bugün

takvim gazetesinin son asparagas haberine gore che guevera aslen cerkez kokenlidir.

edit:bu ironi veya sazanlık değil gerçekten de konu kabızlığı çeken yurdum medyasının son bombasıdır.*
türk'ler de güney amerika'dan gelmişti zaten. *
kızılderililerinde türk olması dolayısıyla mümkündür.

hikaye de şu şekildedir.

orta asyadan kalkan türk boylarının amerikaya gidenleri vardır. bering boğazını geçmişler ve kanada üzerinden teksas dolaylarına yerleşmişlerdir. bu göç süresince çerkez kızları göç yolu üzerinde ki köylerden alınmıştır. onlar göç eden türk erkekleri ile evlenmiş ve çocukları olmuştur. bazıları amerika kıtasının güneyine doğru hızlarını alamamış ve gitmişlerdir. bunların torunlarının torunlarının torunlarının torunu işte che gueveradır.
lebron james de aslen urfalıymış.
(bkz: yok artık lebron james)
(bkz: dünya türk olsun)
(bkz: tayyip erdogan aydın bir bilim adamıdır) ironiye gel ironiye.*
- olm var ya, che bizim goylümüz ha
+ hassiktir ulan
- valla ya dedem anlattı beraber cirit oynamışlıkları varmış.
+ tabi tabi. hı hı...
(bkz: oha)
sanırım en doğrusu su olmalı (bkz: che bir dunya vatandasıdır) *
(bkz: vay anasını sayın seyirciler)
asıl adı "cherquez guevera" dır zaten.
(bkz: urfa da devrim vardı da biz mi katılmadık)
bende çerkeslerdeki bu devrimci ruh nerden geliyor diyordum
(bkz: ana tarafı mı)
(bkz: baba tarafı mı)
(bkz: yok artık kenan evren)
muhtemelen bask-çerkez-iberokafkas bağıntısından yola çıkarak yapılan saptama. buna göre çinliler moğol, kızılderililer de türktür. ingilizlerin danimarkalı, normandiyalıların da isveçli-norveçli olduklarını unutmamak gerek tabii bu bağlamda benjamin.

edit: tamam aq. basklar çerkez, türkler kızılderili, çinliler moğol, ingilizler de norsk. japonlar da saylonlu zaten.
(bkz: iskandinavlar türktü) yok artık dedirtmiş haberdir. hayır bütün dünya orta asya ve kafkas kökenli çıksa elimize ne geçecek onu düşünüyorum. yok kızılderililer türkmüş yok latinler çerkezmiş, nasıl bir etnik köken anlayışıdır. yani olayın doğruluğunu yanlışlığını geçtim bize ne gibi bir artı puan kazandırıyor hangi sorunumuza çare oluyor onun peşindeyim ben.
yok aslen romandır. ne alakası var , saçmalamayın milletçe.