bugün

kemençe de çalan rizeli yöresel türkücü.
"Uyyyy Karadeniz yanayyyy", "Rizeden çıktım yola ikiz deredur kazan", şarkılarından en guzelleri.
bir zamanlar kanal 7 de yayınlanan inadım inat dizisinde oynamış karadenizli cıvık şahsiyet.
şarkıları iğrenç olsa da, yine de hareketli olduğu için, dinleyince horon tepme arzumu tavan yaptıran karadenizli şebelek...
armudu budakladım ve sibelim gibi çok hoş şarkıları seslendiren karadenizli türkücü.
azalarına emir veren sempatik karadeniz sanatcı.
(bkz: ağla gözlerim ağla)
4. nesil yazar. hoşgelmiş.
#2646397 numaralı entrysi ile gecenin bu saatinde fazlası ile gülmeme neden olmuş yazar. * * *
fıkralarda anlatılan temel olmasından şüpheleniyorum. bir programında seda sayana ''sağa ha boyle bi vururum'' demişliği vardır, espiri mahiyetinde tabii.
* entrysi ile gülme krizine sokmuş yazardır. helal olsundur. allah davul etsindir. vayy ayı * *
muhtemelen şu sözlükte en az eksiye bakan yazardır. *
kemençem alli pulli / al fadimem adında muhteşem bir türküsü bulunan karadenizli kemençeci.

sözleri;

kemençem alli pulli kemençem alli pulli
ben almam öle dulli yar fadimem ben almam öle dulli
ben alırsam alırım alırsam kız alırım
memeleri kukulli yar fadimem memeleri kulli

çıkdım çamın beline çıkdım çamın beline
anımların yerine yar fadimem anımlarım yerine
hem öptüm hem dişledim hem öptüm hem dişledim
keyfim geldi yerine yar fadime keyfim geldi yerine

kemençemin üstüne yay işlesin işlesin yar fadimem
o kırmızı yanağı kemençeci dişlesin yar fadimem

yayla yolunun taşı akar gözümün yaşı yar fadimem
kaçıracakdım onu daha tutmayı yaşı yar fadimem

hayde gidelim hayde hayde gelmeyimiyosun yar fadimem
incelendi bellerin yemek yemiyomusun yar fadimem

al bu da kendisi;

http://www.youtube.com/watch?v=OO8IbQOh0Js
cilalı ibo nun torunudur.
şarkılarda sevdiği kızın annesine de sıkça yer veren karadenizli türkücü.
armudu budakladım
dallarını sakladım
anasının yanında
kızını kucakladım
..............
bir başka şarkıda ise;
yaylanın çimeninde kayboldu danası
kızı bir yandan arar,bir yandan da anası...
"ibrahim Özer kimdir?" diye sorsak, her halde bütün cevaplar "Bilmiyorum!" olur.

"Cimilli ibo?" desek! Cevap, "Bizim Cimilli!" olur. işte ibrahim Özer, bizim Cimilli ibo'muzdur.
ibrahim Özer, yıllar önce elinde kemençesiyle Cimil'den yola çıkar. Şarkıcı olmak için çıktığı bu yolu birkaç kez arşınlar ama hedefine ulaşamaz. Çünkü henüz çocuk denecek yaştadır. Babası okumasını istiyor, o ise kemençe çalıp, türkü söylemek. Bunun için izmire ve istanbula birkaç kere gelir. Sonunda hedefine ulaşır ve "Cimilli ibo" doğar.

Kemençesiyle milleti coştururken, yaptığı esprileriyle de gülmekten kırıp- geçiren Cimilli ibonun ilk kaseti Sibelim, müzik piyasasını oldukça hareketlendirir. Arkasından Ağla Yüreğim, Hasretim Hepinize ve son olarak da Cayır Cayır çıkar.

O artık Türkiye'nin Cimilli ibo'sudur.

Cimilli ibo kimdir?; diye öğrenmek isteyip, kendisinden randevu istediğimiz de, sahne aldığı Kadırga'nın yolunu, Giderken sağda, gelirken solda diye tarif etmesiyle Rizelinin her zamanki esprili kişiliğini ön plana çıkardı.
(Kadırga, istanbul'dan Gebze'ye giderken E-5 Karayolu üzerinde sağda.)

bir entry de ancak böyle bitirilebilirdi bir röportaj edasında.
bir insan ancak bu kadar sempatik olabilir.
Rize'nin Cimil Deresinin ismini aldığı Cimil Köyündendir kendisi. şarkılarını bir kere dinleyen birisi sözlerinden bir kısmınıda olsa ömrü boyunca unutumaz akılda kalıcı sözlerdir.
armut budaklanuuumu anasının yanında kızı kucaklanuuumu
--
durma öle uzağa gel gel sibelim sensiz içim yanayii
kuşkusuz karadenizin en iyi şarkı yapanlarındandır.bu adamın şarkılarını dinlerken imkanı yerinizde duramassınız mutlaka bi ritim yaparsınız.horon oynamayı biliyosanız kesin oynatır.
(bkz: seviyorum bu adamı)
(bkz: koy güğümü ocağa şıngır mıngır kaynasın)
gittiği televizyon programlarına neşe katan, şarkılarının kalabalık bir ortamda açılmasıyla, oradaki karadeniz'li popülasyonuna bir anda horon teptirebilitesi olan, sevimli, hareketli, karadenizli insandır.
http://www.facebook.com/v...deo.php?v=163018093764254

böyle bi adamdır ; candır amına koyim ya ; zamanında şarkılarını zorla dinlettiğim adanalı bi arkadaşımın şu an evinde dev bir posteri asılı olan garip insandır. ismail türüt'ün bu adamın yanında entelektüel kaldığını söyleyebiliriz, evet söyleyebiliriz...
değeri bilinmemiş sanatçılardan bir tanesi daha. ah benim yalnız ve güzel ülkem ah.
müthiş sempatik insan şarkıları'da çok güzel.
http://www.youtube.com/wa...5XaSE&feature=related
bir hüseyin bıçak değildir. ayrıca overrated'dır...
bir şarkısında annesinin yanında çok manidar şekilde kızını kucaklama cesareti göstermiştir.
rize doğumlu olan sanatçı çok hareketlidir. şarkılarında karı kızdan vazgeçmeyen karadenizli şarkıcıdır.