bugün

anti depresan ilaçtır.
uyarılar kısmında şu tarz bir yazı yazar:
ilacın kullanımı hastalarda intihar eğilimi gözlenebileceğinden, yakınları hastayı bir ay süreyle gözlemelidir, yakından ilgilenmelidir.

antidepresan olmasına karşın intihara neden olma olasılığına sahiptir.

(bkz: konu salağı)
majör depresyon bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozuklukta endikedir.
sadece uyutan,bol uyku sonucu vücutta bazı rahatlatıcıların salgılanmasını saglayan uyku ilacı.*Uyku sorunu cekenlerde kullanabilir.
başlamsı gibi bırakması da bir derttir. siz bırakırsınız o sizi bırakmaz, oyle yapışkan , sulu bi mahluktur.
dikkat ister, dermandir, anti-depresan etkiyi en iyi becerendir. tavsiye edenin sozleri onemlidir, zira farkindalilik esastir. agri kesici gibi degildir, yasanilacak, yasanilmasi tavsiye edilen, aslinda eksik ruh halinin toparlayicisidir, akla gelenlerin bir kez daha dusunulmesi saglik verilir, baslangic safhalari ilginctir, yasanmasi tavsiye edildiyse yasanmalidir. ama dikkat edilmelidir... ama gercekten dikkat edilmelidir! filan. karisiktir!
uzun zamandır kullanıyorum,işe yarayıp yaramadığının farkında değilim açıkçası.
(bkz: anksiyete)
dun kullanmaya basladigim antidepresan. yan etkileri cekilecek dert degildir. insani oldurecek gibi bir bas agrisina surukluyor. mide bulantisi da cabasi. e sersem sersem dolasmak da mevcut. Kisacasi ne halt edecegimi bilememekteyim.
bi kaç saat önce doktor tarafından şahsıma yazılmış ilaçtır. sanırım panik atak veya depresyonda olduğumdan şüpheleniyo. panik atak olabilitesi yüksek ama.
yaklaşık dört aydır kullandığım, etkisini yeni yeni göstermeye başlayan ve böyle giderse vazgeçemeyeceğim ilacım.
4 adetten fazlası çivileyen antidepresandır. 4 adete kadarı uyku açabilir. 5 6 tane alındığında görüntüler kaymaya başlar. Bir de yüzü tavuk götü gibi yapar ve rahat 3 4 ton rengini açar.
kullanılır kullanılmaz etkisini göstermesini bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak en az 2 hafta sonuna doğru yararını göstermeye başlayacak ayrıca grubunda fiziksel yan etki olarak en az zararlı olan cipralex'in muadili olan ilaçtir. kendim 2 senedir düzenli ve doktor kontrolünde prozac kullanmaktaydım ancak karaciğer enzimlerinin çok yükselttiğini gösteren analiz sonucunda doktorumun verdiği ilaçtir. ilk bir hafta yarım daha sonra tam tablete döneceğim, bakalım gelişmeleri yazarım artık.
yaklaşık bir haftadır kullanmakta olduğum ilaç, yazılanlara bakılırsa geç gösterecek etkisini bakalım gerisi kısmet.
midesi ağrıyana antidepresan verilebiliyormuş bunuda öğrenmiş oldum bu vesileyle.
migrene, uyku problemi olana, anksiyete sıkıntısı çekenlere birebir olan ve en önemlisi de hayata mutluluk katan, sıkıntıları, dertleri siktiri çeken ilaç. bir annenin kolları gibi şefkatli. 10 mg' lık 28 adet hap 12 tl.
dün doktora gitmiştim bana citoles verdi kısa bir dinleme ardından e baktı tabi kız daha ben "neyin var" diyince ağlamaya başlıyor direk anladı tabii sorunlu olduğumu. herneyse bugün yarımdoz aldım. sınavım da var . 1 saat sonra bana birşeyler oldu. yağmur yağıyor deli gibi şemsiye var elimde şemsiyeyi oraya buraya sallıyorum ağaçların yapraklarına bakıyorum manyak bir heyecan sarıyor içimi her baktığımda. noluyor lan bana diyorum içimden ama umrumda değil yani normalde kendi kendime cevaplar strese girerim ölcekmiyim lan ben falan diye. aradan bi yarım saat geçti salak salak gülmeye başladım kas gevşetici içmişim gibi saldı vücudum kendini. yürüyorum ama sanki ben yürümüyorum yani. hiçbirşey düşünmüyorum falan . sonrasında gözlerim doldu ağlayacağım böyle saçma sapan bir hale geldim. kısacası algılarımın kuvveti azaldı, ani ruh değişikliği oldu ama hayatımın ilk gamsız sabahıydı. hiçbirşeyi düşünmedim. aşırı mutluydum. süperdi. küçük doz kullandığım için hemen geçti 3 saate kendime geldim. zaten ilk günümdü. bakalım ilerde ne olacak.
Her antidepresan gibi mutlaka doktor kontrolünde bırakılması gereken ilaçtır. Şahsımca aniden bırakmanın yıkıcı etkileri olduğu tescillenmiştir. Hiç başlamamak en en en güzelidir.
içine düştüğüm ilaç içince mal gibi oluyorum. içmeden daha da mallaşıyorum.
En yakın dostumun yaklaşık 10 gündür kullandığı efsane anti depresan.

