concerta

entry 130 galeri 3 video ses iyilertrends
 1. 1.
  dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu olan çocuklarda ve ergenlerde kullanılan ilaç. sigortalıların alabilmesi için devlet hastanelerinden rapor alınması gerekmektedir. rapor iki yıl süre geçerlidir.
  #2414878 :)
 2. 2.
  insanı aldığı andan itibaren uykusunu kaçıran, iştahını kesen ve yaptığı iş ve derslere tam konsantrasyonla sarılmasını sağlayan bir antidepresandır.
  #3020376 :)
 3. 3.
  birden kahkaha atarken birden ağlayabilme potansiyelini size sağlayan ilaçtır.dalıp dalıp uzaklara baktırır adamı.ve siz farkında bile olmadan bağımlısı olursunuz.bırakması çok güç olmakla beraber bağımlılık yapıp bıraktığınızda da kilo almanıza neden olan ilaçtır.
  #3606528 :)
 4. 4.
  antidepresan değildir. mss - merkezi sinir sistemi stimülanı(uyarıcısı) dır. dehb tedavisinde kullanılır. yavaş salınımlı metil fenidat içerir. konsantrasyon süresini arttırmada dikkati arttırmada kullanılır.
  #6324218 :)
 5. 5.
  11 mart 2011 itibari ile devletin ödeme yaşının 18 den 25 e çıkardığı ilaç. zira sadece dehb da değil eab * tedavisindede kullanılmaktadır. lakin ülkemde sadece çocuk dozları bulunduğundan erişkinler bir seferde 2şer 3er tane leblebi misali almak mecburiyetinde kalmakdadır. sanki yetişkin birisi hastalanamaz.
  #11254878 :)
 6. 6.
  Uzun süre boyunca kullandığım, uyku kaçırıcı, iştah kesici ve bağımlılık yapan bir ilaç. Konsantrasyon kısmından pek emin değilim. iştah kesme konusunda üzerine yoktur - özellikle prozac ile birlikte alındığında - en son 41 kiloya düşürerek bağışıklık sistemimi çökertmiş ilaçtır. Kullananlara allah sabır versin diyelim.
  #12443350 :)
 7. 7.
  Daha dikkatli olmanizi saglayan ilactir. 18, 36 ve 54 mg ligi vardir. 36 ligi 97, 54 lugu 118 tl dir. Devlet odemez sayet 25 uzeri iseniz.

  Kilo verdirir, yani hic bir sey yiyemediginizden dolayi epey verirsiniz. Saatlerce (12-14 kadar) hic birsey yemeden durabilirsiniz. Hatta gunde tek ogune bile dusebilirsiniz. Belki de yarim...

  Yemek yiyemedigini icin agziniz camur gibi olur, dudaklar desen lipstickle dolasir hale getirir.

  Propektusunu okuyan ilacin yanindan gecmez. Ama iciyoruz yinede amina koyim. Sabahlari 1 tane icilir hep. Uyutmaz bide. Uyumak icin baska bir seye ihtiyaciniz olabilü..
  #14793027 :)
 8. 8.
  kullandıktan 2 saat kadar sonra insanın üzerine bir ağırlık çöküyor. gündelik hayatta yapılan hareketlerde yavaşlama olduğunu bizzat fark ediyorsunuz. enerji kaybı gibi birşey söz konusu değil elbette. hareket yavaşlamasından bu anlaşılmasın. gayet enerjiksiniz. bu enerji ile 5 er dakika arayla tam 5 saat ders çalışabildim. hiçbir şekilde yorgunluk hissetmiyorum şuan. yan etki olarak mide bulantısı ve hafifte olsa görmede bulanıklık yaşıyorum. tabi bu etkiler kişiden kişiye fark ediyormuş. şimdilik mutluyum.
  #16607999 :)
 9. 9.
  Ritaline göre bir eksisi olarak; bunalıma sürükleme riski olan metilfenidat etken maddeli DEHB ilacı.
  #17351470 :)
 10. 10.
  kimseye tavsiye etmeyeceğim eksisi artısından kat be kat fazla olan uyuşturucumsu ilaç. Bu şerefsizi aldığınızda 12-13 saat hiç bir şey yemeden durabilirsiniz. Kan şekeriniz düşer, başınız döner, ağzınız çamur gibi olur öyle farkedersiniz yemek yemeniz gerektiğini. Erkekseniz ereksiyon olamassınız, kız arkadaşınız sizin için adeta himmet abi olmuştur. Sporcuysanız kaslarınıza ve performansınıza veda edin. Şahsen beni en çok etkileyen nokta bu olmuştu. Ulan ilaç hem iştahı kesiyor, hem testosteron seviyesini düşürüyor. 2 ayda 4-5 kg kas kaybettim ben bu ilaçla. 86 kilo six pack sahibi birisiydim, iki ay sonra 81 kilo ve dayı göbekli birisi oldum. Bırakınca daha da kötü oldu bu sefer kuş kadar yemek yemeye alışmış bünyem, normal beslenme düzenine dönünce daha da yağ depolama ihtiyacı hissetti, 89 kiloya kadar çıktım. Evet yalan değil, bu amınakodumunun ilacı 8 yaşından beri spor yapan insanı 3-4 ay içerisinde hantal bir yağ tulumuna çevirdi. Üzerinden yaklaşık bir sene geçti ve fiziksel anlamda yeni yeni toparlanıyorum. (tabi haftada 5 gün antreman yaparak). Dikkat anlamında insanı robota çeviriyor. Tamam ne iş yapıyorsan yapmaya devam etmeni sağlıyor ama onu aldığın gün ölü gibisin, makine gibisin.

