bugün

Evet.

Kendimi istanbul fethinde gibi hissediyorum.
imansız itikatsız kişi söylemidir. ölecekseniz de adammmm gibi ölün adammm..
iyice can sıkıcı hal almıştır. Artık salayı, tekbiri de geçtiler, bangır bangır dua yayını yapıyorlar akşamın bir saati...

Salalarınıza, tekbirlerinize, dualarınıza o kadar çok güveniyorsanız neden camileri açmıyorsunuz? Buyurun, açın, toplaşın, hep birlikte okuyun...

Şu yapılan zorbalıktır, inanç dayatmasıdır. O çok şikayet edilen türban zulmünden farklı değildir.
Yahu her şeye inanç dayatması. Onur yürüyüşünde götü göbeği açıp kız kiza erkek erkeğe milletin içinde öpüşünce dayatma olmuyor camiden sela okununca inanç dayatması oluyor. Gavur tohumları.
Şeytanı fazla olanların içini sıkması normaldir. Evet.
Çok güzel uygulamadır. 24 saat aralıksız yapılmalıdır. Bu önerime muhalefet eden kafirdir, din düşmanıdır, haindir, pkklıdır, tamil elam kaplanıdır.

Şimdi oldu mu? Rahat ettiniz mi?

Bu arada dalga geçiyor filan da değilim. Makul olacaksa, bir faydası olacaksa buyurun aynen dediğim gibi yapılsın.

Bu öneriyi makul bulmuyorsanız, yiyorsa sebebini açıklayın. 24 saat olmasın diyorsanız ne kadar süre olsun? Süreyi neye dayanarak kısıtlıyorsunuz?

Hodri meydan yobazlar. Bakalım aranızdan cevap verebilecek babayiğit çıkacak mı?
Ezan camiye gel diyor, hoca gelmeyim diyor. Değişik oldum mk.
Ölümün olduğu yerde ciddi ne olabilir demiş filozofun biri. Adını hatırlamıyorum. Dünyanın geçici serap güzellikleri sizi aldatmasın. Size verilen duygular, maddi zevkler hep tümleçtir. Fiildir. Onlar sizi esir almasın. Özne olan sizsiniz. Birebir yaratıcınızla sevgi bağı kurun. O sizi severek yarattı. Onun sevgisini kaybetmeyin süfli şeylere dalarak, günah işleyerek. Onların hepsi geçicidir. Fani şeylerin değeri olmaz.
Evim camiye çok yakın ve moralim bozuluyor . Virüsten cenaze namazı kılınmayan insanlar için okunuyor gibi hissediyorum. Dua okunsun amin denilsin eyvallah ama tekbir sela falan üzüyor.
kulaklik diye bir icat var. a101 de 10 tl dinlemek istemiyorsan takarsın.

bu kadar.
Kendi selasını dinleyen müslümanlar olarak ayrıcalıklı hissettim.
Ben de inanılmaz demoralize oluyorum bu durumdan. Buna bi son verilsin ya.
Mümin seladan tekbirden duadan camiden namazdan rahatsız olmaz. Evet ölümü hatırlatıyor bir yönüyle. Mümin ölümden de rahatsız olmaz. Çünkü ölmeye de hazırdır. O morali bozulanlar dünya ehli. Kim bu dünya ehli? Ahirete inanmayanlar, sadece dünya için yaşayanlar v.s. esasen bu tayfa zaten Hiç ölmek istemiyor. Sela ve tekbir sesi ölümü hatırlatıyor. işte Bu yüzden Ölüm mefhumu morallerini bozuyor onların. Canlarını sıkıyor bu durum haliyle. Doğru yani.

Fakat esas başka bir yönü var sela ve tekbirin. Kıyama kalkmak savaşa hazırlık. Evet şuan korona virüs ile savaş halindeyiz. Teyakkuzdayız, diken üstündeyiz. Maddi tüm tedbir ve imkanlara rağmen manevi kuvvete ve yardıma ihtiyacımız var. Sanki bu sela ve tekbir duasıyla adeta allahın yardımını celbediyoruz (çağırıyoruz) ve ondan yardım talep ediyoruz.

