bugün

empati yeteneği gelişmiş, belki de personel ne zaman zam isteyecek diye uykuları kaçtığı için "kendiliğimden zam yapayım da kurtulayım şu manalı bakışlardan," diye düşünen, gerçek hayatta yazık ki pek rastlanmayan örnek patron.
(bkz: hayal dünyası)
muhtemelen kafasına saksı düşmüştür yoksa hiçbir patron normal şartlar altında canım sıkıldı zam yaptım demez.
en asil duyguların patronudur. ayrıca güzel bir strateji üretmiştir ve şirket sayesinde daha başarılı olur. bunu duyan çalışanlar az rastlanılan* bu durum karşısında kendilerini özel hisseder ve motive olur, daha verimli çalışırlar.
(bkz: bi uyandım ter içindeyim)
ancak 'emekçiler harikalar diyarında' denir.

canı sıkılan patron :
- ev alır
- araba alır
- yat alır
- kat alır
- yazlık alır
- tatile gider
- karısına kürk alır
- metresine inci kolye alır
- kumar oynar
- bunlar da yetmedi canım hala sıkılıyor diyorsa
- ..... parmaklar

- patronun canı ne zaman sıkılır:

- işçisi zam isterse
- işçisi izin isterse
- işleri yetişmezse
- asgari ücrete zam gelirse

empati patron denen canlıların dünyasına aykırıdır.
(bkz: senin lan diyen ağzını yirim)
patron değil melek.
not = yok böyle bi melek dünya üzerinde.
1 nisan günü şakacı bir patron narası, olsun o da güzel..
nesli tükenmiştir. artık bulunamaz. zaten böyle bir tür dünya üzerinde görülmemiştir.
Bu patronun ismi hans christian andersendir.
bir işyerinde çalışan kişiler için aldığı maaşın miktarı ne kadar önemli ise de çalışanlar kendisine eşit işte çalışan bir başkasının daha yüksek maaş almasını daha çok önemserler, daha onur kırıcı bulurlar. diğer kişinin maaşı düşürülürse kendi maaşı yükselmiş kadar mutlu olurlar.
sosyolog arkadaşlar incelesinler, benimki sadece tespit.
elleri de dâhil olmak üzere her yerinden öpülesi patrondur.
- canım sıkıldı hepinize zam yaptım lan allah ın belaları!
- sağ ol patron, çok iyisin.
- ama bi şartım var. bundan sonra saat 11 dedi mi hepiniz işinizin başında olacaksınız, tamam mı?
- şunu on iki yapsak?
- anlaştık.
canım sıkıldı cammı geri aldım diye devam edebilitesi yüksek cümle.
umutsuz bir hastalıkla savaşan, bir aydan fazla yaşayamayacağını öğrenmiş patrondur.
en asil duyguların patronudur, candır. "sana layık olmaya çalışacağız lan" denir, zamlı maaş alınarak akşam alkole vurmaya gidilebilir.
(bkz: bi siktir git çay koy) denilesidir.
düz. : hayırdır aramızda bu patrondan mı var?
başka bir zaman canı sıkıldığında zamı geri alabilecek patrondur.
(bkz: şakacı şey) sıkıntısı gidince muhtemelen zam ortadan kalkar.
çalışanlarının hemen sevinmemesi gerekir. zira patron lafını bitirmemiş olabilir ve devamında "...işinize de son verdim lan" diyebilir hata demekle kalmayıp, ardından da kahkaha atabilir.

patron: canım çok sıkıldı lan, napsam ki? ... buldum lan maaşınıza zam yapıyorum.
çalışanlar: he..* hassiktir. gerçekten mi patron?
patron: evet, evet.
çalışanlar: ohoo... aman!
patron: durun lan lafım bitmedi.
çalışanlar: evet?
patron: işinize de son veriyorum lan. hahaha...
çalışanlar: lan?!
ütopik bir dünyada olduğu kesindir.
nerdedir o patron kaf dağının arkasında mı yoksa #7875619 nda mı.
canı sıkılan patron doğru para harcar ama bu parayı işçiye vermez onun parasının gideceği yerler bellidir zaten.
canı sıkılan patrondur.