bugün

Metin Feyzioğlu

Osman Pamukoğlu

Emine Ülker Tarhan

Muharrem ince

v.b.

Buna karşı çıkan insanların ataları Safevi Tarikatı'nda sinesini Şah Cüneyd'e döndürmüş olan kişilerdir...

Kimse kusura bakmasın. Dayattığınız mezhepçi tahakküm sizin eseriniz ama biz gerçekleri söyleyince ayrılıkçı, kutuplaştırıcı oluyoruz değil mi?

Ouroboros çocukluğuna lüzum yok. Zaten yeterince de yapıldı.

(bkz: chp milletvekilini dövdüren sözde chp başkanı/#43356279)

Biliyorsunuz, mehmet moğultay'ın yargıda başlattığı ve tamamladığı mezhepçi alevi tahakkümü sonucu, kankası kılıçdaroğlu ile chp'yi de ele geçirmeleri sonrası benzeri şeyler uygulaması sonucunda, artık tamamiyle ulu önder atatürk'ümüzün izlerinin silindiği ve ilkelerinden koparıldığı bu içten fethedilmiş partiye sahibiz.

Hala bunlara rağmen oy verebilecek bir insan, Yüce Ulu Önder Atatürk'ümüze karşı bana kalırsa inanılmaz bir saygısızlık içerisindedir ki utanılasıdır.

neden mi söz ediyorum? gelin anlatayım...

chp'nin 16. olağanüstü kurultayı yapılıyordu... 26 şubat 2012 tarihiydi.

fazla ayrıntıya da girmeyeyim, başka yazdıklarımda yeterince uzatıyorum ben zaten lafı. o yüzden okuyan olmuyor.

hatırlayan hatırlar, palpatine muhalifleri olağanüstü kurultay için yeterli imzayı toplamıştı. gözlüklü palpatine de baskın kurultaya gitmişti...

pazar günü dersimli palpatine 16. kurultayı yapmış, pazartesi günü de 17. kurultay toplanmıştı.

pazar günü yaşayan kurultayda -bugün fetö olarak bilinen cemaate o dönem en ağır ifadelerle saldıran ve chp'den bile tepki gören- chp milletvekili isa gök, kurultayın açılamayacağını söyleyerek delege sayısının yetersiz olduğu gerekçesiyle divana itiraz ediyordu...

nasıl oluyorsa gözlüklü palpatine tarafından söz hakkı dahi verilmeden görmezden geliniyor dilekçesi alınmıyordu...

https://www.youtube.com/w...?v=UZyKHtMydik&t=1m3s

bütün bunlar ise palpatine'in tam önünde cereyan ediyordu...

https://www.youtube.com/w...h?v=iAmEsyU5ZOQ&t=56s

palpatine, kendisine "sayın başkan" diye haykıran isa gök'ü görmezden gelerek bakmıyor bile ve adamlarına şu talimatı veriyordu;

"açın önümüzü arkadaşlar!"

aslında demek istediği "vurun kafasına alın bu adamı foyamız ortaya çıkacak" gibi bir cümleydi ama uyanmasını istemediği koyun kitle vardı.

https://www.youtube.com/w...?v=iAmEsyU5ZOQ&t=2m2s

peki sonrasında ne oluyordu sizce? mezhepçi kitlenin palpatine fedaileri chp'yi ele geçirmek için hep birlikte fino sürüsü gibi gerçek atatürkçü isa gök'ü tartaklayarak salondan yaka paça atıyordu...

adamın yüzündeki o çaresizliği lütfen fotoğraflara tıklayarak görün. bunu hepinizin görmesini istiyorum gerçekten.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

düşünsenize. chp genel başkanı, bir chp milletvekilini yaka paça tartaklatarak attırıyor ve üstüne "hiç kimsenin kurultay'ın huzurunu bozmaya hakkı yoktur." diyordu...

lakin kurultayda yaptığı haksızlıklar ve hak ihlalleri ortaya çıkmasın diye o sırada gerçek atatürkçü bir chp milletvekilini dövdürüyordu.

işte o adalet koşucusu, demokratik, barışın, kardeşliğin ve hukukun yılmaz savunucusu palpatine'in gerçek yüzü budur.

delegelere nasıl ve ne şekilde baskı yaptığını cümle alem birkaç yıl önce bir kez daha görmüştü oysa ki. palpatine denilen şahsa imza vermek zorunda bırakılan yüzlerce kişi, gizli oylamada muharrem ince'ye oy vermişti. aday olmak için yeterli imzayı toplayamadığı propagandası yapılan muharrem ince ise imza sayısının iki katı oy almıştı.

'e ee yani?' diyeceksiniz. e ee yani işte.

insan bebek katilinin avukatı olan 'tr705' lakaplı chp genel başkan yardımcısı sezgin tanrıkulu'nu, 'türkiye ile iran arasında savaş çıksa iran tarafında yer alırım!' diyen türkiye şiiliğine bağlı eren erdem'i, 'türkiye ile suriye arasında savaş çıksa esad tarafında yer alırım!' diyen türkiye nusayrisi sera kadıgil'i, '23 nisandan bir gün sonrası 1915' diyen canan kaftancıoğlu'nu, dhkp-c'li teröristleri savunan barış yarkadaş ve veli ağbaba'yı, hdp güzellemeleri yapan şerdil dara odabaşı'nı bilmeyince böyle oluyor.
kenan komutan
mersinli cihangir
sivaslı simitçi ahmet
biraz da gülelim. chp'nin şahlanması maalesef zihniyetle olur, chp için değil bütün siyasi partiler için geçerli bu.
(bkz: red kit)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
deniz baykal. 81 yaşında daha ölmedi sadece bastonunu mitinglere çıkarsa en az %25 alır.
yine de şahlanıyor aman....

ekrem falan yazmışlar. aha buraya yazıyorum. inşallah silmem. 4 yıl sonra herkesten çok cehepeliler nefret edecek ekremden.
mansur desen. adam ülkücü ya. partiyi ülkücüye emanet edecekseniz niye uğraşıyorsunuz. sosyal demokrat falan filanla.
muharrem fena değil ama onuda sizin hizipçiler seçmez.
emine ülker. ha bu kadını seçin ondan sonra oy değil, nanik alırsınız muhafazakarlardan
belediye başkanlıklarını kazananlardır. net. muhalif olarak söylüyorum üst kadroda doğru düzgün pek biri yok.