3

cimbombom un anlami

entry 12 galeri video ses iyilertrends
 1. 1.
  -cim bom bom fransızcadan uyarlanmış bir kelime dizinidir, belgesellerden, zamanında galatasaray ile fransızların ilişkilerinden kaynaklanan bir durum olarak hatırlıyorum sanki...
  #252994 :)
 2. 2.
  cimbombom demek ne demek
  cimbombom derken önce besmele çekmek gerek
  eğer ki çekmezsen besmele
  trablus verecek eline

  dün gelişmelerde yazdım
  cimbomlu olarak küfüre ben de karşıydım
  ama ki sen istersin
  senin dersini trablus versin

  diye de devam eden şiir.. *
  #253037 :)
 3. 3.
  cimbombom galatasarayın zamanında maç yapmak gittiği isviçrede* çok güzel bir futbol oynaması ve maçlarınıda farklı kazanması sonucu oradaki bir lisenin öğrencileri tarafından galatasaray için söylenen bir marştan alıntı bir kelimedir.
  #253087 :)
 4. 4.
  bana mutlulugun resmini cizebilir misin..?
  #253101 :)
 5. 5.
  (bkz: hayır hayır yanlış biliyorsunuz)

  1910 larda gs spor kulübünde oynayan jim(james in ingilizce kısaltması;ben ,benjamin gibi) adında bir boksör varmış,jim vururmuş seyiciler booom diye bağırırmış...

  jiiiim booooooom!!!!
  cim bom,cim bom,cim bom bom!
  #253116 :)
 6. 6.
  (bkz: bilmiyorsan bu boku mektebi var git oku)
  #400777 :)
 7. 7.
  sevgi, saygı, hoşgörü, zafer anlamlarını da barındıran anlamlar bütünü.
  #1655871 :)
 8. 8.
  bir sakız markası.

  (bkz: cimbombom sakızları)
  #6415041 :)
 9. 9.
  en meşhur sakız markası domdur. fenerde her zaman bakkaldan dom alır.
  #6415056 :)
 10. 10.
  fransızcadan geliyor. Jelibon kelimesinden. Daha sonra yarı türkçe yarı Fransızca konuşan galatasaray hayranları galatasaray sevgisinden bahsederken ( j'aimebonbon)demeye başladılar. Yani ( jem bon bon)zamanla dile cim bom bom olarak geçti ve benimsedi.
  Bunun gibi daha çok hurafe var. Gs nin harflerinden geldiği söyleniyor. Yok gs li boksör varmış adı jim' miş her yumruk atışında bom dermiş taraftarlar falan fişman.
  #6415099 :)
 11. 11.
  galatasarayın kurucularının ve günümüze kadar gelen fransızca bilen yöneticilerinin tesiriyle ortaya çıkmış olabilir. rerere rarara nında anlamını bilmiyorum mesela. ama fenerbahçe yi rumların kurması iddasına gülmekten yıkıldım.. siyah çoraplılar futbol kulübü o dönem müslüman türklerin futbol oynamasının yasak olması dolayısıyla abdülhamid' in hafiyeleri tarafından dağıtılmıştır. tutmadığın takım hakkında atıp tutmaktansa açıp tarihini okumak gerekir. ayrıca fenerbahçe kurtuluş savaşı boyunca ingiliz depolarından silah kaçırıp anadoludaki savaşa yetiştirmiş. casusları ingiliz işgal komutanının arabasını bile çalıp kemal paşa' ya hediye etmiştir. kadıköy stadı yenilenip şükrü saracoğlu yapılacağı sırada çalışmalarda hala depolardan anadoluya gönderilmek üzere gömülmüş çalıntı ingiliz silahları çıkmıştır.

  ayrıntılar için atatürk ve kurtuluş savaşı tarihi konusunda kitapları olan

  (bkz: sinan meydan sarı lacivert kurtuluş)
  #6415817 :)
 12. 12.
  anlayana
  #6415877 :)

cimbombom un anlami ile alakalı başlıklar