bugün

south carolina eyaletinin başkentidir.
http://www.columbiacity.net/main.htm

http://www.columbiasc.net/
tekrar kullanılabilir kanatlı ilk uzay mekiğidir. 12 nisan 1981 de fırlatıldıktan sonra 2 günlük bir uçuşun ardından başarılı bir şekilde inişini gerçekleştirdi. basınçlı ek yakıt tankları kullanan mekik, tarihte sıvı ve katı yakıtla çalışan motorları barındıran ilk örnekti.
Mississippi'den sonra Kuzey Amerika'daki hacimce en büyük akarsu.Kanada Rocky Dağlerı'ndan doğar.Kaynağından Büyük Okyanus'a kadar toplam uzunluğu 2044 km'dir.Kanada'dan ABD'ye geçerek,Washington ve Oregon eyaletlerinin sınırından Büyük Okyanus'a dökülür.ABD'deki hidroelektriğin neredeyse yarısı Columbia Nehri ve kollarından sağlanır.Bu amaçla yapılmış barajlardan sulama ve taşkın önlemede de yararlanılır.Ancak bu barajlar nehrin çevresini ve ekosistemini çok değiştirmiş durumda.
1 şubat 2003 tarihinde, iniş esnasında parçalanarak 7 astronota mezar olan uzay mekiği.
(bkz: columbia university)
cali kentinin yasalarına göre gelinin annesi isterse gerdek gecesi yatağın kenarında bekleyerek olaya tanıklık edebilirmiş...
uncle sam'in dişi versiyonudur ve abd'ye atfen kullanılmakla birlikte günümüzde uncle sam kadar popüler olmayan tabirdir.
kaya gibi sağlam, kaliteli ürünleri olan spor giyim markası. gömlekleri şukeladır.

http://www.columbia.com/
bir spor giyim markası. geliştirdiği titanium teknolojili ürünleri özellikle terleme sorunu olan kimseler için biçilmiş kaftandır. tiril tiril olan bu ürünler, güneş ışınlarından maksimum seviyede koruma sağlamaktadır, terletmemektedir ve oldukça uzun ömürlüdür.
guyana'nın, pomeroon supenaam coğrafi bölgesinde bir yerleşim birimi.

bölgenin tüm yerleşim alanları için:

(bkz: pomeroon supenaam/#8478106)
bir oasis şarkısı. sözleri;

There we were now here we are
All this confusion nothing's the same to me
There we were now here we are
All this confusion nothing's the same to me

I can't tell you the way I feel
Because the way I feel is oh so! new to me

What I heard is not what I hear
I can see the signs but they're not very clear
What I heard is not what I hear
I can see the signs but they're not very clear

So I can't tell you the way I feel

This is confusion, am I confusing you?
This is confusion, am I confusing you?
This is peculiar we don't want to feel you
This is peculiar we don't want to feel you

