi bir deha örneği sergileyerek savuşturmuştur.

peki contorium tekrardan medyada duyulmaya başladiktan ve contorium mineralinin işlenmesi amaçli nükleer reaktörlerin kurulmasina izin çiktintan sonra trilyon dolarlik arap şeyhinin ülkemizi ziyaret edip yalilara talip olmasina ne diyorsunuz? sebep sizce de petrolün pabucunu dama atacak olan ve böylece arap şeyhinin zengiliğini bitirecek olan contorium'a ulaşmak değil miydi?
http://www.d-onlineyellow...es.com/...um-engineering/
http://arsiv.sabah.com.tr....gnc103-20041128-102.html
http://www.yenisafak.com.....2006&c=1&i=21547

lütfen bilinçli bir türkiye için çevremizi de uyandiralim.

contact info email: ortamvirusu@gmail.com
website: http://www.d-onlineyellow...es.com/...um-engineering/
street: türkiye
city/town: istanbul, turkey

recent newsedit
bilim dünyasini şaşkina çeviren mendeleyev mucizesi element: contorium!

radyoaktiviteyle ilgili tüm bilinenleri tersine çeviren "yeşil(doğa dostu) radyoaktif madde" olarak tanimlanan contorium'un düşük miktarda kullanilinca basit elektrik devrelerine enerji verebildiği ve düzensiz işimalara neden olmadan faydali radyasyon yaydiği tescillendi!
"bu maddenin yaydığı radyasyonun, talaso terapi adı verilen ve tedavi özelliği taşıyan bir niteliğinin ortaya çıktığını bildirdi. conrorium'dan elde edilen düşük radyasyonun anti radyasyon amaçlı kullanılabileceği saptandı. contorium 1/x ışını saçıyor ve telefon-bilgisayar gibi zararlı radyasyon yayan maddelerin etrafa saçtığı x ışınları contorium'un yaydığı 1/x ışınları ile çarpışıp matematiksel olarak nötrleniyor.
x çarpı 1/x = 1(nötr)
bu maddenin saatte, cep telefonunda ya da herhangi bir elektrik devresinde kullanılması her çeşit zararlı radyasyona bir kalkan sağlıyor.
super nato topografik araştirma üssü 2007 temel bilimler makalesi, sayfa 217

son açıklama: contorium'a türkçe bir isim bulmalıyız. (aynı sodyum klorüre tuz denilmesi gibi) ben dönergeçli energeç ismini bilimsel kuruluşlara sunmayı düşünüyorum. lütfen bu konuyu da düşünelim.

http://www.d-onlineyellow...m/...um-engineering/";
muhtemel senaryo;
bir komplo teoristinin windows'ta con adıyla klasör isimli klasör açılmadığını farketmesiyle "bu iyimiş lan" diye düşünmesi ve bir komplo teorisi üretmek istemesiyle oluşan bir teoridir. ve toryum'un başına 'con' ekleyerek contorium'u elementini uyduruvermiştir. *
facebook ta yayınlanan, movie maker da yapılmış basit komplo teorisi içerikli yayın.

atom numarası 90 olan element toryum bir kere ve periyodik cetvelde öyle bir element yok. labaratuar ortamında toryumun yapıyısla oynandı bir zamanlar onun adınada contorium koydular. o zaman labaratuarları bizim istanbul boğazının dibinde. içimize girmiş adamlar o zaman daha vahim bu durum * birde toryum öyle bulunamıyacak bir element değil ve bir işe yaradığı görülmemiştir.

toryum bide yakında bir yerde çıkıyor. yunanistanın tripoli şehrinde. çık ordan yukarı ne çıktı karşına selanik vay anasını be! alın size bir komplo teorisi daha *
sadece türkiyede bulunan ve gizli tutulan bir element..
facebookta bir videoya konu olmuş elementtir. ayrıca con isminde dosya açılamamasıyla ne alakası var çok merak ettim. adamlar şunu mu düşündüler yani "con isminde dosya açtırtmayalım bu türklere ki uyanmasınlar." bu mudur yani.
içine vermiş teori. yani şimdi con adında klasör açamıyacaksın ama zangır zangır heryerde conthorium adına videolar paylaşıp, yorumlar yazıp, entryler girebileceksin. valla iyiymiş.

(bkz: ah biraz düşünsen be kamil)
keşke böyle bi element olsa da ülke bunu adam gibi kullanıp işleyebilse de dış ve iç borçlarımız kapansa da çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşsak da halkımız mutlu mesut olsa da da da da
pepsi reklamı gibi oldu ama ne bileyim işte içerledim birden, üzülüyorum be sözlük...
element olduğu iddia edilen şey.

