bugün

seni sevmekten yoruldum diye devam eden cümledir.
bir ara canımın içi modaydı, şimdi onun yerini cancağızım modası aldı.
Birilerinden bir şey isterken kullanılır.
ne güzel bir kelime.
dostum, arkadaşım, yoldaşım anlamında kullanılan, samimi duyguları içinde barındıran bir kelimedir.
sürekli Mevlana'nın şiir, hikaye ve yazılarını okumaktan mütevellit ağzıma dolanan kelimedir.

herşey dünle beraber gitti cancağızım yeni şeyler söylemek lazım, der Mevlana.
karadayı dizisinde ziyade ve mamafih kelimeleriyle birlikte her cümle içinde kullanılan itici kelime.
yazildigi gibi okunamayan kelimelerden. cancaazim.
çok samimiyetsiz bi hitap şekli. iğreti duruyor.
Samımı, ıcten bır hıtap seklı sevılene, sevgılıye.
hangi dizide hangi karakter kullanıyormuş, bilmiyorum beni ilgilendirmez ama, benim gönlümde pek ayrı yeri olan kelime. yıllar önce, günün birinde bir acemoğlundan duyulur, sonra başkasından duyulmaya katlanılmaz. kendi sesinden duymak bile istemez insan, ondan başka kimse kullanmasın ister. öyle bir kelime işte, pek herkesin lügatında bulunmaz, bulunmaması da pek iyi pek evladır.
savcı turgut'un dilinden düşürmediği ve her ne kadar bazı gençlerin de anlamını bilmeden kullandığı kelimelerdendir.
Söyleyen kişiye göre samimi veya yapmacık olabilen bir hitap sözüdür. Mamafih eski dönem kitaplarında ve eski dönem dizilerinde kullanılır, günümüzde karadayı adlı dizide bolca duyabilirsiniz. Orda vajinal bir ağıza sahip olan birisi var. O sıkça kullanır.

Not: karadayı'daki turgut savcı aslında sakarya fırat'taki kerküklü bu arada.
karadayı dizisinde savcı turgut'un hakime hanım feride'ye sıklıkla söylediği söz. itici bir karakter tarafından kullanıldığı için artık sözde iticidir nazarımda.
bir ayna şarkısıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=oChOZlCNmXI
abartılı gibi duruyor belki ama oldukça içten ve samimi bir kelimedir.
cenk erenin güzel bir parçası.

Sözlerinide yazayım tam olsun.

kesemem yolunu gitmek istersen
engeli ancak kendi önüme koyarım
gerekirse yaramı saklar susarım
unutma ben senden önce de yalnızdım

saklı sevginle ümitlendim durdum
yoksa ben hayatında hiç yok muydum
esrarengizlikti bu sürdü gitti
ben belirsizlikten yandım yoruldum

bir ses ver bir konuş
anlat kendini sıkılmadan