bugün

dahi amerikalı *jim jarmush filmi. kahve ve sigara içip konuşan insanları anlatan film * sekiz on tane kısa filmden oluşur. strange to meet you ve no problem bölümlerinde kahkahayı patlatsam mı yoksa dur ulan ben mi anlamıyom ciddi bi şey mi demeye çalışıyorlar yoksa dedirtir. dumur eder.
sigara ve kahve eşliğinde muhabbetlerden ibaret bir film..

--spoiler--
iggy pop ve tom waitz bi cafede karşılaşırlar ve kahve eşliğinde muhabbete başlarlar.sigarayı bırakmış olan bu 2 adamın elleri yavaştan masadaki sigara paketine doğru yönelir ve karşılıklı içerler.derler ki::
nasıl olsa sigarayı bıraktık.sigara içebiliriz.
--spoiler--
2003 yapımı, senaryo ve yönetmenliğini jim jarmusch'un üstlendiği, tom waits ve iggy pop'un da oyuncu olarak renk kattığı harika film.
epizodlari meal olarak ilk bakısta bir sey ifade etmesede ayrintilara dikkat edilince anlam kazanan (ki birazda beyin cimlastiği yapmak gerekiyor) bir döneme saygi duyulmasina sebeb olan filmdir.

gerci senaryodaki göndermler hijyen saglikli yasam ve diet manyaği olan bir toplumun yapayliklarina ve mukemmliyetciliğin aslında ne kadar kof olduguna dikkat cekmektedir.

birde bunlarin stüne pitirak gibi cosan estetik akımınada yerlestirir.

cünkü tektip insan olan her yerde j-lo popolu, pamela anderson gögüslü, anjelina jolie dudakli bir devire gecirdikce gecirmektedir.

velhasil kelam deneysel ve istedigini vermiş olan mutevazi bir filmdir.
-sen moronun tekisin biliyorsun değil mi?
+şimdi ne oldu?
-hala bu lanet şeyleri içtiğine inanamıyorum. vinny bu şey seni mahvediyor, seni gebertecek inan bana.
+bir daha bu konuda bana kızmayacağına söz vermiştin.
-bana bırakmak istediğini ve bunlara bir servet harcadığını söylemiştin. önce büyük sigara şirketlerini zengin ettin, daha sonra kanser oldun doktor ve hastaneleri zengin ettin. tüm bunlar moron gibi sigara içtiğin için oldu.
+yapamıyorum ben lanet olası bir bağımlıyım tamam mı.
-öğle yemeğinde kahve ve sigara mı pek sağlıklı değil öyle değil mi.
+sende kahve içiyorsun, bozma işte keyfimi.
-vinny! ben öğle yemeğimi yedim zaten.
+o zaman bende rejimdeyim tamam mı.

those thıngs ll kill ya / coffee and cigarettes
Coffee and Cigarettes (2003)
Kahve ve Sigara adlı bir filim.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=9mJAKeNf15E
--spoiler--
bir yaşam tarzı.
aslında hayattaki en iyi kankaların ikisi.

kahve ve sigara. yemek yedikten sonra, kahve içip, üzerine birde sigara yakmanın verdiği zevk neyde var? yemekten sonra, karnınız şişmiz vaziyetteyken, gidip seks yapacak haliniz yokya.

kahve denilen meret, hele ki türk kahvesiyse, zevklerden zevk, keyiflerden keyif beğenin.
2005 yılına girerken saat tam 12 de oturup izledigim kahve sigara eşliğinde karşılıklı sohbetlerden oluşan film.
those thıngs'll kill ya isimli bölüm ve dergi karıştıran ablamın seksiliği dışında, sıkıcı ve boş bir film.

edit: mithrandir sağolsun, akıllı ol o bölümün bir adı var, o da renée dedi.
pulp fiction'dan esinlendiği, ön yargısıyla izlemeye başlanacak film.
edit: bu filmin geçmişi de varmış. bu durumda pulp fiction'daki honey bunny ve pumpkin'in kahve, sigara, muhabbet 3'lüsünce bu filmin hiç olmasa biraz etkisi olmuştur. 2003 versiyonunda ise pulp fiction'dan yeni açılımlara gidilmiş olabilir diye düşünüyorum ama yazılanlara bakılırsa pek bir aksiyon yok. *
yapımı 17 yıl sürmüş, her biri birbirinden bagımsız hayatların ortak noktası kahve ve sigara ile bütünleşen muhteşem kısa film.
tom waits ve iggy pop'un kahve, sigara ve müzik üzerine yaptıkları geyikler izlenmeye değer.
bir fincan kahve ve sigarayla izlenmesi önerilen, kısa filmler topluluğu.
renée isimli bölümde rol alan renée french isimli hoş hatunu, tüm uğraşlarıma rağmen başka hiç bir yerde/filmde duyamadığım, izlerken yanınızda kahve ve sigara bulundurmanızı gerektiren hoş film.
kesinlikle kahve ve sigara içerek izlenmesi önerilmeyen kısa filmler topluluğu.
başlayışından 10-15 dakika sonra ekrandan buram buram kahve ve sigara kokusu gelmeye başlıyor. oda deli gibi kahve-sigara kokuyor. feci hissettim bunu.
film bitince özenle bir kahve yaparsınız, oturur sigaranızı yakarsınız... ve işte bu hayatınızın en lezzetli kahve-sigara içişi olur. öyle böyle değil... güzel olursunuz!

ayrıca yığınla anlam çıkarılabilecek filmdir. boş geyiklerden oluşmaz. "no problem" bölümü şahanedir. "cousins?" de onu takip eder kanaatimce.
her ne kadar kahve ve sigara dese de izlemek tamamen zaman kaybı. ı ıh olmamış bu film.
güzel filmdir. anlam çıkarmak için kapı arayanlara saray gibidir. oyuncuları "a sen de mi buradaydın" tadında serpilmiştir. renee'nin güzelliği de gözden kaçmamıştır. en sondaki hikâye de en tatlı olanıdır. and now the news.
http://fizy.com/#s/1m9qxv
ne güzel ikili. değil mi?
film gösterimi esnasında bazı salonlarda arkadan kavrulmuş kahve ve sigara kokuları verilerek film çıkışında sigara yakanlara birer bardak kahve ikram edilmişliği vardır.
izlenmesi gereken jim jarmush filmi. izledikten sonra "izlemesem de olurdu" dedirtir ardından hafızanızda güzel bir film olarak kalır.

Filmlerden olay değil kültür bekleyenlerin izlemesi tavsiye edilir.
güzel bir jim jarmusch filmi. sigarayı bıraktığını söyleyen arkadaşa olsun abi bir tane iç nasıl olsa bıraktın. bıraktıysan bir tane içmekle bir şey olmaz dememe sebep olan film aynı zamanda.
jim jarmusch'un başarılı filmi.

sadeliği çarpıcı olan filmlerden...
iki bardak kahve eşliğinde izlediğim* ve boş zamanını değerlendirmek isteyenlere tavsiye edeceğim tarzda bir film. bazı ortak noktaları olmakla birlikte birbirinden farklı kısa filmlerin toplamı. renkli oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.
kahve ve sigarasız izlenmesi imkansız olan film *
özellikle tom waits' i izlerken.. evet, kahve ve sigara çok faydalıdır *
güncel Önemli Başlıklar