bugün

baba olmanın ne demek olduğunu, asker babası olmanın ne anlama geldiğini dünyaya göstermiş olan babadır.

gencecik evladını vatan için cepheye gönderen, evladı cephedeyken onun yolunu gözlerken binlerce kez ölen, ama dik duruşunu bozmayan, evladının şehit haberi geldiğinde "vatan sağolsun" demeye kendini hazırlamış bir baba...

ve evladı...
günlerce cephede, vatanı için, işgal altındaki topraklarının azatlığı için gece gündüz mücadele eden o soylu kahraman...

işte kahraman askerimiz vazifesini tamamlayıp evine, baba ocağına dönüyor ve askerimizi babası bu şekilde karşılıyor...
https://streamable.com/3l3yi8

bunun ne anlama geldiğini, ne demek olduğunu dünyada biz türklerden başka kimse anlayamaz.

askere gittiğimde, nizamiyede babamın beni teslim ettiği andaki ifadesini hiç unutamıyorum...dimdik duruyordu, ama içinden hüngür hüngür ağladığını görebiliyordum.
her telefonumda sesi titriyordu, her telefonu kapatışımda da hüngür hüngür ağladığını çok iyi biliyorum.
hele döndüğüm anı unutmuyorum. "sen dur evladım ben gelip alayım seni" demişti, yerinde duramamıştı ama ben heyecanlanmasın diye gelmesini istemedim ve evde beklemesini söyledim, geldiğimde beni ilk karşılayıp kucakladığı öptüğü anları tarifim mümkün değil...

zordur asker babası olmak, ama gururdur.
benim de evladım 19 yaşında. birkaç sene sonra o gururu, o duyguları ben de yaşayacağım inşallah...

türk ırkı varolsun...ne mutlu türküm diyene...
görsel
bizde vatan görevi.

görsel
sırtımıza değil cebimize yük bu askerlik.
bedelli olayı var, ehe bedelli diyen tipler umarım o bedellinin parasını toplayabilmeleri için birilerinin dağlarda şehit olduğunu biliyordur.

tanım: dünyada yalnızca türk milletinin sahip olduğu duygulara sahip babadır.
güncel Önemli Başlıklar