bugün

cnbce dizisi, öyle pek bir şey anlaşılmıyor, hristiyanlar mristiyanlar, fal bakan karılar, ameleler, ööle garip boktan dizi
1930larda bir karnavalda geçen bir hikayeyi anlatan dizi.büyük ekonomik buhran sırasında yaşanan olaylarda iyiyle kötünün savaşı çarpıcı ve kesin bir gerçeklikle yüzünüze vuruluyor.sadece jeneriği bile, dizi hakkında iyi bir referans.
hbo tarafından durdurulan dizi.seviyorduk ama iyi de oldu rome un önünün açılması bakımından.
final bölümü aslında hikayenin sonu değildir, hbo çok masraflı olduğu gerekçesiyle yeni sezon bölümlerini çekmemiş ve yazık etmiştir. türkiye'de hak ettiği ilgiyi görmediğini düşünüyorum, her bir bölümü tek tek film tadında ve kalitesindedir.
Süper bir cnbc dizisidir. Son bölümlerinde izlenmeye çalışılırsa iğrenç zannedilmesi ve anlaşılmaması doğaldır.
hbo nun rome dizisine başlamasıyla yarıda kestiği, her bölümünü kaçırmadan izlediğimiz, izlerkende 'ulahn türkler ne zaman böyle dizi çekcek acaba' diye düşündüren dizi
Başlangıçtan önce,
Cennet ve Cehennem arasındaki
büyük savaştan sonra,
Tanrı Dünya'yı yarattı
ve insan adını verdiği yetenekli maymunlara
hüküm sürmeyi bahşetti
ve her nesle
Işığın bir yaratığı
ve karanlığın bir yaratığı doğuyordu;
ve dev ordular
geceleri Cennet ve Cehennemin
ebedi savaşında çarpıştılar.
O zamanlar sihir vardı; asalet
ve hayal edilemeyecek zulüm;
ve böyleydi
Trinity üzerinde sahte bir güneşin
patladığı güne dek;
ve insan sonsuza dek mucizeyi
mantıkla takas etmiş oldu.

böyle başlayan bir dizinin ikinci sezonun ardından sona erdirilmesi gerçekten yazık olmuştur. bütün bölümlerini döndürüp döndürüp izlemekten zevk aldığım. orjinal 1. sezon dvdsine sahip olduğum ve beni benden alan yegane dizidir.
duvarıma posterini gerdiğim, dahiyane kurgusu ve müzikleriyle çarpan dizi. jeff beal yine yapmış yapacağını.
"Başlangıçtan önce,..." ile başlayacaktım, zaten yazılmış olduğunu fark edip vazgeçtim.

güzel bir dizi. izlenmesi gerekenlerden.
"Bu isyanın sesidir.
Sizlere nasıl ibadet edeceğinizi
ne düşünmeniz gerektiğini
mezhepler sisteminin tüm kibiriyle
emretmeye devam eden
yoldan çıkmış insanlara karşı
bir isyandır!

Bu ferisiler
Tanrısız ticaret sisteminin
şişman ve pis piyonları olmadan önce,
hepsi doğru ve kutsal adamlardı.

"Ama zaten şeytan da,
düşmüş bir melek değil midir?"

bu, sizlere ihanet eden,
sizlere karşı planlar yapan,
burada imanın inkişaf edilmesini engellemeye çalışan,

bu, askerler bizim bahçemize zorla girerken
bize sırtlarını çeviren--

bu, mızrakların ve kılıçların çarpışma sesini
duymayan insanlara protestodur."

(justin, damascus, 2x7)
(keyfime göre aktardım)
http://www.savecarnivale.org/
bizlere six feet under tadını veren super hbo dizisidir.
iyi ve kötünün savaşının canavar-şovalye karşılaşmasından çok daha harika anlatılabileceğini gösteren dizi.

