bugün

daha önce girdiğim entriyi vaadettiğim gibi editleyemediğim, fırsat bulamadığım için üzgünüm.

sadece başlangıç paketini kullandım ve sigarayı bıraktım.
günde 2 paket sigara içen, sabah kahvaltıdan önce 5-6 dal içmeden uyanamayan mal bir tiryaki olan ben bu ilaçla sigarayı bıraktım.

deneyiniz, denediğinize değecek...
sigarayı rahatça bıraktırır ama asla bağımlılıktan kurtarmaz. ömür boyu bir bağımlı olunduğu akılda olmalıdır. yoksa benim gibi mallık yapar 40-50 gün sonra tekrar başlarsınız.
ikinci günümdeyim. sigaranın tadında anlatıldığı gibi bir iğrençlik henüz yok ama istekte azalma çok net hissediliyor. ki ben sigarayı uç uca yakan sigarayı çok içenlerden bile çok içiyorsun diye ikaz alan biriyim. bakalım neler olacak. paylaşırım efem.
bu arada biorezonans fln bir boka yaramıyor ama bu ilaçla bırakan çok sayıda arkadaşım var. zaten o yüzden gaza gelip başladım.
gerçekten bırakmak isteyenlere birebir. ama iyi düşünün yoksa verdiğiniz para heba olur. kararlı olun. ilaca basladıgınızda sizde sasıracaksınız. sigarayı yarıya gelmeden atacaksınız 7-8 gün sonra. önemli olan bıraktıktan sonra tekrar baslamamak bu da sende bitiyo dayı.
sigarayı bıraktıran değil bırakmaya yardımcı olan ilaç .5 yıldır günde 2 paket civarında sigara içen biri olarak bana gerçekten yardımı dokundu. bırakma günü olarak 13.günü seçmiştim ve dediğim gibide yapıp 13.gün sigarayı bıraktım. o günden bugüne 45 gün geçmiş hala sigara içmiyorum . yan etkilerine gelecek olursam bende en güzel yan etkisi olan hd kalitesinde rüyalar görmemdi.
ciddi derecede mide bulantısı yapan ilaç. işe yarama noktasında şunu kesinlikle söylemeliyim: "önce kafada bitecak gardaş"
çünkü bu ilacın olayı sigarayı bırakma esnasındaki semptomları azaltmasıdır. daha ötesi değil!
10 sene sigara ictim birakmak icin elimden geleni yaptim ama olmasi doktor tavsiyesi uzerine champix ilacina basladim.
normalda 14 gunde birakirim die dusunuyordum ama inanin 3 gun icerisinde champix sayesinde biraktim ama birakamayanlardavar onemli olan beyinde bitirmek champix sadece destek.
tükettiğim sigara miktarının çokluğundan rahatsız olan bir arkadaşım tarafından bana hediye edilen, bir yıldır kutusunu dahi açmadığım ilaç.
bu gece ani bir kararla ilk dozunu almış bulunmaktayım. kabus kıvamında rüya gördürür mü gerçekten merakıyla ilk dozunu özellikle gece aldım. günde bir paket sigara içiyorum ve sigarayı bırakma konusunda aşırı bir kararlılık sahibi değilim ama başarırsam ne güzel.*
bugün itibariyle kullanmaya başladığım ilaç, izlenimlerimi http://www.hitman.gen.tr/...sigarayi-birakiyorum.html adresinde günlük olarak paylaşıyorum.
edit: sigarayı bıraktım. -26/01/2013
edit 2: tekrar başladım. benim mallığım. *
kutusu 189 tl olan sigara bırakma ilacıdır.

Geçen çarşıda yürüyorum, bir eczanenin önünde beyaz gömlekli kraker gibi bir kız var. Tabi dururmuyum, direkt gittim yanına. Güler yüzle karşıladı beni. Nedir ne değildir derken, sigara testi yapalım mı dedi. Gözlerimin içine bakarak öyle bir söyledi ki, hani hamilelik testi yapalım dese tamam yapalım diyeceğim. Bu arada eczanenin önüne gelmeden sigarayı yeni atmıştım. Ağzım leş gibi sigara kokuyor. Arkadaşa dedim varmı lan yanında ağız koku giderici. Yok dedi. Sonradan öğrendim varmış vermemiş şerefsiz. Kendi içmiyor ya. Neyse bu alkol ölçer gibi bir alete iki üç defa üfledim. 10 üzerinden 7 çıktı. Amk eczanede ki herkes bana bir bakış attı. Yeminle kıp kırmızı oldum, biri gelse üzerime bassın salça olayım istedim. Nasıl utandım nasıl utandım anlatamam.

