19 nisan 2014, cumartesi
1070 başlık

concerta

 1. 44
  dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu olan çocuklarda ve ergenlerde kullanılan ilaç. sigortalıların alabilmesi için devlet hastanelerinden rapor alınması gerekmektedir. rapor iki yıl süre geçerlidir.
  #2414878
 2. 20
  insanı aldığı andan itibaren uykusunu kaçıran, iştahını kesen ve yaptığı iş ve derslere tam konsantrasyonla sarılmasını sağlayan bir antidepresandır.
  #3020376
 3. 11
  birden kahkaha atarken birden ağlayabilme potansiyelini size sağlayan ilaçtır.dalıp dalıp uzaklara baktırır adamı.ve siz farkında bile olmadan bağımlısı olursunuz.bırakması çok güç olmakla beraber bağımlılık yapıp bıraktığınızda da kilo almanıza neden olan ilaçtır.
  #3606528
 4. 22
  antidepresan değildir. mss - merkezi sinir sistemi stimülanı(uyarıcısı) dır. dehb tedavisinde kullanılır. yavaş salınımlı metil fenidat içerir. konsantrasyon süresini arttırmada dikkati arttırmada kullanılır.
  #6324218
 5. 32
  11 mart 2011 itibari ile devletin ödeme yaşının 18 den 25 e çıkardığı ilaç. zira sadece dehb da değil eab * tedavisindede kullanılmaktadır. lakin ülkemde sadece çocuk dozları bulunduğundan erişkinler bir seferde 2şer 3er tane leblebi misali almak mecburiyetinde kalmakdadır. sanki yetişkin birisi hastalanamaz.
  #11254878
 6. 22
  Uzun süre boyunca kullandığım, uyku kaçırıcı, iştah kesici ve bağımlılık yapan bir ilaç. Konsantrasyon kısmından pek emin değilim. iştah kesme konusunda üzerine yoktur - özellikle prozac ile birlikte alındığında - en son 41 kiloya düşürerek bağışıklık sistemimi çökertmiş ilaçtır. Kullananlara allah sabır versin diyelim.
  #12443350
 7. 22
  Daha dikkatli olmanizi saglayan ilactir. 18, 36 ve 54 mg ligi vardir. 36 ligi 97, 54 lugu 118 tl dir. Devlet odemez sayet 25 uzeri iseniz.

  Kilo verdirir, yani hic bir sey yiyemediginizden dolayi epey verirsiniz. Saatlerce (12-14 kadar) hic birsey yemeden durabilirsiniz. Hatta gunde tek ogune bile dusebilirsiniz. Belki de yarim...

  Yemek yiyemedigini icin agziniz camur gibi olur, dudaklar desen lipstickle dolasir hale getirir.

