bugün

Ülkecek stockholm sendromuna kapılmışız, demişti birisi. Ulan kibirlenmeyeyim diyorum da, firavunlarının piramitçiği için bütün gün çölde taş taşıyan kölelerle aynı dünyayı paylaşmak zor.
Esnek bir omurgaya sahip olmayı gerektiren eylem.
Ciddi psikiyatrik vaka olduğuna delalet eder.
Satilacak birsey kalmadi, yanlış, yandaşı zengin etmek ve günü kurtarmaya yönelik yap işlet devret modeli patladı, yanlış para yönetiminden dolayı ekonomi patladı. Artık hükümet emeklinin aylığına, çalışanın kıdem tazminatına göz dikti. Ekonomik olarak diz çökmek üzereyiz. Her tartisma ortamında akp'yi hararetle ve dahi aşkla savunan anadolulu amcalar; işin ucu kendi cebine dokununca kuyruğunu araba ezmiş kedi gibi bağırınıp ağlamaya başladı. Ve gözlerinin icine bakıp şunu söylüyorum: "bunlar daha iyi günleriniz. Bundan sonra oyum akp'ye. Hüloooğğğ..." zamanında akp'nin yanlış icraatlerini dillendirdiğimizde; "reise oy vermeyen vatan hainidir!!!" Diyen kitlenin gözlerinin içindeki pişmanlığı görmeye başladım yavaş yavaş. Ama bu böyle kalmayacak tabii ki. Koskoca bir enkazı başka partiye yıkıp da "hadi memleketi bu bok çukurundan kurtar" demek cok büyük adaletsizlik ve reisimizin partisinin ismi'ne yakışmayan bir durum; neticede "adalet ve kalkınma partisi"...

Yani kısaca bu iş böyle bitmeyecek. Kurunun yanında belki yaş da yanacak ama böyle bitmeyecek. Bundan sonra daha karanlık yarınlar için damgayi akp'ye basıp yanına da bir rabia işaretini konduracagim...
güncel Önemli Başlıklar