Tabi hemen daha 2 dk önce sigara içtim ondan çok yüksek çıktı yoksa fazla içmem zaten bırakacam falan ayağına yattım. O beni içeriye davet eden şirin kız (bkz: champix) ilacımız var denemek ister misiniz dedi. Benide görseniz bir kul takılıyorum bir nazikleştim ki sormayın. Hmm.. dedim. Olabilir. Aslında ben her iradesi kuvvetli biriyim ama sırf siz tavsiye ediyorsunuz diye alayım dedim. Tabi direkt alır mıyım? Yalnız ilaç hakkında biraz bilgi sahibi olmak istiyorum dedim. işte 10 dakika falan anlattı. Tabi ne söylediğinden çok mal gibi yüzüne bakıyorum. Ömrümde bir eczanede bu kadar uzun süre kalmamıştım. Tam 30 dakika eczanede kaldım. Sonra dedi ödemeyi nasıl yapacaksınız?

Kendi kendime dedim doğru ya parayla alacaktık. Ne kadar dedim. 189 tl dedi. Hasss.. dedim siktiri çıkmadı. Hastasıyım bu aralar diyiverdim. Geçmiş olsun dedi. Arkadaşa fiyatı duyunca dışarı kaçtı. Bende yalandan kredi kartı ile dedim. Ama üzerimi yokladım anam. cüzdan evde kalmış dedim. Ya bu kadar talihsizlik olamaz falan fistan dedim siz kartınızı verin yarın gelir alırım. Ayaklarımı götüme vura vura eczaneden çıktım. Bir daha da o eczanenin önünden geçmedim. Sonra ilaç hakkında bir arkadaştan şu gerçekleri öğrendim ;

--spoiler--
Geçen sene 171 i aradım sigara bırakma merkezini beni hastaneye yönlendirdiler. Champix ilaç verdiklerini söylediler o zaman ücretsizdi neyse gittim durumu anlattım vs bayan doktor bana bir kağıt uzattı dediki oku ve imzala size yemin ediyorum kağıdı okudum kağıtta yazan ve aklımda kalanlar.

Halisünasyon görürsem doktor ve hastahane sorumlu değildir.
intihara teşebbüs ettirebilir. vsvs şeyler yazıyordu bayana dedim bu ne dedi ilacın bazı yan etkileri var insanlar üzerinde o nedenle bu kağıdı dağıtıyoruz her gelene dedi bende imzalamadım dedim prospektüsü okuyabilirmiyim abartısız diyorum prospektüs te aynısı yazıyor tırstım imzalamadım ilacıda almadım.. Dedim ben sigara içmeye devam edicem veya kendim bırakıcam dedim çıktım geldim. Her insanın bünyesi aynı değil direk alıp kullanma bence doktora git test vs yaptır sonra ilacı kullanmanda sakınca yoksa kullan benden sana tavsiye.
--spoiler--

Vay be. Kıza bak. O masum görünüşlü meleğin arkasında bir şeytan yatıyormuş. Zaten öyle bir kız sadece çıkar ilişkisi için yüzüme gülümser. Anlamalıydım.

Kısaca, ilacı almak istiyorsanız, güzel bir kızdan almayın. Yalan söylüyorlar.
ve sigarayı bırakalı,tam 1 yıl 1 ay oldu
günde 2 paket sigara içtiğim halde 4. günde bana sigrayı bıraktıran mükemmel ötesi ilaç. (edit : arkadaşlar sakın ola ilaç a başladıktan sonra bi nefes sigara içeyim demeyin öksürükten geberirsiniz, benden söylemesi.)
bu akşam aldım bunu. 190 lira vermek çok koydu ama olası getirisini düşününce resmen bedava.
sabah başlayacağım ve 10. günü de bırakma tarihi olarak belirledim. Fırsat buldukça burayı da güncelleyeceğim.
Şimdi yatana kadar sigaraya abanma vaktidir. Bu arada günlük sigara tüketimim 20-25.