gerçekten de her hbo yapımı gibi (oz, Six Feet Under, the sopranos, rome) benzersizdir.
keşke tamamlansaymış da bu haz bir süre daha devam etseymiş. 6 sezonluk bir dizi olmasına rağmen 2.sezonda hakkın rahmetine kavuşmuştur.dileriz bür gün, yine yeniden başlasın ...ayrıca, öyle bir tozlu dizi ki vesselam, bölüm sonu gelince kalkıp bi elimi yüzümü yıkayasım geliyor.
her ne kadar hbo yöneticileri dizinin doğal ömrünü tamamladığını iddia etselerde yüksek maliyeti ve beklenen reytingi elde edememesi nedeniyle bitirilmiş gelmiş geçmiş en iyi kurugya sahip dan knauf şaheseridir.özellikle gecenin bi yarısı tek izlendiğinde fazla gerici olabiliyor.
hayatımda izlediğim en iyi dizidir . özel güçler ayarında verilmiş sırıtmamıştır , müziği olsun jeneriği olsun karakterler olsun her birisi müthiştir . muhtemelen iyi olduğu için yayından kaldırılmıştır , halbuki heroes gibi lost gibi saçma sapan bişi olsaydı 10 sezon sürebilirdi.
mükemmel bir dizi,sıkılmadan tekrar tekrar izlenilebilir.
adı geçtikçe beş sezonluk diziyi ikinci sezonda bitirten hbo yöneticilerinin çekirdek aile yapısı hakkında ayıp şeyler düşünmeme neden olan dizidir. kurgusuyla, atmosferiyle karakterleriyle fevkharikuladeşahane diyebildiğim dizilerin en başında gelir.
dizinin 2 sezonda bitirilmesinin sebebi bence rahip justin in hıristiyanlığı yorumlama biçimi bir şeytan tarafından dinin yöntilmesi insanların ona körü körüne bağlanması gerçeği fazlasıyla yansıttığı için hiristiyan kesimi rahatsız etmiş olmalı ki gelen tepkilerden dolayı bitirilmiş olması muhtemel.

dizinin yansıttığı soluk kahve tonlarında ki havası fantastik dünyası ve o ilginç rüyaları unutamıyacağım. değerinden az ilgi görmesi diziye haksızlık olmuş kesinlikle izlenilmeli.
büyük buhran döneminin amerikasında geçen,insanların fakirleştikçe dine yönelimlerinin arttıgının bir kanıtıdır bu dizi.rome yüzünden 2. sezonda finalini yapmak zorunda kalmışlardır ama keşke o kadar kurgudan sonra bir filmle baglasalarmış diziyi son bölümleri at koştur vaziyette sürdügünden tadı damagımızda kalmıştır.rahip justin karakteri de hakkıyla yansıtılamamıştır halbuki dizi felsefesini o karakter üzerınden yansıtmaya çalışmaktadır.onu da 5 sezonluk planlamının 2. sezon sonunda apar topar noktalanmasına baglayabiliriz.
bıyıklı hatunların uçuk kaçık adamların hayatlarını (sirkte geçer) anlatan bir dizi cnbc-e yayınlamıştır.
izlediğim en güzel dizi olmasının yanı sıra ufkumu açmıştır sanki.
özledim gerçekten.
3 sezon olarak planlanmasına rağmen 2. sezonda maliyeti fazla geldiği için hbo tarafından "dizi doğal ömrünü tamamladı" denilerek iptal edilen başyapıt. yaklaşık 3 yıl önce seyrettim ilk bölümü, o günden beri benim için kıyaslanamaz bir dizi olmuştur, konuyu işleyiş tarzındaki absürdlük, dizide bulunan her karakterin bütünleyici bir hikayesi olması, great depressionı güzel yansıtan mükemmel bir atmosfer ve harika bir oyunculuk. uzun süre bekledim samson abimizin çıkıp let's shake some dust deyip bizi de o tozlu yollara dökmesini fakat senelerdir olmadı ama benim hala umudum var 3. sezonunu bir gün seyredeceğime dair.bi kanal duysun lan sesimi Daniel Knauf'a versin kamerayı o çeksin ben seyredeyim. çok mu şey istedim lan?
izlerken resmen ağzım burnum toz dolan, başlarda sıkıcı sonra iyice saran enteresan bi dizi. sakallı kadınlar, cüceler, yok yılanla dans eden hatunlar, şeytan rahip, ölüyü dirilten adam falan off çok fena. hangi psikolojiyle izledim ki ben şimdi bunları. 1 bölüm daha izleyip yatıyorum. bu sefer son.
günümüz filmleri yeşil planın önünde dijital çekiliyorken bu dizinin sırf western sahneleri için devasa bir şehir inşa edilmiştir. zira kendisi en pahalı hbo ürünü olduğu için yayından kaldırılmıştır. hala beddua ederim.
güncel Önemli Başlıklar