bugün

saygı duyulası rahmetli death vokalisti/gitaristi.Metal dunyasının baba insanlarından biri.

(bkz: seni cok ozledik)

http://www.emptywords.org...t06-99.htg/Pit98foto1.jpg
farklı bir müzik yaratmayı başarmış aramızdan ayrılışına çok üzüldüğüm mükemmel vokalist mükemmel gitarist death metal diyince akla gelen ilk isimdir bence!! Sorrow made flesh,sweet!!
1967 doğumlu Floridalı virtüöz. Annesi tarafından abisinin ölümünün acılarını hafifletmesi amacıyla alınan gitarda kendi kendisini eğiterek dünyanın sayılı gitarsitleri arasında yer almayı başaran aşmış insan. 2001 yılında beynindei tümör nedeniyle hayatını kaybetmiştir. 20. yüzyılın en iyi müzisyenidir.

(bkz: Death)
(bkz: voice of the soul)
bir roportajin da kendisine soyle bir sual sorulmustur:
-death grubu death metal in en iyisi mi?
chuck-death metal de ne? biz heavy metal yapiyoruz.death metal diye bir tarz yok.
agresif bir stile sahip mükemmel gitarist.hem hız hem yaratıcılık bakımından.benim hastası olduğum kendi vokalini çok beğenmez nedense.daha doğrusu clean vokalini;bu sebeptendir ki control denied projesine girişmiştir,hazzı ikiye katlamıştır.
symbolic albümünü ilk dinlediğimde a$ık olu$um, aynı gün aslında ölmü$ olduğunu öğrenmem ve ağlamam.. kendisine duyduğum saygıyı ve sevgiyi çok az ki$iye duyarım.. beste kabiliyeti, kendine özgü gitar tekniği, enstrümanını adeta bir organıymı$ gibi çalması ve beslediği bütün duyguları onun sayesinde dinleyicilerine aktarı$ı ve yazdığı sözler onu metal dünyasının tanrısı yapmı$tır.. chuck schuldiner bu müziğin tanrısıdır, ve her zaman da öyle kalacaktır.. o gitarını çalarken, vokalini yaparken ne kadar içten olduğunu dinlediğinizde hemen anlarsınız..

"from rivers of sorrow to oceans deep with hope
i have travelled them
now, there is no turning back
the limit, the sky
i ask my questions why? what today?
when tomorrow?"

nur içinde yat chuck..
http://www.youtube.com/wa...&search=death%20metal
kendine has bir tarz yakaLayan, şarkıLarının çoğunda teknik bir aLt yapı oLan, müzik adamı-gönül dostu.. death grubunun soListi, gitaristi, beyni, tek daimi üyesi.. metaL müziğinin "mozart"ı.. kendisini beyin tümör'ü yüzünden erken yaşta kaybetmişizdir..
metalin gelmis gecmis en iyi sanatcisi.sanatcisi diyorum cunku hem inanilmaz bir muzisyendir,gitari kendi kendine calmayi ogrenmistir ve inanilmaz yaratici calmaktadir,gitarindan cikan ses resmen acinin tonudur,hem de inanilmaz bir vokaldir,bir cok farkli vokali yapabilmektedir ve son olarak ta benim icin en onemli olani inanilmaz sozler yazabilmesidir.bir perennial quest,bir symbolic neyse yazmaya baslarsam hepsini yazarim.ama en en onemlisi olan tamamen samimi bir insan olmasidir.ne para kazanmak,ne kiz tavlamak,ne de karizmatik olmak icin muzik yapmamistir,sadece icinden gelenleri,ve hayatta gorduklerini yansitmistir.bir sanatcinin en buyuk ozelligi ve sanatci olmasi neye baglidir ki zaten...
gelmiş geçmiş en yaratıcı sanatçı gerek vokaliyle gerek ritm gitarıyla konserlerde kendini hiç kasmadn mükemmel scream vokal yapışıyla gelmiş geçmiş en ii müzisyen gelmiş geçmiş en ii grubun kurucusu

edit: nickimin isim babası aynı zamanda söylemeyi unutmuşum
yeni bir sozluk yazarı adayı benim gibi!kendisine basarılar dilerim!!umarım yakında yazarlıga ulasır...
yazar adayı..
bu alemin insanlarının vakitsiz ölümleri hep hoş olmayan biçimlerde olmuştur. kimi kusmuğunda boğularak ölmüş, kimisi de aşırı dozdan. her şeyiyle örnek gösterilen ve hep bir tarz yaratarak farklı olduğunu hissettiren chuck'ın -maalesef- ölümü bile gene diğerlerinden farklı bir şekilde olmuştur.
an itibariyle yazar olan saygı duyulası uuser.
ne kadar saygı duysak ne kadar sevsek az gelen inanılmaz kişilik . malesef ben sert dinlerim death dinlerim gibi konuşan ama chuck ın yaptıklarını asla hissedemeyecek özentilerin dinlemesi üzücüdür .
voice of the soul adlı eseriyle beni kendine aşık etmiş gitarist kişisi.
death metal'in tanrısı...hatıralarımızda yaşayacak sonsuza dek...

vakt-i zamanında chuck babanın ağzından...

