bugün

2500-3000 TL 'dir.
Toplam çalışma saati 30 dk.

Asgari ücret: 949 YTL
Çalışma saati: 8-12 saat.
Adalet mülkün sömürgesidir

Zorunlu edit :

ulan hala öğretmene haram imama helal diyen zihniyetler var. Senin başta olmak üzere ananı babanı bacını muayeneye götürdüğün de muayene doktoru hemşireyi ambulans kullanan şöförü ilaç aldığın eczacıyı , evlendirme dairesinde ki memuru, evine giren hırsızı yakalayan polisi , onu yagılayan mahkemedeki savcı hakim katip avukat bilimum personelleri , ülkene saldırdıklarında seni korumaya giden askeri personeli ve daha akılına gelen ne kadar meslek varsa hepsinde çalışan personeli eğiten kimdir sayın zeka küpü !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zorunlu edit : eksiler = sözlükte ki yobaz gerici örümcek kafalı sayısını gösterdiğinden onlarda değerlidir nazarımda
helal maaştır. az bile adamlara öğretmenler gibi yatmıyorlar en azından. evet.
rekat başına 3,18tl + kdv + stopajdır. karlı iştir.
Kesinlikle imkanınız varsa tercih etmeniz gereken meslektir. Kolay para.

Benim karakterime yapıma ters bana göre değildir kesinlikle.
allah yerine insanlar tarafından verilen haybeye maaş. iki mırmır iki tırtır gelsin paralar...
2500 tl civarında olması lazım tam emin değilim ama....

neyse akp iktidarda kalmaya devam ederse 2017'ye kalmaz 5000 lirayı bulabilir maksat; hadi gençler imam-hatiplere yığılın.
Bir fatih terim maaşı değildir.
düpedüz soygunculuk ve ikiyüzlülüktür. bir de utanmadan şartlardan şikayet eder bunlar. din kültürü öğretmenlerin kpss'de sayısal loto oynasa bile atanmaları kadar saçmadır.
herkesin maaşı helaldir. çaldığı ve kötü şeyler yaptığı haramdır.

(bkz: şeyini şey etmemek lazım)
desene vergiler maaşa gidiyor. millet işyeri kapatıyor. yakında küba gibi yaşarız.

bir gün mad max gibi bir yaşam bekliyor.

------------> http://media.baselinerese...es/109369/109369_full.jpg

bir gün herkes MAD MAX filmi gibi bir yaşantısı olacak.
kemalistlerin gözüne batan maaşlardır. alın terine az bile. yazık.
o adama o parayı verirsen tabi ülke gelişmez camide kaç tane klima var okulda yok anasını satıyım böyle dinin de sizinde allah belanızı versin.
mesai başlangıç ve bitişi yazın 18 saati bulur .
helaldir efendim. siz gece osura osura uyurken o namaz kaldırıyor. 5 vakit işi var. ramazan, bayram günleri, özel geceler,cenaze gibi zorunluluklar var. siz ölünce sizi o yıkar. götünüze pamuğu o tıkar. eğitimi kolay diyenler. çoğu imam hafızdır onu ezberlemek var,bir çok dua var. ayrıca yetenek işidir. sesin olacak, zekan olacak. kısaca zor iştir. Her yiğidin harcı değildir. atıp tutmayın.
her müslümanın imamlık bilmesinin şartını para ile ifa eden adamdır. aldığı maaş helal midir, haram mıdır tartışma sorunsalıdır. çünkü her müslüman'a 5 vakit namaz farz iken, bu vatandaş hem namaz kıldırır hem para alır. ne güzel dünya lan.
Şartlarına göre her müslümanın bu parayı hakettiğini düşündüren ve helal değil üstelik haram durumdur.

1 - Namaz kıldıracak kimse en başta Müslüman olmalıdır.
2 - imamın âkıl-bâliğ olması da şarttır. Delinin, sarhoşun, bülûğa ermemiş çocuğun imam olması sahih değildir.
3 - imam erkek olmalıdır. Kadın erkeğe imam olmaz.
4 - imamın, namaz sahih olacak kadar Kurandan ezberi olması lâzımdır.
5 - imamın özürlü olmaması da lâzımdır.