  Propektusunu okuyan ilacin yanindan gecmez. Ama iciyoruz yinede amina koyim. Sabahlari 1 tane icilir hep. Uyutmaz bide. Uyumak icin baska bir seye ihtiyaciniz olabilü..
  #14793027
 8. 11
  kullandıktan 2 saat kadar sonra insanın üzerine bir ağırlık çöküyor. gündelik hayatta yapılan hareketlerde yavaşlama olduğunu bizzat fark ediyorsunuz. enerji kaybı gibi birşey söz konusu değil elbette. hareket yavaşlamasından bu anlaşılmasın. gayet enerjiksiniz. bu enerji ile 5 er dakika arayla tam 5 saat ders çalışabildim. hiçbir şekilde yorgunluk hissetmiyorum şuan. yan etki olarak mide bulantısı ve hafifte olsa görmede bulanıklık yaşıyorum. tabi bu etkiler kişiden kişiye fark ediyormuş. şimdilik mutluyum.
  #16607999
 9. 22
  Ritaline göre bir eksisi olarak; bunalıma sürükleme riski olan metilfenidat etken maddeli DEHB ilacı.
  #17351470
 10. 22
  kimseye tavsiye etmeyeceğim eksisi artısından kat be kat fazla olan uyuşturucumsu ilaç. Bu şerefsizi aldığınızda 12-13 saat hiç bir şey yemeden durabilirsiniz. Kan şekeriniz düşer, başınız döner, ağzınız çamur gibi olur öyle farkedersiniz yemek yemeniz gerektiğini. Erkekseniz ereksiyon olamassınız, kız arkadaşınız sizin için adeta himmet abi olmuştur. Sporcuysanız kaslarınıza ve performansınıza veda edin. Şahsen beni en çok etkileyen nokta bu olmuştu. Ulan ilaç hem iştahı kesiyor, hem testosteron seviyesini düşürüyor. 2 ayda 4-5 kg kas kaybettim ben bu ilaçla. 86 kilo six pack sahibi birisiydim, iki ay sonra 81 kilo ve dayı göbekli birisi oldum. Bırakınca daha da kötü oldu bu sefer kuş kadar yemek yemeye alışmış bünyem, normal beslenme düzenine dönünce daha da yağ depolama ihtiyacı hissetti, 89 kiloya kadar çıktım. Evet yalan değil, bu amınakodumunun ilacı 8 yaşından beri spor yapan insanı 3-4 ay içerisinde hantal bir yağ tulumuna çevirdi. Üzerinden yaklaşık bir sene geçti ve fiziksel anlamda yeni yeni toparlanıyorum. (tabi haftada 5 gün antreman yaparak). Dikkat anlamında insanı robota çeviriyor. Tamam ne iş yapıyorsan yapmaya devam etmeni sağlıyor ama onu aldığın gün ölü gibisin, makine gibisin.

  Ritalin daha iyi.
  #19503756
 11. 11
  yan etkileri tekrar araştırılan ilaç.

  bazı ülkelerde yasaklanmıştır.
  #19503768
 12. 20
  Ben de kullandım, kilo aldım. Göbeğim sayesinde mahallenin güneşi erken batıyo. Halbuki 300 spartalıya tek dalacak kadar kasım vardı. Mağdurum.
  #19503809
 13. 44
  sınav dönemi bir arkadaşa uyup aldığım cidden ders çalıştıran ama acısını fena çıkaran ilaç. şöyle ki yemek yedikten sonra gece 1 gibi aldım ilacı sabaha kadar çalıştım sabahta bir tane daha attım etkisi geçmiştir diye. yan etkileri kişiden kişiye değişiyor mu bilemem ama ben görme bozukluğu ve taşikardi yaşadım. 3 gün boyunca vücudumda titreme oldu kalp atışlarımı duyabiliyordum. siz siz olun doktora danışmadan almayın hatta hiç almayın...
  #19640146
 14. 11
  36lığını bir dönem kullandığım, uykusuzluk ve sinir gibi yan etkilerini gördüğüm ilaç.
  #19640254
 15. 11
  normalde ıkına sıkıla aldığım ancak uyanık kalmam için sarıla sarıla içtiğim, 1 adedi içildiği andan 5 dakika sonra yere ölü gibi bakarken bir anda gözünüzü zınk diye tavana diken dikkat ilacı. antidepresan değildir. yan etkileri olabilir. ancak bir insanı bu kadar net olarak uyarıp ayağa dikebilen nadir şeylerdendir.
  #19786890
 16. 33
  eğitim sisteminin kulvara dönüştüğü bir sistemde yarış atlarının pardon çocukların daha dikkatli koşabilmesi için kullanılan dikkat toplayıcı ilaç.
  faydadan çok zararı,
  öğretmenlerin her çıkıntı çocuğu anlamaya çalışmak yerine hiperaktif ilan etmesinin daha kolay olduğu,
  doktorların yazdığı her kutunun cebine banknot şeklinde dönmesi
  gereksiz bir ayrıntıdır.
  içmeye devam.
  #19787029
 17. 20
  Yan etkileri arasında aşırı sinir yapma etkisi olan, ve bunun da hakkını veren ilaç.
  Hele bir de benim gibi 'kendindensinirli' bir kişiliğe sahipseniz yandınız demektir. Zira zaten ota boka sinirlenen bünyeniz, daha da bokunu çıkarıp havada ucan kuşa bile sinirlenmeye başlayacaktır. Üstelik uzun süre aklınızdan atamayacaksınız o kuşu, belki saatlerce 'ulan ne hakla pike yapar o amına koduğumun kuşu' diye sinir yapacaksınız.