Yeah yeah yeah
Yeah yeah yeah
Yeah yeah yeah

Yeah yeah yeah
Yeah yeah yeah
Yeah yeah yeah
Yeah yeah yeah
nasanın düşen uzay mekiklerinden birinin adıdır.
amerika'nın şiirlerde geçen kişiselleştrilmiş adıdır. daha çok amerika'dan bir dişi imiş gibi bahseldiğinde kullanılır.
çok sevdiğim bir spor giyim markası. http://www.alisveriskulupleri.com/marka/columbia adresinde hangi alışveriş sitesinde indirimde olduğunu görebilirsiniz.
edit: "..Columbia'nın yoğun olarak çizgisi; dış giyim, spor giyim, dayanıklı ayakkabı ve aksesuar alanlarında geniş bir çeşitlilik sunar."
kaynak: http://www.columbia.com.t...g_tr/general/hakkinda.asp
outdoor kategorisinde sağlam, rahat ve kullanışlı elbise, ayakkabı vb. giyim malzemeleri üreten firma.
outdoor kıyafet falan yaparlar. almayın lan gidin macır pazarından alın daha iyi. binbir takla ile sattıkları yağmurluk yok su geçirmiyor yok rüzgar geçirmiyor yok hava geçiriyor derken şehirde yağmur geçiriyo amk. dağda falan kullanmaktan vazgeçtim direk. ayakkabısınıda aldım. şehir için olanlardan 2 gündebir giydim ve sadece şehirde 4 ay geçti ve ayakkabı yırtıldı. çakısındanda aldım almaz olaydım oda paslandı. hele ki bursa altıparmaktakinden komplr uzak durun adam bir anlatıyor sanki bacık çözülse getir değiştiririz diyecek aldıktan sonra hata olunca gittim yapabileceğimiz bir şey yok diyor. kış faaliyeti için ince soloped istiyorum kayak için olan extra elyaflıdan veriyorlar. aklınız varsa uzak durun.
siken bir marka.uzak durun.
kışlık ayakkabıları ne kadar sağlam, kullanışlı ise yazlık modelleri de o kadar tırt olan marka.
aşağı yukarı aynı tarihlerde bir çift salomon bir çiftte columbia nın yazlık ayakkabılarından aldım. değişmeli olarak kullandığım için her ikisini de eşit oranda kullandım diyebilirim. salomon un ne tabanı ne üst kısmı ne de topuk altında en ufak deforme yokken columbia nın şaftı kaydı.
satıcı ile görüştüm " istersen ithalatçıya bildirelim ama pek ilgilenmiyorlar " deyip başından savdı. bundan böyle columbia bitmiştir daha da columbia giymem :/
çogzel smokin üreten firma. yaz kış giyiyorum amk.
türkiye'de morhipo.com'da özel indirim kampanyalarını takip ederseniz çok hesaplı fiyatlara sahip olabileceğiniz outdoor giyim markası. benim de tek marka bağımlılığım.
columbia sportswear company denen outdoor malzemeleri üreten bu firmanın bir adet northbend ot model ayakkabısından aldım. Güzel, su geçirmiyor falan ama ıslak yolda paten giymiş gibi kayıyorsun. Abarttığımı düşünebilirsiniz ama , az söylüyorum. Kösele ayakkabı veya parmak arası dandik terlik bile daha iyi. Outdooru geçtim, patikayı, treakingi, kayayı geçtim, şehir içinde normal düz yolda ayakta dururken zorlanıyorsun. Herhangi pazar malı bile yere tutunma konusunda bundan iyidir.
çeşitli outdoor malzeme üretcisi.

özellikle üst giysi ile alakalı internet ortamındam satın alımlarda hangi bedeni giyiyorsanız bir alt bedeni satın almanızı tavsiye ederim.
ürünler amerikan halkına göre tasarlandığı için kalıpları gayet geniştir. misal türkiye şartlarında medium giyiyorsanız sipariş vermeniz gereken ürünün bedeni small olmalı.
naçizane bir tavsiye.
gece 23:00'den itibaren internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde üyeye özel verilen indirim kuponu ile yüzde otuz iskonto uygulayacak olan tekstil firması.
canım ülkem türkiye'deki dolar kuru ve gözü doymaz ithalatçılar sebebiyle ürünlerinin fiyatları gereksiz pahalı olan outdoor kıyafetleri üreticisi.

amerika'da iseniz ve benim gibi yaşadığınız kente sadece 10 mil mesafede bir de türkiyedeki gibi orjinalinden pahalı ya da aynı fiyat ürünler satan değil gerçek anlamda outlet mağzası varsa bu markanın mağazasına her gittiğinizde daha bir küfür edersiniz cennet ülkemdeki düzene. normalde amerika'nın outdoor kıyafetleri piyasasının en fazla lc waikiki'si olan ve fiyatları normal satış mağazalarına bile ucuz olan bir markasıdır.

outlet nidirimleri vs. ile Türkiye'de 100-150 liraya satılan polarları 10-20 dolara, 100 lira istenen termal eldivenlerini 15 dolara, 100 lira istenen basit sırt cantasını 15 dolara, 1100 lira istenen montlarını (evet asgari ücretten fazla para istenen) sadece 100 dolara satın alabilirsiniz.

3.78 litresini 2.2 dolara aldığnız benzinle doldurduğunuz v6 3.0l aracınızla giderken bir daha yürekten söversiniz ülkenizdeki düzene!