Neden efsane: bu arkadaşım aşırı sorumluluk duyan, stres halini rutinleştirmiş, kaygılı, kendini ertelemiş bir muhasebeciydi. Bu hapı almaya başladıktan sonra 360 derece döndü. Hayatında espri yapmayan adam gülmeye komiklikler yapmaya başladı. Telefonu çalınca eli ayağına giren adam şimdi telefon çalınca sessiz moduna geçip kafa dinliyor. Adam gereksiz yere mutlu amk. Velhasılı kelam kalite hap.
5 miligramı antidepresan stoplanmasında tercih edilen.
anksiyete sorunumdan dolayı 10 mg.'ını bir sene kullandım. başlangıçtaki gibi yarıma indirip öyle bıraktım. "bırakması zor" diyenlere aldanmayın. kendinizi iyileştiğinize ikna edin ve ondan kurtulun. derdi veren allah dermanını esirgemez. citoles iyileşminiz için size yardımcı olabilecek bir araç. anksiyete ve panik bozukluğu yenmenin formülü sizde, içinizde. ona ulaşın!
Ona bir şarkıyla seslenmek istiyorum : sen daha önceleri nerelerdeydin ?
Essitalopram etken maddeli antidepresan preparatıdır.
5 aydır kullandığım ilaç. ilk hafta düşüp bayıldım iki kez ameliyat oldum burnum kırıldı. Ama sonradan geçti. Doktor 6 ay kullanacaksın demişti son bir kutu kaldı yarıma düşürerek bitiriyoruz ve büyük final. Faydası sonradan oluyor. Artık daha az manyağım.
Nöropskiyatrik sorunlarda oldukça etkili bir antidepresandır. Strese baglı baş agrılarınız varsa nöroloji uzmanı bu ilacı reçete edebilir.
10 gündür kullanıyorum bir yan etkisini görmedim. iştahım azaldı ilk günler şimdi geri geldi. bende heyecana bağlı ritim bozukluğu var 4 senedir dideral kullanıyorum baktım son 10 gündür uyku dünek yok dideral falan hak getire psikoloğa gittim bunu yazdı yanına da dideral verdi dedim ben zaten kullanıyorum onu tamam dedi yine kullanmaya devam et. nabzımı çok düşürdü 80 lerde 90 larda atan kalp 65 atıyor diderali çeyreğe düşürdüm mecbur. bir taraftan iyi böyle düşük nabız sinir stres yok çok sakinim ama uzun gt sendremu pr aralığında uzama falan oluyor mu bir holter taktırıp öğrenmem lazım baya düşürüyo bir ara 55 i falan gördüm tırstım aq.