1. gün editi: Saat 10 gibi aldım bir adet. Herhangi bir yan etkiye 1,5 saattir rastlamadım. Sigara isteğimde de bir değişiklik yok henüz. Bakalım yarın neler olacak.
1. gün ikinci edit: arkadaş şunu farkettim: daha bugünden sigarasızlık baş ağrısını azaltıyor. 2 saattir sigara içmiyorum ancak el ayak tutulması yok. yalnız ciddi sigarayı canım çekiyor tabi. Daha baştayız ve bunlar güzel belirtiler.

2. gün editi: saat 11 itibariyle aşırı bir etki yok. Canım hala sigara istiyor. Doz arttırımında etkisinin başlayacağını düşünüyorum. Akşam 21 olduğunda 10-12 tane sigara içtiğimi farkettim ki bu benim için mucize. 2 tane daha içer ve bugünü rahat bir şekilde yaklaşık 15 sigara ile kapatırım. 20 içtiğimde kendime şaşan biriyim oysa. sigara çok da tatmin etmiyor beni diyebilirim.

3. gün editi: Şu an saat 14.30 ve ben az önce günün 4. sigarasını içiyorum. Normalde bu saate geldiğimde 10'u rahatlıkla buluyordum. çok az çaba ile bu gerçekleşti. Baş ağrısı yok ama sigara isteği var. tadını özlüyorum resmen. yalnız belirtmeden geçemeyeceğim; her sigara içişimden sonra içmemişim hissi var. zevk vermemeye başladı resmen. ve bu sadece 3. günde olmaya başladı. yarından itibaren ilacın dozu artmaya başlıyor. bakalım neler olacak.

4. gün editi: saat 19.15 ve bu saate kadar sadece 4 sigara içtim. şaka gibi cidden. mücadele ediyor muyum? elbette. ama kesinlikle büyük bir zorlanma yok. bugün biraz konsantrasyon dağılması yaşadım öğle vakti. ilacın yan etkisi mi bilmiyorum elbet. ama görevini şimdiye kadar çok iyi yapıyor.

6.gün editi: saat şu an 20.00 ve ben şu saate kadar zorlanmadan 3 tane sigara içtim. çok ilginç cidden. yalnız tecrübeme göre sigara isteğini çok da yok etmiyor. sadece bu istekle savaşmayı kolaylaştırıyor. gerçi bu da isteği yok etmek demek bir açıdan. çeliştim bak. bugünü 4 sigarayla kaparım artık.

7. gün editi: saat 8.23 ve ben 4. sigaramı az önce içtim. bugünü muhtemelen 5 sigara ile kapatacağım. bu hoşuma gitmedi tabi. muhteşem geçen bir haftasonudan sonra sigarayı arttırmak kötü koydu. ama kararlıyım. 10. gün ve sonrasında içmemek için elimden geleni yapacağım.

12. gün editi: bugün sigara içmeyişimin 3. günü. çok kolay geçmiyor elbette. yalnız özlediğim şey özellikle tadı ve ritüeli. kendimi daha az stresli hissediyorum şu anda. hatta işyerindeki stres dolu haftaya rağmen büyük sigara krizleri geçirmedim.

16. gün editi: sigardan 7 gündür uzağım. etrafımda fosur fosur içiyorlar biraz bile canım çekmiyor. yalnız çaylar, kahveler biraz anlamsız oldu artık. sırf sigara içmek için yemek yiyen, kahve için biri için normal bu.

24. gün editi: 14-15 gündür sigara içmeyen bir insanım. sigaranın eksikliğini kesinlikle hissetmiyorum. Ama yemek sonrası insan bir ah çekiyor. nefes alıp verişlerimde ciddi bir düzelme oldu bu arada.

61. gün editi: 50 gün falan oldu sigarayı bırakalı. 2 paket champix içtim ve artık içmiyorum. 3. paketi eğer çok zorda kalırsam alacağım. şimdilik paketin içinde kalan zamanında içmeyi unuttuğum 3-5 champix yedek olarak bir kenarda duruyor.

