bugün

Kremalı,sütlü italyan kahvesi.
nescafe den daha kötü bir içecektir. sanki mide bulandıracakmış gibi bir kokusu vardır.
kalitesi ve guzelligi, kopugu ve kremasindan anlasilir. ne kadar cok kopukluyse, o kadar iyidir. turk kahvesi gibi.
ayrica (bkz: al pacino)
Sabahları içilir.En azından italya'da 11'den sonra kimse içmez.Yolunuz italya'ya düşer de akşama doğru cappuccino isterseniz size tip tip bakarlar.
nescafe ve jacops'un ürünleri içilesi... ülkerinki uzak durulasıdır.
bir tur sicak icecek,kremasi da bol olunca tadindan yinmez.
cin kahvesi
süt köpüğünden başlığı olan espressodur. italyan kahve spesiyalitesidir.
üzerine süt köpüğü eklenen espressonun son halinin adı.
che guevara'nın en çok sevdiği sıcak içecek.
yamulmuyorsam vucuttaki c vitaminini aşırı derecede düşüren içecek...
evde yapılan versiyonların kesinlikle dışarıdakiler kadar olmadığı leziz içicektir. Köpüğü dayanılmazdır.
üzerinde kahvenin içilmemesi için kasıtlı olarak konulmuş tatsız köpüğün bulunduğu aslında altında sıcacık kahvesi bulunan sıvı.
italyan markaları bir yana alman menşeili ikameleri de lezzet ve köpük kalitesi açısından oldukça başarılıdır.
gelirken yanında getirmeyen almancı akrabalara küsmek vaciptir. *
(bkz: cikolatali cappuccino)
cappuccino italyanca da papa nın takkesi * anlamındadır. hani o köpük fincanın üstünde böyle kubbe şeklinde oluyorya o bakımdan. az espresso bol süt ve süt köpüğünden yapılıyor.
yurdum cafe/kafelerinde kapaçino, capuchino, kapuchino, cappaçino...vb olarak menü/mönü/menulerinde yer alan içecek.
(bkz: kapucino)tıklandığında buraya yöndermesi olan yazarmış kendileri.
besiktas'la ilgili ters bir sey dediginizde; gonlunuzu/kalbinizi/kafanizi kiran, kasinizi/gozunuzu/dudaginizi patlatan yazar.

bu arada cok pis nazlidir. o sizin kirik kalbinizi hemen yapistirir ama siz onunkini 40 takla atsaniz yapistiramazsiniz.
*
benim gibi günde iki fincandan fazla nescafe içince bünyesi bozulan kahve delileri için daha hafif olması nedeniyle süper bir alternatiftir; elbette ilk fincan kahvenin ardından.
soğuk gecelerin en sıcak kahvesidir.
çikolatayla çok iyi ikili olan kahvedir.
görsel

görsel
uzun hatta bayağı uzun bir süre sonra denediğim içecek türü. ilk başta tadını neredeyse alamadığım için beş altı kaşıktan fazla koydum tatta bir değişme olmadı sonra üç dört kaşık daha koydum. sonra bilgisayarın başından kalktığımda baş dönmesi falan yaşadım. yaklaşık bir saattir nedenini anlayamadığım bir baş dönmesi, zeka geriliği içindeyim ve yeni yeni açılıyorum. benim gibi ağır kahve sevenlere tavsiyem hiçbir yere sapmadan aynen devam etmeleridir.
ısrarla çay içmenizi isteyen kabul etmeyince başka bir şey içmeniz için üstelemeye devam eden bünyeleri savuşturmak için talep edilecek içecek. biraz küfür yiyorsunuz lakin ısrar kesiliyor.
"kapuçino" diye telaffuz ettiğinizde italyanların kızdığı kahve ismi. doğrusu "kapuçini" imiş.