Bunu bilen insan sayısını düşünün neden diğerlerine para verilmiyor adamın aldığı para ne helali ya !

(bkz: cami imamlarını savunanlar ve hz ömer ra)
Ayakkabı kutularının içindeki paraları konuşmayıp imam maaşını konuşursanız sorun sizdedir.
Sirf ölü yikasa bile helaldir. Ama siyasete karismasinlar aman diyim.
Maaş karşılığı namaz kıldıran imamın arkasında saf tutmak caiz değildir.

imam bunu allah rızası için yapmalı

Ne yiyecek, nereye sıçacak, neyle geçinecek bu imamlar derseniz, imamlık bir meslek değildir.
Nalbur, kırtasiyeci, katip, ayakkabıcı ve bilimum meslek erbabı imamlık edebilir cemaate.
Profesyonel olarak namaz kıldırmak, yani bunu meslek haline getirmek, namazın maneviyatını bozar.

Siz siz olun, namazınızdan şüpheye düşmek istemiyorsanız, diyanetin imamı ardında namaz kılmayın.
"Yaw bizim niyetimiz önemli, imamdan bize ne"ci salaklar, siz zaten kılmayın hiç, sizin kalbiniz temiz.
Imamlarin maasli olmasi onlarin devlet memuru zihniyetine burunmelerini saglarsa eger mesaim bitti namazi kildirdim vs. Sekkinde buyuk problemler yasanir..din iman gonulluluk isteyen ozveri isteyen extralar isteyen bir istir.yani fedakarlik isidir.ucreti allahtan istenir..malesef imamlarin daha etkili ve aktif olmasi gerekir..yoksa imtihanlari biz sokaktaki muslumanlardan cok daha cetin gecmesi muhtemeldir diye dusunuyorum..
Hicbir resmi, dini, haftasonu tatilleri olmadigindan sonuna kadar hakettikleri maastir. Size her gece uykunuzu bolup camiye gidip ezan okuyun deseler, aksam 22:30'larda ayaklarinizi uzatip tv karsisinda dinlenirken kalkip camiye gidin deseler, "hem de hic tatilsiz" kabul eder misiniz? Bence etmezsiniz. O yuzden o sikik cenenizi kapatin da isinize bakin.
Israrla imam maaşında ki gereksizliği görmemeye devam eden bana göre " yazar " vasfını haketmeyenlerin tespiti için uygun bir yerdir.

Bakınız allah rızası için yapılır imamlık maaşla olmaz !

Ben imamlığa değil bunun ücretle yapılmasına anlam veremediğimden açtığım başlıkdır.

yobaz doluymuş ya sözlük ne acı. gram beyin olsa zaten sen de tutupda imamların aldığı paraya helal demezdin imamlık şartlarına aç bak türkiye de açlık sınırında en az 10000 adam bu işi yapar nerde adalet !! Uyu güzel türkiyem uyu. Sen koyun oldukça çoban , sen domaldıkça sikenin çok olur.!
30 dakika nedir kardesim 5 vakit namaz zaten en az 1 saat sürüyor. Sadece namaz kıldıran imam dan bahsediyorsan haklısın. Ama bu işi hakkıyla yapanlar var onlara haksızlık etmeyelim lütfen. imamlığı sadece namaz kıldırmak olarak görmeyen Halkın cemaatin sorunlarını dinleyen onlarla sohbet eden imamlarda var. Aldığı maaşın belli bir kısmını kuran kursuna camiye yatıran da var.
imamın maaşına laf edeceğine. meclisteki vekillere bak sen... veya siyasi liderlerinin danışmanlarının maaşına...
Şimdi fırsatım olsa yapmak isteyeceğim mesleklerden birincisi imamlık olurdu. Ücreti gayet iyi, birde bir taşta iki kuş vuruyorsun. Hem bu hayatı hem de ahireti garanti altına alıyorsun.
güncel Önemli Başlıklar