70. gün falan editi: 2 ay geçti sigarasız. 2 paket champix de bitti bu arada. canım sigara çekmekte ama sanırım şu anda devreye irade giriyor ve çabucak bastırıyorum o isteği.

Yaklaşık 1 yıl editi: Sigarayı benden tamamen uzaklaştırabilmiş ilaçtır. Tabi arada nargile içiyorum. Üstelik bu 1 senenin 6 ayı askerde geçti!

1 sene 2 küsür ay editi: sigaraya gram özlem yok. sigarayı bırakamayanlar. bir doktora danıştıktan sonra bu ilacı kullanmalılar bence.

1 sene 10 ay editi: sigara yok hayatımda. ama nargile devam arada. buna da şükür

2 sene 3 ay editi: sigara bitmiştir. kokusundan rahatsız olma seviyesindeyim şu anda. oldu bu iş. ama nargileye devam. bazı özel hayat şartları oluştuğunda onun da sonu gelecek.
Sigarayı bırakmak .. Benim için bir buçuk ay öncesine kadar hayaldi. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile aldım Champix adlı ilacı ve başladım.

Öncelikle günlük 1,5 paket sigara içiyordum. Bu ilaçtan önce bırakın sigarayı bırakmayı sigarayı bırakmayı hayal dahi etmedim. işte size gün gün sigarayı bırakma maceram. ilacı aldım her tiryaki gibi 14. günü yani en uzak günü sigara bırakma günü olarak seçtim.

1.GÜN

Sıfır etki

2.GÜN

Sıfır etki

3.GÜN

Sıfır etki

4.GÜN

Sıfır etki

5.GÜN

Sıfır etki

6.GÜN:

Eyçdi rüyalar başladı. Enteresan ve çok güzel ,çocukluğumdaki gibi..

7.GÜN:

Sigara fazla tat vermiyor sanki

8.GÜN

Yorum yok

9.GÜN

Bir kaç dal azalma var gibi..

10.GÜN

Sigaraya son sürat devam

11.GÜN

Bugün yine bir buçuk paket sigara içtim.

12.GÜN

Eyçdi ( HD ) rüyalara son sürat devam.

13.GÜN

Güya yarın sigarayı bırakacağım ama tık yok.

14.GÜN

Hadi canım sende öğlen oldu hala canım sigara çekmiyor. Ne oldu ki birden bre. Bugün hiç sigara içmedim. Aklıma dahi gelmiyor. Yanımda da içtiler bir gram canım çekmedi.

22. GÜN
Canım o günden bu güne hiç sigara çekmedi.

31. GÜN
Hala istemiyor canım . Ben sigarayı bıraktım galiba ya * Devam paketini de kullanıyorum.

Enteresan değil mi ? Nereme ne yaptı bu ilaç bilmiyorum ama sonucundan memnunum.
ilacı bırakalı takribi 15 gün oldu, sigara içmediğim gün sayısı ise bir ay civarı. hayvan gibi yan etki gösterdi, hamilelerde falan görülmesi gereken etkileri falan da gösterdi ama şaka bir tarafa değdi. parasal olarak değeri yokmuş sigarasız bir hayatın. bir deneyin en azından.
11 günde bana sigarayı bıraktıran ilaç.

123 gündür içmiyor. bu süre zarfında 922,88 lira para kurtarmış bulunmaktayım.

sağlık kısmını geçtim amına koyim 10 yıldır içiyordum bir anda bünye sıfırlanmaz ama yavaş yavaş bünye tada geliyor. en basidi yürürken, yokuş çıkarken tıkanma durumları olmuyor. geceleri performans eskiden ikiydi şimdi dördü hatta beşi gördüğüm oluyor.

iş yerinde millet sik gibi dışarı çıkıp sigara içerken ben oturduğum yerde taşşak kebabı yapıyorum. cafelerde dışarıda yer bulmak gibi bir sıkıntım ortadan kalktı. halısahada 20 dakika oynar sonra kaleye geçerdim şimdi 45-50 dakikayı çok rahat çıkarıyorum.

