bugün

akp bir an evvel baştan insin diye çeşitli versiyonları bulunan bir yalandır. buna göre ülke 15 yıldır krizde mesela biz şu anda krizdeyiz evet. bu arada dünyanın da en hızlı büyüyen 7. ülkesiyiz. ama krizde kapıda evet.

mesela rusya bugün resmen krizin içindedir ama eminim ki onlar bizim chp lilerden daha az şikayet ediyorlardır.
bunların tek derdi memleket kalkınmasının başında bulunan recep tayyip erdoğan ın müslüman olmasıdır. hazmedemiyorlar.

deli saçması bir yalandır. soda içsinler.
1 kasımdan beri mesaj atmıyordum bu konuya katılıyorum ve çok da güldüm. Yalnız bir yanlışın var hocam Türkiye üçüncü çeyrekte %4 büyüdü. Yani dünyada çin ve hindistan'dan sonra en hızlı büyüyen 3. ülke olduk. Ama nedense kriz var ülkede , ülke batıyor, yanıyor. Hep bunlar ayık gezmemekten kaynaklanıyor. http://www.trthaber.com/h...ari-aciklandi-221487.html
Dünyanın en hızlı büyüyen 7. Ülkesiyiz öyle mi?
Ama halen gelişmekte olan ülkeler konumundayız. Bu ne biçim iş?
Çok şükür bu günde bir cahile ayar verdik.
haklı bi söylem ülke işsizlik oranlarında dünyada ilk onda ve 3 milyon suriyeli var daha ne olsun.
15 yıl önce herşey çok mu güzeldi dedirten ve dedirtirken güldüren saçmalık.
Hala gelişmek de olan ülke olmamızın sebebi ülkenin darbelerden başını kaldıramamış olması. Allahım sen kendini alim sanan cahillere akıl ver.
lan ülke krizde veya değil , sen her türlü gidip akp ye oy vericeksin zaten neyin tatavasıdır bu.
Biz mi büyüyoruz yoksa ufaktan dünya mı bize "büyüyor" acaba.
Yav ülke gelişiyor sen kabul etsen de etmesen de. 90'lardaki gibi kriz olmadı hiç, devlet memuruna maaşlarını ödeyememezlik yapmadı. 80'leri saymıyorum bile o darbe dönemleri. Bütün dünyadaki büyük ekonomi kuruluşları Türkiye'nin notunu yükseltiyor. En belirsiz dönem olan koalisyon döneminde dahi adamlar notumuzu sabit tutmayı tercih ettiler. Türkiye'yi yatırım yapılacak yer olarak görüyorlar. Eskisi gibi anayasa kitapçığı fırlatılınca ekonominin anası sikilmiyor. Kimse itiraz edemez ülke şu anda 90'lardan kat be kat iyi. Gelişen ülke mevzusuna gelince. Gelişmiş ülke, gelişen ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler ayrıdır. En gelişmiş ülkeler sürekli çok büyük hızlarda gelişmeye devam edecek diye bir şey yok.

edit: He ülke çok mu iyi durumda. Değil tabi. Çok daha iyi olmalı. Asgari ücret, yaşam koşulları çok mu iyi. Değil tabi ki. Benim dediğim geçmiş yıllara göre iyi. Yoksa 1 dolar 3 lira olur mu amk.
Garip durumdur eveet.
Ülkenin kurulduğu günden beri krizde olduğu gerçeğiyle beraber düşünüldüğünde eksiklikler barındıran sanıdır.
5 yıldır ağır kriz vardır. Dolar 3 dolaylarından düşmez olmuş. Bazıları gezi parkında 1.60 oldu diye hain demişti, şimdi ortada yoklar Osmanlı çocukları.
bunu diyenlerin 2001 yılındaki türkiye'nin istatistiklerine bakmasını tavsiye ediyorum.
Türkiye değil ama chp krizde.
Sende bak kardeşim ne kadar borcun vardı ne kadar işsizlik vardı şimdi ne kadar var ? Dünyanın en iyisi dediğin büyüme gelişmekte olan bir ülkedesin gelişmiş ülkelerin bu kadar büyümesi zaten imkansız. Basit bir mantıkla 8 trilyon doların %3 ü ile 800 milyar doların %3 unu kiyaslayamazsın.
güncel Önemli Başlıklar