bugün

bu sıcakta ağza zinhar bir damlası bile konmaz.
Viskilerin şahı filan değildir komik olmayalım.

Dünyada chivas tüketiminde birinci sıradayız şu an. En fazla biz içiyoruz.

Bilgi.
70 lik Chivas, 490 Türk lirası olmuş.

17 yaşında benzin istasyonunda bu paraya 1 ay çalışıyordum.

az önce adama 500 lira verdim para üstü olarak 10 lira geri verdi.

şişeyi karşıma koydum bakışıyoruz, açmaya kıyamıyorum.

se se se se se seeeeee.......
ünlü viski markası. bi arkadaşım yurt dışından
5 şişe hediye getirmişti kemoş
ayyaş bikaç tanıdığım vardı onlara dağıttım.
(bkz: vitrin süsü)
sek içilince bile bir sikime benzemeyen, yakmayan bir viski.

bomboş amk.
beyoğlu çiçek pasajında şivaz reiz olarak ısmarlanan elit viskilerden biridir. benim içkiyle işim olmaz ama frank alemi de camiayı da iyi bilir..
Yazın sıcak günlerin vazgeçilmezi olan buzlu viski, sek içildiğinde başta acı gibi gelse de karışımlardan daha az midenizi rahatsız eder. Viskinin renginden, viskinin ağır olup olmadığı ya da yıllanmış olup olmadığını anlamanız mümkündür. Cesaretli ve güçlü bünyelerin tercihi olan viskinin rengi açık ve duru ise içimi daha yumuşak ve yeni üretimdir diyebiliriz. Fakat viskinin tadı ağır içimi sert ve rengi koyu ise bu viski yıllanmış eski bir viskidir. Chivas Regal viskinin kokusu daha çok karamel ve vanilyayı andırmaktadır. ilk içiminizde ağızda şekerli bir tat bırakırken diğer alkol türlerine göre daha hafif ve lezzetlidir. içiminiz devam ederken ağızda oluşan şeker tadı yavaş yavaş kaybolacak ve daha kolay bir içime sahip olacaktır. Kola ve enerjiyle sıklıkla karışım halinde tüketilmektedir.
bilgi kaynağı: https://www.viskifiyatlar...hivas-regal-viski-fiyati/
norveç'te içmek lazım o zaman tadı acı gelmez.
tadı acı olan şeyleri sevmediğim için bana hitap etmeyendir.
Ambalajı ve şişesi pek bi janjanlı, kaliteli viski segmentinde bir viski markası.

Viski sever miyim? Hayır.
Sert gelir, ilk yudumdan sonra öyle garip sesler çıkarır, yüzümü öyle şekilden şekile sokarım ki, " sen viski içme ulan ayi" şeklinde tepkiler alırım.
Yahu neden bu kadar acı bu meret?!
Şans veyim, seveyim diyorum, yok olmuyor, sevdirmiyor kendini hergele.. Asi bişey.
ben hep "şiva" diye telaffuz ediyordum neden sonra olması gerektiği gibi çivıs'a çevirdim.

çok güzel viskidir. içtikten sonra jack'in yanına yaklaşabiliyorum ama ilginçtir.
bağımlısı başka bir şey içmez, öyle bir içki.
arkadaş çevremden biliyorum.
viskinin tadını buram buram alayım ama boğazımı yakmasın diyorsan senin viskin işte bu.
jack daniel's iyi reklam yapmıştır. chivasın yanına bile yaklaşamaz.
Parayı sonradan bulan amele içkisi.
türkiye pazarına pompalamasyonla girmiş pazarlama ürünüdür.
bir de bunu enerji içeceği ile tüketenler var ki of.
iskoç viskisidir, viskinin babası olarak bilinir.
Rakının üzerine içmeyin...

Sabah olmuyor.
viskilerin şahıdır. evet.
Hiç içmedim fakat berbat bir tadı olduğu ve diğer viskilerden bir farkı olmadığını biliyorum. Nerden mi? Alkol almayı bi bok zanneden arkadaşların zihniyetinden. Bunlar bir şeyi abartıyorsa anlayın ki o şey baya baya vasattır.
Bir Jack Daniels değil.
içmesi sanattır.
ben de var bundan. kaliteli midir bilmem ama yurt dışına gittiğimde amcama hediye olarak almıştım. i da çok duygulanmış iki senedir içmiyor senle beraber içicez diyor ilk yudumu.

yurt dışında 70 liği 120 tl ye aldığım viski türü.
görsel
içimi rahat harika viski.