bugün

islam dininin kadını nasıl önemsemediğini gösteren durumlardan biridir. cennette erkeklere bir değil tam yedi tane (rakamla 7) huri vaad edilmiş. şimdi onlar huri kadın değil diyenler çıkacaktır. lütfen... sakin olun rahat bir yere oturun siz. geride kalanlarla devam edelim. cennette elbette sadece huri vaad edilmiyor. bal ırmakları falan filan da var. her nimet varmış hiç tatmadığımız. tamam onlar da var. ama neden huri? neden bu vaad çocukluğumuzdan beri söylenir bize? peki kadınlara neden böyle bir ayrıcalık yoktur? kadın neden ademin kaburgasından yaratılmıştır? o da çamurdan yaratılsaydı. o zaman olmaz mıymış? mayası mı tutmazmış kadınların?

kadınlara vaad edilen şey şudur aslında: hiçbir şey. kadın sadece öyle durucak cennette. dolaşıcak öyle dümdüz ovalarda. öyle gezicek. ha bir de menopozda olacak tüm kadınlar. yani sala sala gezicekler. verilerden yola çıkarak söylüyorum bunu. ve hala kadınların nasıl oluyor da inanabildiklerini anlamıyorum. herhalde inanacak bir şeyler arıyorlar o yüzden. onları da yargılamamak lazım. kim nasıl mutluysa öyle devam etsin.
eskiden imamların camiye cemaati çekmek için özellikle öne çıkardıkları vaad.
hayat ne boş ne anlamsız
neye benzerdi reklamsız. *
hayırdır öbür tarafta seçim mi var? sorusunu akla getiren olaydır.
ayrıca;
oyum cennete huri vaad edene değil, bana cenneti vaad edenlere olacaktır. şimdiden söyleyeyim.
!!benim beğendiğim beni beğenmez beni beğeneni ben beğenmem!! örgüsünü yaşatmıyorsa neden olmasın vaad vaaddir.
- doğru bir yaklaşımdır, mantıklıdır!

gözün görmediğine inandırmak zordur, erkekleri. ilgi çekici bazı detayların ilavesi ile mahali zengin göstermek, bir derinlik kazandırmak lazımdır! bir erkek için, uçkurun en önemli mevzu olduğunu bilen yetkililer; dünyada 5 kadını helal kılıp, cennette 7 huriyi, bir çırpıda emre amade etmişlerdir.

anlaşılamayan konu ise şudur;

- sen tut! ömrün boyunca nefsini terbiye etmeye çabala, zaman zaman yutkunmaktan tıknefes ol, bakma, görme, duyma, hissetme, yaşama, sadece vaad edilenin peşinden koş! sonra da 'allah allah nidaları' eşliğinde hurilerin koynuna dal!

pekiyi! demezler mi adama,

- ben ne bok yemeye terbiye ettim, bu nefsi?

bir de müslüman kadınlar var elbet! lakin, şimdi bu mevzuyu açmanın ne yeri ne de zamanı!
hele ki, bu dünyada ömür boyu bekar yaşayıp tek bir huri bile bulamamışsa bu durumda kendisine Allah'ın bile yapacak bişeyi yoktur...