bugün

superman'ın günlük hayatta büründüğü kimliği.
clark kent hakkındaki * en güzel yorumu kill bill'de dinlemiştik.ne demişti bill,clark kent; bizim, superman'in gözündeki yansımamızdı.bi nevi; superman'e,usta bize bi insan çizsene, diye sorsaydık cevabı clark kent olacaktı.
gençliğini cnbce'de smallville'de izlediğimiz superman'ın insan hali.
(bkz: az once superman buradaydi)
(bkz: ikiyüzlü ibne)
kriptonik dönüşebilir yaratık
alnının ortasında bir tutam saç görülen herkese -aha la kılak kent dedirtecek raddede akıllarda yer etmiş kişilik.

bir diğeri için;
(bkz: peter parker)

edit: imla.
(bkz: araştırmacı gazeteci)
(bkz: daily planet)
(bkz: sözlükte ayar verirken temkinli olmak)
işinden arta kalan vakitlerde dünyayı zalimlerden arındırmakla iştigal hayal kahramanı.
fakat (bkz: en kahraman rıdvan)
gözlüklü, 1.93 boyundadır kendisi.
gözlük takarak, hal ve tavırlarını değiştirerek asıl kimliğini saklayabileceğini zanneden daily planet muhabiri...
mesela, babanız bu değişimleri geçirse tanıyamaz mısınız? superman fazla yüzünü gösteren birisi değil diyelim, peki ya lois lane? onu, her iki haliyle en iyi tanıyan lois, o nasıl göremiyor bunu? asıl, gözlük takması gereken, bence lois...

(bkz: çizgi romanda mantık arayan insan modeli)
*
(bkz: clark bin kent)
clark kent hiç de göründüğü kadar mal bir insan değildir. lakin izleyici, okuyucu olayın iç boyutunu kavrayabilsin clark kent-superman bağıntısını kurabilsin, diye, "bir gözlük bir takım elbise tamamdır abi." gibi gösterilmiştir. akabinde gelen teknolojik atılımlar bu geleneği kıramamış aslında supermansiz tam bir hiç olan clark kent'in sümsük, çekingen ve yamru yumru benliğini tam olarak yansıtamamışlardır.

clark kent smallville de izlediğimiz yakışıklı oğlan gibidir, sevdiği kız bin kere de pas atsa bu bir kere gelişine vuramaz topa. kız aslında insanın sır tutmaması lazım filan der bu yine ık mık eder. lan keraneci söylesene "ben bomba gibi adamım aslında. bir elimle çelikleri büküyor, diğeriyle seni kurşundan, börtü böcekten koruyorum. gözlerim aşkından yanışıma gönderme yapar gibi alev fışkırtıyor. sensiz kaldığımda seni tekrar duyabilmek için kastım kulak zarımı hassaslaştırdım. kıçında uçuşan pirelerin bile gizli tüm planlarını biliyorum. tiihheeyt beeaa"

ama yok hep bir tırsaklık hep bir nonoşluk. sonra o içinde kalmışlığın gazıyla dünyanın tersine dön, zamanı geri al. hadi be yürü be. süpermen gelsin. biz onu seviyoruz.
köşeli suratı ve geniş omuzlarına rağmen ezik bir imaj sergileyen ve sanki gözlük takanlar daha zayıf görünüyormuş gibi gözlük takarak dolaşan,gerçekten de sonunda tam bir gerizekalıya benzemeyi başaran bir denyodur clark kent. boş zamanlarında şarlatan gibi giyinip kahramanlık yaparken clark olarak da etraftaki insanların kendisini ezerek egosunu tatmin etmelerine yardımcı olur kendisi. güzel kızımızla esas yakınlaştığı sahnede ise yine süpermen olup kızı etkilemek için güçlerini kullandığında, güçlerinden etkilenip ancak o zaman kendini kollarına bırakan bi kıza kendini kaptırabilecek karakterdeki kahramanımızın ezik görünmek için clark kılığına girmediğini, zavallılığını saklamak için o şarlatan kıyafetine muhtaç olduğunu görürüz. kızımız içinse bunun bir önemi yoktur, smallville'de gördüğüm kadarıyla köyde her hafta süper güçlü birileri yetişiyor zaten, superman kaybetse de güçlerini bi başkası bulunur.
daha smallville' den ne kadar yakışıklı olduğu ortaya çıkandır. smallville' de oynayan genç adam neden yeni superman serisinde gözükmemiştir, bu soru da sorulmalıdır.
(bkz: duygusal terminatör)

bunun bir sevgilisi var adı lana lang.bu kıza aşık fakat gidip söyleyemiyor.kıza yaklaşamıyor daha sonra kız da buna meyilli olduğunu söylüyor.bunlar çıkmaya başlıyorlar,gayet güzel hoş gidiyor derken bu arkadaş "ben superman'in benim süper güçlerim var" diyerekten kız buna her yaklaştığında kendini çekiyor "benim süper güçlerim bunu incitir" diye.

lan sen kim oluyorsun delirtiyorsun bizi ha uzaylı.süpermiş yatakta süper güçlerini kontrol edebilir miymiş?ufak bir taş görünce kıvranıyorsun o zaman niye bu kadar havalı değilsin zurnacı..

(bkz: süperman i kendine rakip gören türk)
şiddetle ihtiyaç duyulan kişidir. * *
kışın süper bir içlik olarak kostüm giyen yegane insan.

+ooo abi iyiymiş ya *valla sıcak tutar şerefsizim.
*he ya bide vücudu sarıyo biliyon mu. böle görev mörev çıkınca pratik oluyo.
+hımmya sen yoksa kostüm çizmelerini çıkarmadan mı botlarını giydin aq len?
*ehheh heeeee valla giydim hacim. ama pratik oluyo o anlamda yani.
+leş gibi kokarlan ayakların aq malı puaaaahaahhaa pratik diyo hala yaa. sadettiiin az gel heleee ahahaa.
f-noldu len ne var aq?
+saf botun içine çizme giymiş. hoooaaahh ahahhaaa.
f-ney ney neeyy ahhah hahhaa ha malmısın len kğğhhaa hahaa.
*hümnübülüüülüğğ.
smallville dizisinde hep aynı kyafeti giyen genc, diger yandan o kadar hızlı hareket ederki bir saniye icinde daily planetin icindeki bombayı bulur mahsur kalanları kurtarır ve bombadan kurtulur.işte oyle bir insandır.
(bkz: unlock)
kripton gezegeninden gelen ve esasında tek gerçek süper kahraman olan supermanin homo sapiens diye tabir ettiğimiz insanoğlunun arasına karışmak için büründüğü kimlik.
cnbc-e'de yeni sezonla başlayan dizideki karakterdir o meşhur dizi smallville'dir... clark amcanın gençliğini konu alır. 8.sezonu ile geri dönmüş efenim. yakında clark'ın minik torunlarını görebiliriz ay da chole'nin kötü yola düştüğü sahneleri ve tabii ki lex malını... harbi lex ile lana'ya ne oldu onu çözemedim en son 6 mıydı 5 miydi orada bırakmıştım hala devam ediyor... enterasan.
telefon kulübesinde taytını giyerken fuhuş zanlısı olarak polis tarafından gözaltına alınan süper kahraman.

(bkz: süper tro)
uçarken ata binmesini unutan şimdi hiç uçamayan sevdiğimiz bir arkadaşımız..
biyolojik babası jor-el, biyolojik annesi lara-el. asıl adı kal-el olan, dünya'da onu bulan kent ailesinin kahraman çocukları superman'in, ismi...
güncel Önemli Başlıklar