  Yalnız gelelim güzel yönlerine. Eğer günlerdir uykusuzsanız, günlük 2-3 saatlik uykuyla ayakta duruyorsanız, bu ilacı içtikten yaklaşık 15 dakika sonra uyku denilen şeyden eser kalmayacaktır. Dipçik gibi ordan oraya sekersiniz.

  Kötü yanlarından biri de, ilacı içipte etki gösterdiği süre içinde kendinizi biraz mal hissettirmesi. Bazen kendinizi karşınızdaki adamın gözünün içine mal mal bakarken yakalayabilirsiniz.
  #21052160
 18. 62
  aşırı dikkat eksikliği olduğu için 5 gündür bu ilacı kullanıyorum.bende dişleri sıkma, uyuşukluk ve huzursuzluk gibi yan etkiler yaptı.bu ilacı aldığında insan kendini biraz tuhaf hissediyor. sanki biri sizi yönetiyor.Doğru Düzgün Gülemiyorsunuz Bile .
  #21776548
 19. 128
  on iki yaşlarında iken yanlış teşhis sonucu kullandığım ilaçtır.
  #21776560
 20. 11
  fena kafa yapan psikoloji bozan saçmalatan ağlatan öfkelendiren bir ilaç
  not:ben kullandım dalgınlıkdan 2 doz almışım gün boyunca gelen geçeni kalaylayıp dövdüm.
  #22249156
 21. 00
  (bkz: nzt 48) in muadilidir.
  #22598961
 22. 1-1
  dikkati uzun süre toparlayan ilaçtır.internetde ki bu ilaçla ilgili olumsuz yazılara kulak asmayın.zira gerçekten ihtiyacınız var ise kullanın. emin olun yararını göreceksiniz.tabi doktorunuzun verdiği dozda kullanırsanız...
  #22688861
 23. 00
  ritalinime eklemek istediğim kimyasal sevgili.
  #22732615
 24. 40
  dikkat eksikliği için kullanılan, piyasadaki en etkili ilaçlardan bir tanesi.

  Yaklaşık olarak 12 saat etkildir. Genellikle günde bir defa kullanılır. Türevi olan ritalinden çok daha etkilidir. Odaklanma hususunda ritaline göre çok daha fazla olumlu sonuç alınır. Ancak işin özünde faydası ne kadar belirgin olsa da ilaç aslında çok zararlıdır.

  ilaca alışma süresi çileden başka bir şey değildir, iyi güzel hoş dikkatini toplarsın ama ilk zamanlardaki mide bulantısı bünyeyi fazlasıyla zorlar. Alışma evresinde bünye normalden daha fazla kilo verir. ilacı içme saatini öğleden sonraya ertelersen, gece uyuyamazsın. Uykun gelse de bir türlü uyku haline geçemezsin. Ve bu sebeple uyku düzeni adına bir şey kalmaz ve düzenli kullanımda da bu sorun hiçbir zaman giderilemez. Bu ilaç kullanılacaksa uyku düzensizliği göze alınmalıdır. Eğer uyuyabilmişseniz de çok huzursuz bir uyku uyursunuz. Uyku üzerinde fazlasıyla olumsuz etkilere sahip.

  insanı depresif bir ruh haline sürükler zaman zaman ki bu da en kötü yan etkilerinden biridir, zaten uykusuzluk had safhadadır bir de depresiflik eklenmiştir işin içine.

  Yan etkileri henüz tam olarak bulunamamıştır. Ve de çok nadir de olsa kalp krizi geçirme olasılığını da beraberinde getirir bu ilaç.

  Eğer gerçekten dikkat eksikliği probleminiz varsa, ritalin bundan çok çok daha iyidir ve daha az zararlıdır. işinizi de görür. Tek fark etki saatidir, onu da ritalini günde 3 doz alarak halledebilirsiniz. Aşırı sıkıntılar yaşanmıyorsa concerta kullanımı pişmanlıktır.
  #22781059
concerta ile alakalı başlıklar