bugün

Sevimli,cana yakın,hoş,güzel,hoşa giden.
Kazık derslerde alındığında insana ferahlık veren not yani CC nin ifade ediliş biçimi
- Ciciylen geçtim...
(bkz: cici kız)
yeni alınan elbiseler
-cicilerini giy
(bkz: ah cici kız cicili bikili giyinince sen kendini bişiiymi sandııınn).
sevilesi kişi sıfatıdır.
şeker kız kendinin sıfatıdır.. kırılmaya yakın dalların kendiliğinden atladıkları havuza verilen isimdir, eski patlamış mısır'da..
tarihte bilinen ilk türk milliyetçisidir. çin egemenliğine girmektense ölmeyi şeçmiştir.
bir zamanların çikolata markası olmakla beraber,bana nedense ürkütücü gelen bir kelimedir kendileri.
CiMCiMENiN KISASIDIR. YEMELiK OLUR...
aksarayın bazı köylerinde yaşlı hanımlara seslenirken teyze yerine kullanılan sözcük.
örn. "hatice teyze" yerine "hatice cici" kullanılır.hatta cici isimle kaynaşıp "haticecci" yada daha da beteri "hatçaççi" şeklini alır.*
çiçi.
kısaca çevrimiçi.

(bkz: çışı)
(bkz: msn dili ve edebiyatı)
kara lahananın saplarından yapılan bir yemekmiş . *
m.ö. 46 da hunlar doğu ve batı olarak ikiye ayrıldıktan sonra batı hunlarının imparatoru olmuş hakan. çiçi yabgu ya da çiçi hakan diye geçer. büyük türk milliyetçisi ve hakanı dır. devlet temellerini milliyetçilik üzerine kurmuştur. günümüzde doğu türkistan mücadelesi için simgelerden birisidir. doğu hunları çin in hiamyesine girmeyi kabul etmiş çiçi han kabul etmemiştir.
yanındaki askerleriyle şehit olmuş m.ö .36 da.
kendimi bildim bileli bayramlarımızın değişmez çikolatası idi cici. hastasıydım evet, itiraf ediyorum. zorla aldırırdım anneanneme.
sonra sonra bulunmaz oldu piyasada. ben de bıraktım bayramlarda şeker çikolata yemeyi, ciddiyim. öğrendik ki ekonomik kriz neticesinde kapanmış bu firma.
fasonlarını üretmişler ardından. nerede tabii o kesik piramid tasarımlı, sert dış çikolatanın içindeki, daha açık renkli yumuşak kıvam!
şimdilerde ece ile avunuyorum ama yerini tutmuyor cici'nin. ben onun, şeffaf jelatine basılmış isminin içteki altın renkli bir başka kağıtta parladığı ambalajını bile özlüyorum çünkü.

bütün bu yazdıklarım bir çikolata için. ama asıl nokta şu sanırım: zamanı gelecek, alıştığımız şeyler birer birer bulunmaz olacaklar. cici, bu durumun benim hayatımdaki ilk örneği. ilk sevgilimdi o ve şimdi yok. yerini dolduramıyorum. mesele kakaosu değil anlayacağınız.
gün gelecek, ağacından yemezsem yiyemediğim inciri ve dutu da anacağım böyle. çünkü biliyorum ki başıboş ağaçları kesilecek birer birer. ve ben marketten alamayacağım bu canım meyveleri. ben onları hep dalından yedim çünkü. sonra sıra insanlara gelecek...

insan kendini alıştırmamalı bir şeye. alıştırmayın benim gibi.
bazı manyak ve çok bilmiş karıların, çocuk severken kullandıkları kelime.
(bkz: ay ne cici)
sene 1980'ler. oyun oynadığımız bir arkadaşımızın küçük kardeşi, adı suat idi, bembeyaz tenli bir çocuk ve o zaman erkek güzeli bir suratu vardı, hepimiz ona "cici" derdik... ah be ne günlerdi... keşke geçmişe dönebilsem...
(bkz: civciv)
bebeklere öğretilen sevme sözcüğüdür.

"bak bu abla. cici bak, sev onu. cici cici cici abla" * "ah be ablam be gel cici cici oynaşalım" "aaa ablaya vurulur mu? cici o"
lombak'tan ayrılan çizerlerin kurduğu haftalık dergi. yakında geliyor.

http://img37.imageshack.us/img37/8541/cicidergi.jpg
iyi bişeydir.
zarar gelmez,uslu şey.
bu kadroyla piyasada tutunması çok çok zor olacak dergi. ayrıca tayyipsiz demişler, ne kadar apolitik olacak, tamamen mi? haftalık olan ve tamamen apolitik olan bir dergi yok şu an. yani ilginç bir deneme olur... kadrosuna biraz daha kaliteli bir iki çizgiromancı katarsa kesinlikle tutar. mesela;

(bkz: suat gönülay)
tayyipsiz bir dergi olmalarından ve kadrosundan dolayı çok bir şey beklemesemde merak ettiğim dergidir.
ender yıldızhanın haydarpaşa lisesinden çok yakın arkadaşı olan ve hala bu arkadaşlıkları hem günlük yaşantıda hemde mizahi anlamda devam eden felat delibaltanın da yer aldığı yeni mizah dergisi.