  Ritalin daha iyi.
  #19503756 :)
 11. 11.
  yan etkileri tekrar araştırılan ilaç.

  bazı ülkelerde yasaklanmıştır.
  #19503768 :)
 12. 12.
  Ben de kullandım, kilo aldım. Göbeğim sayesinde mahallenin güneşi erken batıyo. Halbuki 300 spartalıya tek dalacak kadar kasım vardı. Mağdurum.
  #19503809 :)
 13. 13.
  sınav dönemi bir arkadaşa uyup aldığım cidden ders çalıştıran ama acısını fena çıkaran ilaç. şöyle ki yemek yedikten sonra gece 1 gibi aldım ilacı sabaha kadar çalıştım sabahta bir tane daha attım etkisi geçmiştir diye. yan etkileri kişiden kişiye değişiyor mu bilemem ama ben görme bozukluğu ve taşikardi yaşadım. 3 gün boyunca vücudumda titreme oldu kalp atışlarımı duyabiliyordum. siz siz olun doktora danışmadan almayın hatta hiç almayın...
  #19640146 :)
 14. 14.
  36lığını bir dönem kullandığım, uykusuzluk ve sinir gibi yan etkilerini gördüğüm ilaç.
  #19640254 :)
 15. 15.
  normalde ıkına sıkıla aldığım ancak uyanık kalmam için sarıla sarıla içtiğim, 1 adedi içildiği andan 5 dakika sonra yere ölü gibi bakarken bir anda gözünüzü zınk diye tavana diken dikkat ilacı. antidepresan değildir. yan etkileri olabilir. ancak bir insanı bu kadar net olarak uyarıp ayağa dikebilen nadir şeylerdendir.
  #19786890 :)
 16. 16.
  Yan etkileri arasında aşırı sinir yapma etkisi olan, ve bunun da hakkını veren ilaç.
  Hele bir de benim gibi 'kendindensinirli' bir kişiliğe sahipseniz yandınız demektir. Zira zaten ota boka sinirlenen bünyeniz, daha da bokunu çıkarıp havada ucan kuşa bile sinirlenmeye başlayacaktır. Üstelik uzun süre aklınızdan atamayacaksınız o kuşu, belki saatlerce 'ulan ne hakla pike yapar o amına koduğumun kuşu' diye sinir yapacaksınız.

  Yalnız gelelim güzel yönlerine. Eğer günlerdir uykusuzsanız, günlük 2-3 saatlik uykuyla ayakta duruyorsanız, bu ilacı içtikten yaklaşık 15 dakika sonra uyku denilen şeyden eser kalmayacaktır. Dipçik gibi ordan oraya sekersiniz.