kısacası sizde bir an önce şu ilaca başlayın ve aslanlar gibi bırakın şu zıkkımı.
iki hafta önce kutusunu mahalle eczanesinin kıyağıyla 150 tl'ye aldığım ve kullanmaya başladığım ilaç.
daha önce de kullanmıştım ve bırakmıştım ama ilacı bitirince yeniden başlamıştım. böyle de iradesiz biriyim. günde 1 paketi geçer içtiğim sigara. ancak bu kez kararlıyım ve 4 gün oldu sigarayı bırakalı.
her iki seferde de ilacın neredeyse hiçbir yan etkisini görmedim ben. sadece hd kalitesinde, arkası yarın şeklinde rüya gördürüyor insana. benim gibi yıllardır rüya görmeyen yada gördüğünü hatırlamayan birine bile yapabiliyor bunu.

bırakmaya gerçekten niyetiniz varsa kullanın bu ilacı. bıraktıktan sonraki yoksunluk semptomlarını gerçek anlamda azaltıyor. azıcık irade ile halloluyor iş. ilaç bittiğinde de etkisi uzun süre sürüyor. eğer hiç gereği yokken "lan ben sigarayı bıraktım, bu akşam rakının yanında bir tane yaksam da birşey olmaz" deme gafletinde bulunmazsanız sürer gider eminim ki.
6 ay sonra ben de sigarayı kesin olarak bıraktım şeklinde bu entryi editlememe vesile olacak inşallah bu meret.

8 ay sonra gelen edit: sigarayı bıraktırdı. herkese tavsiye derim. ama sigarayı bıraktıktan iki ay sonra, içimde hiçbir istek olmadığı halde hiç gerek yokken benim gibi eşeklik edip yeniden başlamayın.
yaklaşık 5 ay önce sigarayı bana bıraktırmış ilaç, sözlüklerden okudum bırakanların yazdıklarını banada nasipmiş yazmak, çok rahat bir şekilde 8 senedir günde en az 1 paket sigara içen ben sigarayı bu ilaçla sadece bıraktığım 1 ve 2. gün boyunca sakız ile biraz zorlanarak kurtulmuştum.

Dikkat bırakanlar okusun

fakat, son 1.5 aydır sigaranın yokluğunu puroyla gidermeye çalıştım ki yaptığım en büyük hata bu oldu sakın yapmayın günde 1 adet puro içmeye başladım.. Sonunun olmadığını anlayınca 1 hafta önce ucuzdan bulduğum devam paketini aldım, bu entry yazarken canım ne puro ne başka bir şey istiyor, fakat ben veda olarak gidip kaliteli bir puro aldım daha önceki aldıklarım duman gelsin niyetineydi,

sigaraya veda edeli 5 ay oldu, puroya veda ettim zaten canım istemiyor ne sigara ne puro, fakat özlüyorum bazen..

bırakmak isteyen arkadaşlar hiç çekinmeyin alın ilacı ne yan etkisini gördüm ne birşey tek yan etkisi hd kalite rüyalar !!
entrylerde hakkında olumlu yorumlar okuyarak başlamaya heveslendiğim sigara bırakma şeysi. sigaraya mahkum kalmış birçok tiryaki gibi benim de çok defa bu mereti bırakma denemelerim oldu ama en uzun soluklu denemem bir ay sürmüştü. baktım babam da bugün itibariyle kullanmaya başladı, ben de bugün aldım ve yarın kullanmaya başlıyorum. umarım faydasını göreceğim. buradan da bırakma seyrini editlerle paylaşmayı düşünüyorum. şimdilik sağlıcakla kal sözlük.

edit büdüt 1: tarih 15.08.2013

ilaca başlanılan ilk gün. hadi hayırlısı bakalım.

