bugün

bir gulay klasiği

Birgün bir çılgınlık edip
Seni sevdiğimi söylesem
Alay edip güler misin
Yoksa sen de sever misin

Cesaretin var mı aşka
Çarpıyor kalbim bir başka
Sen de böyle sevsen keşke
Desen bana yar

Konuşmadan gözlerinle
Beni sevdiğini söylesen
Yüreğime gözlerini
Ölene dek mühürlesen
ajdar anık'ın "adaletin varmı aşkaaaa" şeklinde coverladığı güzide eser...
90 yılların sonlarında barlarda en çok çalınan şarkılardan biridir.* *
cesaretsizlere söylenilesi şarkıdır.
cesaretsizdir sevemez, keşkeler dolanır diline.

Sen de böyle sevsen keşke...
dinlenesi bir gülay sarkısıdır,hattagülayı gülay yapan sarkıdır vesselam.
artık aşka cesaret falan kalmadı karşılık yaşanancaksa hiç yaşanmasın.insanı çok yıpratıyor.mutsuz ediyor.karşılıklı yaşanacak olanında nasıl devam edeceği tahmin de edilemiyor.aşka cesaret sıfır.
bugün yunanca sözlere sahip halinin de var olduğunu öğrendiğim güzel şarkı.
gülayın ilk kendini bize tanıttığı şarkısıdır. klasik olacagından emin olduğum parçadır.
aşka cesaret edebilmek , ihanete cesaret demektir bazen .aşka koşarken ihaneti karşılayabilmek .. cesaret ister .
yann samuell'in yönettiği, fransız yapımı, julien ve sophie'nin masalsı aşkını farklı bir üslupla yansıtan, son zamanlarda izlediğim en tatlı aşk filmi.hele de yanınızda sevgiliniz varsa tadından yenmeyecektir.
"öyle bi pişman ettiler ki götüm yemiyor*" cevabı verilebilecek soru.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
bu isimdeki herşeyin güzel olduğunu düşündüğüm şey! şarkı,film... en azından herkes bir kere aşka cesaret göstermeli yoksa yaşadım diyemez!
süper romantik aşk filmi. keşke sevgilimde yanımda olsaydıda izleseydim dediğim film.
(bkz: bir filmlik sevgili aranıyor)
gerçekten ceza ve gülayın şov yaptığı şarkı.
yerine sevemem ve adam'la bir araya gelerek 90'ların vurucu tim'ini teşkil ederler.
bugünün gençleinin platonik aşka düşmüş bir kısmını 90 lardı demeyip çatır çatır dinlediği muhteşem şarkıdır aynı zamanda.
Konusmadan gözlerinle
Beni sevdigini söylesen
Yüregime gözlerini
Ölene dek mühürlesen

kısmı, subjektif açıdan olacak, bugüne kadar duyduğun en etkili, en vurucu şarkı sözü. tapılası aşk..
esra kahraman'dan dinlemesi ayrı bir güzel olan söylemek isteyip de söyleyemediğimizi anlatan şarkı.
kanal d de yeni başlayacak bir dizi.
fransız filminden çakma bir ismi olan kanal d yapımı...
çakma mıdır değil midir bilemem...

ancak ortalama üstü, hatta kaliteli denilebilecek dizidir ilk izlenimler itibariyle...
ekranin yeni dizilerinden, tutar gibi duruyor ama ekran ogutuyor herseyi.
Yeni yetme gençlik zamanlarının vazgeçilmez parçası. Hala dinlendiğinde o zamanlar gelir akla. o cesur zamanlarda birçok genci de gaza getirip ilk aşklara açılma şansı yakalatmıştır.
ilk bölümü ile diğer izlediğim yaz dizilerinden farkını göstermiş dizidir. oyuncu kadrosu da kendini belli ediyor zaten.

(bkz: tarık papuççuoğlu)
(bkz: ali erkazan)
kanal d'yi ne zaman açsam reklamıyla karşılaştığım dizi.* *