macbook'da con isimli klasör açabildiğimizden mütevellit apple ceo'su steve jobs'un bu elementten haberi yokmuş. *
küsuratlı bir kütle numarasına sahip olduğunu öğrendiğimiz mineral. bi de periyodik cetvele koymamışlar minerali. ayıp etmişler çocuğa. ama yine de bu video ve forward maili hazırlayan vatandaşa saygım sonsuz. adam 10 numara tezgah kurmuş. 10 numara taşak geçmiş. üniversite mezunu adamlar ciddi ciddi paylaşıyorlar facebookta bunu.
bide con adlı klasör açılabilecek diye ikiz kulelere saldırı yapmışlar. te allahım yaa.
(bkz: gülmekten altına sıçmak)

edit: yazım hatası düzeltildi
uydurma olduğunu düşündüğüm element.zaten sadece istanbul boğazında olsa hiç kimseye yetmez merak etmeyin.
Aşağıdaki linkte contoriumun gerçek olmadığı, can isimli bir öğrenci tarafından şaka olsun diye ortaya atıldığı yazıyor. can isimli öğrenci şaka olsun diye bu konuda bir de video hazırlamış ve internette paylaşıma sunmuş. Sonra patlamış gitmiş tabi. yani kontrolden çıkmış.

kaynak: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/50465/

videoyu izleyince ben de gerçek zannettim. Video bitince ekrana gelen canntiersen@gmail.com adresini googleden arattım ve alkışlarla yaşıyorum sitesindeki bu bilgilere ulaştım. Kuvva-i Milliye Hareketi bile bu videoyu facebook sayfasına koymuş.
erguvana göre madem bizim burda her bahçede erguvan var vurayımmı kazmayı çıkarıvereyim sonra bilgisayara sürterim tvye sürterim buzdalobına falan sürterim...
--spoiler--
periyodik cetvelte 90 numarayı alması gerekli olduğu halde cetveli hazırlayan rus bilim adamı m. dimitri bu madenin sadece istanbul boğazının diplerinden çıktığını bildiği için 90 numaraya contorium yerine torium gibi metalik bir maddeyi eklemiştir.
contorium dünyada sadece istanbul boğazından çıkan, ametis taşı renginde ve erguvan ağaçlarının pembesine benzeyen radyasyonu önleyici tek elementmişşşş!
--spoiler--

yuh dedim arkadaş ben de dikkate alıp izledim videoyu sonuna dek, bu kadar boş beleş bir insan olunur mu yahu, allah o beyni saçmala diye mi verdi sana. hele ki o koyduğu balıklar. balık elementi nasıl yesin yahu boğazın diplerindeki bir elementi.

edit: 90 numaralı atom numarası sadece toriuma aittir ve bu olay dna ya parmak izine benzer hani herkes de tektir ya elementlerin de atom numaraları tektir.
az önce afiyetle yediğim hatta arkadaşımla beraber yediğimiz numara. türkiye'de kaç il var 81 8+1 kaç 9 81+9 ne eder 90 contoriumun atom numarası vatana millete hayırlı uğurlu olsun.
söz konusu vidyoyu izlerken resmen donup kaldım. duyduklarım mantıklı geliyordu. fakat bu saçmalığı mantıklı bulmamın sebebi bellidir. çılgın proje adıyla bilinen boğaza kanal açma fikri. vidyoda anlatılanlardan sonra dedim ki bu proje ancak böyle bir sebepten dolayı yapılıyor olabilir. elde edilecek rant için bile böyle saçma salak bir fikir ortaya atılamaz. daha kolay yolları var sonuçta. bu vidyo bana sebebi verir gibi yaptı. sonra saçmalık olduğunu farkettim. hangisini üzüleyim bilemedim. çılgın projenin hala salak saçma olmasına mı? insanımızın 10 dakikalık bir vidyo sayesinde kolayca fikir sahibi olabilmesine mi?
facebook da paylaşılması üzerine seyrettiğim bir videoda adı geçen madde.
video gece gece yarmıştır.

sanal alemde çaktırmadan reklam girişimi olan sevgilimin fotograf makinasını 1 ytlye satıyorum diyen bayanın* ve ülke ülke gezip manitasına evlenme teklifi videosu hazırlayan elemannın yaptığı videolar bile daha gerçekçi gelmekte bana. ilerde bu videoda reklam çıkarsa hiç şaşırmam.

(bkz: sen çok yanlış gelmişsin birader)
saklanması için windows altında 'con' isimli klasör açılamayan elementmiş. ama saklanması için 'con' diye klasör açılamayan elementin kendi adında, yani direk 'contorium' adında klasör açılmasına izin var. daha az önce denedim.

bu videonun çıkması iyi oldu. şimdi bu videoyu izleyip inananlar ne kadar aptalca bir şeye nasıl kolay kandıklarını görecek ve olaylara daha şüpheci yaklaşmaya başlayacak.
google'a contorium anıtı yazdığınızda birşeyin bulunmaması , ayrıca google'a contorium yazdığınızda karşınızda bor madenin çıkması enteresanmı ?

hani lan contorium anıtı vardı ?
komplo teprisi mi gerçek mi bilemediğim kafamı karıştırmış uzman görüşüne ihtiyaç duyduğum element ve bunun hakkındaki senaryodur.
nihayet ki internette dolanmayı bırakan saçmalığın daniskası videodur. ulan kaç yıllık kimyacıyım böyle bir elementi ben dahi duymadım.
ne boş beleş bir adamdır bunu hazırlayan hele mendel'i de katmış ya olaya işte orada koptum.
güncel Önemli Başlıklar