edit büdüt 2: tarih 23.08.2013

bugün ilaca başlamamın 9. günü. bu dokuz günlük süreçte ufak tefek yan etkiler yaşadım: çok belirgin ve şiddetli olmamakla birlikte mide bulantısı, ufak baş ağrıları ve halsizlik; en belirgin olanıysa her gece görmek zorunda olduğum anormal rüyalar.
gel gelelim sigaradan uzaklaştırma etkisine. ilk beş gün sigaranın tadında herhangi bir değişme olmadı. ama altıncı günle birlikte doymuşluk, sigarayı sadece alışkanlık olarak arama ve tadında ufak çaplı değişiklikler hasıl olmaya başladı. ben günde bir pakete yakın sigara tüketmekteydim ama altıncı gün ile birlikte günde altı-yedi sigaraya düştü bu miktar. onuncu günse (yani yarın) sigarayı bırakmak için belirlediğim gün. umuyorum ki bir daha elime tek bir dal sigara dahi almayacağım. yeni güncelerle birlikte olmak dileğiyle sözlük.
hakkında uzun zaman bir sürü yorum, yaşanmışlık okuyup ve bilgi aldıktan sonra kullanmaya karar verdiğim ilaç.
doktor ile görüşüp eylül ilk haftası alıp kullanacağım. nokta.
sonra buraları şenlendiririm.
23 yıllık tiryakiyim ve ortalama net/fix bir paket içiyorum en az, yani 30 cıvarı diyelim.
Sigaranın ilaçla birakılamayacağını düşünen biri olarak denemekten zarar gelmez düşüncesiyle bugün itibariyle bu ilaca başladım. 15 senedir sigara kullanıyorum. 31 yaşında 1.80 boy 83 kiloda erkeğim. Burayı zaman zaman düzeltme yaparak geçen süreci sizinle paylaşacağım. Hadi bismillah diyelim.

Düzeltme1:
Sigarasız ilk günü bitirdim. Pek zor olmadı. Bu güne kadar herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadim. Zaten sigara içme isteğim de sayım da bugüne kadar gözle görülür şekilde azaldı. Son günleri 6- 7 sigarayla tamamladım.

Düzeltme2:
On gündür temizim. Sigara içme isteği zaman zaman geliyor ama ilaçsiz bıraktığım zamanki kadar sert krizler yok. Işyerinde herkes peşimde sigarayla gezmesine rağmen direncim yüksek.
kullandığım ilaçdır lakin bu ilac hakkında söylenenler şöyledir. doğrumudur merak ediliyor.

-----

ALO 171'iN BiR TUZAK OLDUĞUNU BiLiYOR MUYDUNUZ...?

Kamu Spotu...Sigara bırakma hattı...arayın ve sigarayı bırakın...171...

Arıyorsunuz sizi davet ediyorlar ve sizinle görüşüyorlar bir çeşit psikolojik tedavi öneriyorlar ve vücut direncinden bahsediyorlar..nikotin isteğine iradenizin yenildiğini ve bunu aşmanız gerektiğini söylüyorlar...

Evet daha sonra size bir ilaç kullanmanızı ve bunun sonunda sigarayı kesinlike bırakacağınızı söylüyorlar ve reçeteyi yazıyorlar...
Eczaneye gidiyorsunuz ve Sgk lı olduğunuz için ilacı alabileceğinizi sanıyorsunuz...

Sgk'nın vermediği bir ilaç olduğunu öğreniyorsunuz ilacın bedeli 195 tl...

Biraz araştırıyorsunuz ve ilacı Türkiye'ye getiren ve satan tek şirketin kimin olduğunu öğreniyorsunuz...AHMET BURAK ERDOĞAN...

Emine Ülker Tarhan sayfasından..
sigarayı bırakmak isteyip bırakamayınca gelinen son nokta. ilaca bakmadan araştırıyorum gerçekten bırakan var mı yoksa toplum psikolojisi mi diye. umarım kurtulurum bu dertten

uzun süreden sonra düzeltme (edit ne aq):
kullanmayın. ya sigara bıraktırması doğru ama bildiğiniz beyin gidiyor. intihar meyilimi psikolojik sorunlar doğurabiliyor. efendi gibi için sigaranızı abartmadan.
Evet sigara bıraktırır. iki kere aldım bi kere de devamını kullandım. arkadaşlar 15 er gün bıraktım sonraki tek sigara sizi tekrar sigara başlatıyo emin olun. bıraktıktan sonra kesinlikle ve kesinlikle bi taneden bişey olmaz deyip içmeyin