bugün 948 başlık
kapat

cübelli ahmet hoca fetullah gülen e karşı vizyonda

1. 6 0
    habertürk te teke tek te ortaya çıkan durum.
    çok büyümüş ve güçlenmiş gülen cemaatine alternatif olarak cübelli ahmet hocayı öne çıkararak denge sağlanacaktır.
    baştan söyleyim yemezler.
    müslümanlar 28 şubattan tecrübelidir.
    fatih altaylı- murat bardakçı muhteşem ikilisi ne kadar zorlasa da olmaz bu iş.
  2. 3 -1
    düşündüm fazla komplocu mu oldum diye.
    bu komplo değil görünen gerçek.
    cübbeli ahmet efendiyi yıllardır tanırım. adapazarına doğum evinin karşısına gelirdi.
    çok gençken de şöhretliydi.
    deprem de ki vaazıyla hapse atıldı. 28 şubatta zulme uğradı. o günlerde onu yereden yere vuranlar şimdi televizyona çıkarıyorlar.
    hoca kötü niyetle değil iyi niyetle hizmet amacıyla konuşuyor sorun hocada değil onu konuşturan ona gülenlerde.
    normal şartlarda bu kadar sert söylemi olan bir adamı bizim medya yerden yere vurur.
    bu sözlükte ki yeminli müslüman düşmanları her kelimesine yüzlerce küfür yazardı.
    bakıyorum ay çok güldük muhabetinden başka birşey yok.
    fetullah gülenin çok daha yumuşak uslubuna delirenler cübbeliye gülüyor ve destekliyor acaba neden.
    neden cübbeliye 2. soruda risalei nur soruluyor.
    aynı programda ilber hocayda bu sorular sorulmuştu.
    tesadüf mü.
    fatih altaylı gerçekten dini konularda bu kadar mı cahil.
    hiç sanmıyorum.
    söylediklerimin yanlış ve ya doğru olduğunu çok beklemeden göreceğiz.
    ilk yazımda da dedim bu taktik tutmaz.
  3. 3 -1
    cübbeli ahmet hocanın cübel giydiği bir filmdir.

not: cübel ne la?
  4. 3 1
    Cübbeli Ahmet Hoca , Gülen cemaatine alternatif olarak mı gündeme getirildi bilinmez. Bu niyet okumak olur. Bu iki cemaat arasında derin olmamakla beraber ihtilaflar vardır. Bu doğaldır. Ümmetimin ihtilafında hayır vardır hadisi bu gibi durumlar için zikredilmiştir muhtemelen. Yani maksat islam'ın üzerindeki tozu atmak. Her iki cemaatin de değişik konulardaki fetvalarda çelişkileri mevcuttur. Küçük iki örnek. Ahmet Hoca kayınpeder ile gelinin aynı odada bulunmasını ( halvet değil ) doğru bulmazken , Gülen cemaati bunda bir beis görmemiş ve evlilik bağı ile mahrem sıfatında gördüğünden cevaz vermiştir. Gülen cemaati Yahudi ve Hristiyanları da ehli kitap görmüş ve kız alışverişine cevaz vermişken , Ahmet Hoca kız alınabileceğini fakat kız verilemeyeceğini bildirmiştir. Görüldüğü gibi daha esnek itikada sahip olan Gülen cemaatine alternatif olarak daha keskin olan ismailağa cemaatini veya tarikat olarak bilinen başka bir cemaati ortaya koymak , Türkiye'de islami yapılanmanın önünü tıkamak için pek te akıllıca bir adım olmayacaktır.
    Şahsi kanaatimiz her iki cemaatin de iyi niyetle hareket ettiği , itikatta farkları olmadığı fakat amelde ihtilafları oldukları yönündedir. Referanslar bilindiği Ayet , hadistir ve sünnettir. Doğrusunu Allah bilir.
  5. 7 -1
    Al birini vur ötekine diyesim geldi birden.
  6. 2 0
    rakip olduklarını düşünmüyorum
    zaten birbirlerine çatmıyorlar ki.
    hatta fatihaltaylı vurmaya kalkınca
    korumuştu gülen'i sevgili cübbeli...
  7. 4 2
    cübbeli ahmet hoca'nın vizyona mı çıktığı, çıkarıldığı mı sorularını akla getiren önerme. Burdan birilerinin kuklası veya maşası oluyor demeyeceğim, demem de cübbeli ahmet hoca için; velhasıl son yıllarda gözle görülür şekilde yükselme gösteren fethullah gülen cemaati ve fethullah gülen ortadayken bu kadar cübbeli ahmet hocanın öne çıkarılması düşündürüyor bizleri. cübbeli ahmet hocanın iyi niyetli olduğuna inanıyorum, ekrandaki konuşmaları ve hiç yoksa da bakışlarından. bana öyle geliyor. fethullah gülen'e karşıt olarak birileri tarafından öne sürülmeye çalışıldığı ise mantıklı. çünkü gülen cemaatinde pek görülmeyen din ve kurallarını espri yaparak ve güldürerek aşılama cübbeli ahmet hocada var. ve zaten herkeste de ortada olan gülme ve kahkaha atma ihtiyacını birilerinin göbeğini kaşıma ihtiyacını ister istemez gideriyor cübbeli ahmet hoca.
  8. 0 0
    biz arkadaşlarla yarıla yarıla gülüyoruz cübbeli ahmet çıktığında valla o nedenle sürekli çıkabilir ekranlara hiç sorun değil. çünkü zaten o kadar ayağa düştüki bu cübbeli, cemaat saçmalıklarının nasıl komediden ibaret olduğunu herkes onun sayesinde görüyor. o nedenle çıkarsınlar ki millet nasıl şebekliklerle dolu bir dünya olduğunu görsün. feto çıktığında genelde ağladığı için pek tutmuyor, millet acıyıp seviyor herhalde, ama kızlar güldüren erkeklerden hoşlanır,cübbeli bunun farkına varmış çoktan.
  9. 2 2
    daha önce habertürk te çıktığında bu başlığı açmıştım.
    eleştiren arkadaşlar olmuştu.
    bugün itibariyle bu konudan eminim.
    bazı mümin arkadaşlar bile tutuklanma sebebini cemaate yıkmışlar.
    allah herkese akıl fikir versin.
    karagümrük çetesiyle cemaat arasında nasıl bir bağ var onu kim açıklayacak.
    kimseyi üzmek istemem.
    buz gibi cübbeli nin olan kasedi iftira deyince montaj diye inanan arkadaşlara biraz daha tarafsız bakmalarını dilerim.
  10. 0 0
    iyi bir senaryo çalışmasıyla gişe rekorları kırmaması için hiçbir engel yok.
cübelli ahmet hoca fetullah gülen e karşı vizyonda ile alakalı başlıklar