Basını ve dünyanın metal dinleyen insanlarını selamlıyorum. Birkaç nedenden ötürü medyayla kontak kurmak için yeni kayıtların çıkmasını bekledim. Control Denied `ın yeni tamamlanan debut çalışması "The Fragile Art of Exitence" in nasıl gittiği hakkında dünyayı bilgilendirmek için bu bülteni yayınlıyoruz.

Album kırıp geçirecek ayrıca, söz veriyorum ki bütün beklentilere cevap verecek ve yan projenin başlangıcıyla ilgili tüm antipatiye değecek.

Benim trendsiz metale olan tutkumdan dolayı insanların umdukları şeyleri ve içtenligi barındıran bu kayıtlarla başardıklarımız konusunda oldukca ilgiliyiz.

Genel olarak yeni kayıtlardan sonra birlikte dışarı çıkıp eğleniriz.Bu sefer durumlar farklıydı. stüdyoda ki zamanımızın sonuna doğru boynumun üst kısmında önce kas erimesi veya üstüste gelmiş sinirlerin olduğunu düşündüğüm bir ağrıyla karşılaştım. Kayıtların tamamlanmasından sonra bir chiropractore ardından bir
masaj terapistine ve bana sinirler ve beyin dokularının ayrıntılı resmini çıkaran x ışınlı alet olan MR cektirmemi tavsiye eden bir akupunkturcuya gittim.
Kıstırılmış sinir konusunda haklıymışım, fakat ne yazık ki bunun nedeni beyin gövdesi tümörüymüş.
Bu basın bildirisi sırasında bölgenin en çok aranan fizik tedavicilerinden birisiyle yaptığımız radyoterapinin 4. haftasında olacağım.ayrıca böyle durumların üstesinden gelirken önemli yer tutan ailemin ve arkadaşlaromon sevgisiyle kutsandım. Durumumu basite indirgemek açıkca zor; şunu söyleyeceğim: bu aklı, bedeni, ruhu geliştiren bir deneyim. Tedavi oldukca iyi gidiyor. Ayrıca bu yıkıcı radyasyon sayesinde tahminlerimizi iyiye doğru yapıyoruz. Sabır benim 14 yıllık müzik yaşamımda kucaklamayı öğrendiğim şey ve şimdi tedavim süresi de bu sanatın ustası olma zamanı.
Ben her zaman müzikle bunu destekleyen fanlar/arkadaşlar arasında kişisel bir bağ olduğunu hissettim
bu destek benim bütün kalbim ve ruhumla takdir ettiğim, haliyle müziğin kendisinin de ötesinde...

"let the metal flow"

Chuck Schuldiner
tanıdığım(yaptığı müzik sayesinde onu artık gerçekten tanıyorum)gerçekten hayatın anlamını kavramış tek insan
şu zamana kadar dinlediğim, en basit anlamıyla, en güzel/kaliteli müziği yapan grubun beyni olan, eee, adam. Yaptığı inanılmaz şeylere karşın mütevaziliğiyle de gönüllerde taht kurmuş tur.
Hemen bir röportajından anektod anlatmak isterim burada:
soru :fanlarınızdan hemen hemen hepsi neden sahnede "durgun" bir chuck izlediklerini merak ediyorlar.Yani grupta diğer elemanlar kafa sallıyorlar mesela. Live in Eindhoven a baktıgımızda bunu rahatlıkla gorebiliyoruz.
cevap : Evet,bunun farkındayım.Ben beni izleyen adamın gözlerinin içine bakmayı tercih ediyorum.Yoksa gitar çalarken kafa sallamak pek de zor bir şey değildir.Ha yapan arkadaşlarıma da saygı duyuyorum tabi ki.
gitardaki tekniği gerçekten özgün olan bc rich stealth model gitarıyla özleşmiş harika insan. ölmesi pek çok insanı yasa boğmuştur.
5. ölüm yıl dönümü yaklaşmış müzisyen. Chuck Schuldiner i anma gecesi yapılacak mı acaba diye düşündürüyor insanı.
ölümüne üzüldüğüm yegane ecnebi. hayran olunası üstad. 13 aralık 2001 de gitarı sustu...
16 yaşında kurduğu grup ile* death metale yön vermiş ve kaderin kötü bir cilvesiyle 34 yaşında dünyaya veda etmiş eşsiz gitarist mükemmel vokal.

2001 eylül ayında girdiği 1 aylık koma sırasında annesi tarafından hayranlarından yardım kampanyası başlatılmış ve biz de ufak bir meblağ yardımda bulunmuş idik.

Müzik dünyası için gencecik yaşta yitip gitmiş yetenekli müzisyenlerden birisidir.

bir diğeri için
(bkz: criss oliva)
13 aralık 2001 senesinde kaybettiğimiz benimse şom ağzımla ölümünü önceden tahmin ettiğim ve olay vukuu bulduktan sonra da hakkında çok içerlediğim, bir dönem gitarda idolüm olan değerli müzisyen.

ayrıca 5. yıldönümü anmak için wolfshade tarafından radyo yayını yapılıcaktır. ilgilenenlere duyurulur.