bugün

bu insanlar aslında çok şey bildiklerinden değil birçok farklı alanda birçok şey bildikleri için bu vasfa nail görülmüş kişilerdir.

(bkz: hıncal uluç)
(bkz: mesut yar)
(bkz: bay j)
(bkz: ilber ortaylı)
(bkz: emre kongar)
(bkz: onur öymen)
(bkz: sükrü elekdag)
(bkz: çok şey bildiğini sanan insanlar)
(bkz: nihat genç)
(bkz: mehmet ağar)
eğlencelik konu başlıklarına hepiniz salaksınız, ben akıllıyım, süperim, karakter adamıyım manasında entry giren sözlük yazarlarıdır.
konuştukça batan insanlardır
(bkz: metin uca)
ukalalık yapan insan tiplemesi.
her ortamda kendini belli etmeye çalışan, bilgelik taslayarak sivrilip popüler olmanın peşinden koşan insanlar güruhudur. insanın her konuda fikir sahibi olması başka bişeydir. burda fikir sahipliğinden bahsetmiyoruz. burda vurgulanan şey direkt 'bilmek'. bilmek, hakim olmak gibi geniş kavramlı olgulara insanoğlunun tümüyle yönelmesi zaten imkansızdır. o yüzden bilim adamları bir branşta prof. doç. vb ünvanlar alırlar. onun konusu o dur, onu bilir, o konuda uzmandır falan fıstık. ben herşeyi biliyorum diyen insan yüksek muhtemel kapkara cahildir.

(bkz: bilmiyorsan sus adam sansinlar)
bazı yazarlar.her konuda muhalefet olan tipler.aslında birşey bilmediğinden şüphelendiğim tipler.
(bkz: her seye karsı olmak)
ne bildiğinin farkında olan insanlardır. çünkü bilgilerin en yücesi farkında olunan bilgidir.
her zaman mutsuz kalmaya mahkumdurlar. kendinden daha çok bileni ararlar ama bulamazlar, kendinden daha az bileni görünce de zaten beğenmezler. bu şunu gösteriyor bilgi sadece yaşamı kolaylaştırıyor insanı mutlu etmiyor. mutlu olmak için insanı sevmek yeterli. bizim milletimiz bunu sevgiyle değil bilgiyle ölçüyor.
bilip de söyleyememenin ağır yükünü taşıyan insanlardır.
aslında hiç bir şey bilmeyen insanlardır.
çok şey biliyorum havasındaki insanlardan ayırt edilmesi güç olan, bundan dolayı da kimilerince değerleri bilin(e)meyen insanlardır.
eylenceli ve her konuda bir sözü olan insandır.
diyalog kurulamayan, götünden anladığı lafı "yok abi aslında ben seni anladım" diye kıvıran veya "lan götünden uyduruyon sonra bana bok atıyon" diye savuran insan evlatlarıdır.can sıkarlar.aslında bir halt anladıkları bildikleri yoktur.ukalalık maksimumdur.*
çok az hisseden insanlardır.
çok şey bilen insanlar, bilmedikleri her konuyu merak edip araştıran, okuyan ve öğrenen insanlardır.
az bilenlere nazaran daha iyi oy kullanırlar. en azından oy hakkını namus gibi algılayıp bir ton kömür uğruna satmayan insanlardır.
Bildigini sanan insanlardir. cok sey bilen zaten ogrendikce bir sey bilmediginin farkina varir.
(bkz: ignorance is strength)
güncel Önemli Başlıklar