Evet olması gereken de bu zaten. Sela ve tekbire devam. Allahın yardımı o nu zikredenlerin üzerinedir.
ilk önce inançlara saygılı olunması gerektiğini akıllara getiren başlık.
Moral bozmasının bonusu olarak eski çağlarda bilimin yokluğunda karşılaştığı bu tip felaketlere dua okuyan, ayin yapılan dönemi çağrıştırmaktadır.
Zamanı gelince ölümü isteyen, zamanı gelmeden yaşamayı bize nasip ettiyse elbetteki buna sebep olanları da kullanmamızı emreder.

Maymun gibi kelime (akıl) oyunu ile demagoji yaparak ölüm gerçeğini ortadan kaldıramazsınız. Dolayısıyla ardından gelecek ahireti de örtbas edemezsiniz. Kafirlerin ilacı varsa önce kendileri kullansın. Tabi onların da efendileri olanlar müsade ederse. Yani şimdi dronlarla iran ve italya üzerine virüsü bırakanlar herhalde bunun antivürüsüne (ilaç) de sahiptirler. Ama kimseye vermiyorlar. Ancak bu bir biyolojik savaş. Birine çare bulsan ötekini devreye sokacaklar. Mutasyona devam. Arkası kesilmeyecek ki bu işin. Bu yüzden Bırakın boş yapmayı ve bilimi kutsamayı. Bugün Bilim ve tekniğe sahip olanlar, onlarca masum insanı öldürürken mümin kafir ayrımı yapmıyor ama sizin gözünüzü islam düşmanlığı köretmiş. Zannediyorsunuz ki bilim dünyası çok namuslu..

idrak edemediğiniz nokta şurası: maddi devasa imkanlarını ve bilim tekniğini gördükçe küfür dünyaya hakim olacak sanıyorsunuz. Geçici zaferler bunlar. Eninde sonunda kahrı perişan olacaklar, yenilecekler ve dünya başlarına yıkılacak, zelil olacaklar.

Niye bu zillete düçar olduk peki? dinden islamdan ve allahtan uzak yaşadığımız için. Bakın 1071 den beri bu topraklarda neredeyse cuma hiç terkedilmedi. Bugün bizi buna mecbur bıraktılar. Eğer cenabı allah düşmanlarımıza fırsat veriyorsa, eğer aciz ve çaresizce virüs yayılmasın diye evlerimize hapsolduysak bunun tek suçlusu bizim bozuk amellerimiz. Ahlaksızlıklarımız. islamın emrettiği gibi yaşamadığımız için. Hal böyleyken şimdi Kimse kalkıp bize maval okumasın. Nefislerimizi ilah edinip Oyun ve eğlenceyle Dünyaya dalıp ahireti unutup hiç ölmeyecekmişcesine yaşıyoruz. Sonumuzu düşünmeden. Hesap kitap etmeden. Buna imkan sağlayan O çok sevdiğimiz medeniyet ve seküler yaşam da bizi can evimizden vurdu işte. Olan biten bu.

Aşıyı verecekler. Tabiki. Ne zaman? Pandemi ile panik ve korku imparatorluğu kurduklarında. Ekonomilerini darmadağın ettikleri, hedefe koydukları Devletleri milletleri istedikleri gibi yeniden dizayn edip şekillendirdiklerinde. Operasyon çekiyorlar tüm dünyaya. işleri bitince verecekler merak etmeyin. Sonra? Sonra yine canları istediğinde mutasyona uğramış yepyeni bir virüs. Bu yeni bir savaş tekniği. Dünyayı Dize getirme planı. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

https://m.youtube.com/watch?v=Cv778ZniC9E