  Kötü yanlarından biri de, ilacı içipte etki gösterdiği süre içinde kendinizi biraz mal hissettirmesi. Bazen kendinizi karşınızdaki adamın gözünün içine mal mal bakarken yakalayabilirsiniz.
  #21052160 :)
 17. 17.
  aşırı dikkat eksikliği olduğu için 5 gündür bu ilacı kullanıyorum.bende dişleri sıkma, uyuşukluk ve huzursuzluk gibi yan etkiler yaptı.bu ilacı aldığında insan kendini biraz tuhaf hissediyor. sanki biri sizi yönetiyor.Doğru Düzgün Gülemiyorsunuz Bile .
  #21776548 :)
 18. 18.
  on iki yaşlarında iken yanlış teşhis sonucu kullandığım ilaçtır.
  #21776560 :)
 19. 19.
  (bkz: nzt 48) in muadilidir.
  #22598961 :)
 20. 20.
  dikkati uzun süre toparlayan ilaçtır.internetde ki bu ilaçla ilgili olumsuz yazılara kulak asmayın.zira gerçekten ihtiyacınız var ise kullanın. emin olun yararını göreceksiniz.tabi doktorunuzun verdiği dozda kullanırsanız...
  #22688861 :)
 21. 21.
  ritalinime eklemek istediğim kimyasal sevgili.
  #22732615 :)
 22. 22.
  doktorum bana 18 mg verdiği halde etkisini gözle görülür bir şekilde gördüm. ancak bir kaç kötü etkisi de var. ağız kuruluğu, nefes kokusu, uykusuzluk ( sabah uykuyu açması güzel ancak sabahleyin geç aldıysanız akşam uyuyamayabilirsiniz.) iştahsızlık yapıyor birde çarpıntı gibi bir şey yapıyor hani böyle kavgadan önce adrenalin salgılanır kalp güm güm yapar ya işte ondan durduk yere yapabiliyor bu ilaç o duyguyu.
  #23759253 :)
 23. 23.
  yaklaşık olarak 10 gün önce tanıştığım ilaç. sebepleri klasik, her 25 yaş üzeri insanın olduğu gibi ders cart curt... ancak etkisi pek de öyle olmadı; ilk 4 gün pek bi'şey anlamadım. 4'ncü gün sürekli gittiğim bara gidip 2 bira içtim, üzerine de jager-enerji söyledim. tam 2'nci jager-enerjiyi içerken bir anda ortam git-gel yapmaya başladı, soğuk soğuk terlemeler. garsona el işareti yaptım, hatun yanlış anlamış olacak ne ayak der gibi kafayı salladı. sonra erkek garson "ben yardımcı olayım" diyerek geldi, sadece "daha alçak bi koltuğa geçecek kadar yardımcı olsanız, tansiyonum düştü" diyebildim. sağolsunlar, 1 aydır her akşam gittiğim için olsa gerek ilgilendiler, yaklaşık 15 dakika kadar bayılmışım. sadece ilaçtan olmayabilir bu etkisi, hatta sadece ilaçtan değil onu da biliyorum. herkes alışamıyor bi'şeylere, ben de alışamadım. yok yok ilaca değil. neyse muhabbet dağılacak. sonra eve geldim, 14 saat uyumuşum. sabah kalktım tekrar ilacı aldım, yaklaşık 45 dakika sonra herşey normale döndü. önceki geceyi unutmuştum bile. gel gelelim ilacın etkisine; dikkat toplama konusunda etkilerini sayayım önce;

  460 küsür sayfalık stephan king kitabını 5 saatte bitirebildim.
  7 saat boyunca başından kalkmadan "roller coaster tycoon" oynayabildim.
  ara vermeden en az 4 saat kpss çalışabiliyorum.
  telefonun şarjı bitene kadar hiç sıkılmadan "score!" oynayabiliyorum.(android ve i-phone'da bulunan, gerçek golleri taklik eden flick shot tarzı bir oyun)
  zaten izlemiş olduğum ama sezon arasına girdiği için izleyemediğim "the mentalist" dizisine tekrar başladım, 10 bölüm aralıksız izleyebiliyorum, yaklaşık 7-8 saat sürüyor.
  anneme "sen oruçsun yemeği ben yapayım" diyerek 5 saat boyunca mutfakta yemek yapmakla uğraşabiliyorum.
  bir çok kez başlamama rağmen sonuca ulaşamadığım android oyunum bitmek üzere.
  4. gün akşamki olaydan beri alkol almıyorum ve canım da istemiyor.

  gel gelelim bunlarda zevk almıyorum. sadece yapmak istediğim zaman yapıyorum. neden yaptığımı unutuyorum bazen ama yapıyorum. yaptıklarımın hiç biri mutluluk vermiyor. hiç mutluluk vermiyor demeyeyim gerçi, haksızlık olur.
  akşam insanlar yaptığım yemeği yerken mutlu oluyorum.
  patrick jane insanları g.t ederken yüzümde bir gülümseme oluyor.
  birini düşündüğüm için saatlerce depresif takılmak yerine, yukarıda saydıklarımdan birine odaklanabiliyorum.
  en önemlisi, mesaj atıp durmuyorum.

  ilaçtan öğrendiğim en önemli şey;
  mutlu olmaya gerek yokmuş çok da, mutsuzluğu unutmak yetiyor.

  arada aklıma geliyor tabi, ama yan sokaktaki inşaatta çalışan dozeri oturup 5 saat izleyip sadece dozeri düşünebiliyorum, onun işi bitince de yoldan geçen arabaları sayabiliyorum. en güzel kısmı da, onu neredeyse hiç düşünmüyorum.

  "e bu entry ne o zaman?" diyen olur diye söylüyorum. kendileri yavaş salınımlı tabletmiş, yani etkisi uzun süreli ama geçiyor yaklaşık 12 saat sonra. 2 saattir yine salak salak düşündüğümü farkedip bir tane daha aldım. biraz sonra halıdaki dikişleri saymayı planlıyorum, zevkli olacağa benziyor.

  not: dikiş adedini merak eden olursa özelden yazsın, sabah bitirmiş olurum saymayı.
  #24527594 :)
 24. 24.
  yüksek doz ve üzerine 2 biraya 10 bira etkisi yapacaktır. düşüşlere dikkat edin gençler.
  #24886313 :)
 25. 25.
  kullanılmasının pek tavsiye edilmediği ilaç.
  #24886319 :)