bugün

istanbul devlet tiyatrosu oyuncusu. arturo ui nin önlenebilir tırmanışı, ermişler ya da günahkarlar, çayhane ve cyrano de bergerac'da rol almıştır. bennu yıldırımlar'ın kocasıdır. süper baba dizisinde avukat rolünde oynamıştır.
(bkz: karizmatik isimler)
ıyi oyuncu iyi insan cümlesinin karşılığı adam.. çayhane deki ''sakini''roluyle benı 2,5 saat koltuğa yapıştırmıştır.. kendisi gibi tiyatrocu olan bennu yıldırımların eşidir...
reha erdem'in filmlerinde vazgeçemediği oyunculardan biridir. son olarak kendisi atıl inanç'ın Zincirbozan filminde bülent ecevit olarak görülecek*. *
beckett'ın yazdığı dostlar tiyatrosu'nun sahnelediği oyun sonu oyununda clov tiplemesiyle ayakta alkışlattıran büyük usta.

korkuyorum anne filminde de müthiş bir kasap tiplemesiyle ''bravo'' dedirtti.
beş vakitteki takıntılı imam rolünde de gerçekten sanatını konuşturmuş olan oyuncudur.
arka sıradakiler dizisinde kemal öğretmen olarak karşımıza çıkan oyuncu.
zincirbozan isimli filmde bülent ecevit rolüyle beni kendine hayran bırakan müthiş tiyatro sanatçısı.
nazım hikmet'e olan fiziksel benzerliğinden dolayı "mavi gözlü dev" filminde oynaması düşünülmüş devlet tiyatrosu oyuncusudur.
*
samimi insan, iyi oyuncu, iyi öğretmen. beckett'in endgame'inde zirveye ulaştıran kişi. iyiki var.
tiyatro'yu daha da sevdiren bir hoca.
korkuyorum anne'deki oyunuyla gönüllerde taht kurmuş olan müthiş aktör.
güneşin oğlu adlı filmde hayran kaldığım oyuncu. o çilli bom parçasını söyleyişi yok mu ,çok sevdğim kenan'a çamur atmak istiyorum artık.
bennu yıldırımlar'ın kocası. arka sıradakiler denen kasıntı dizinin kasıntı hocası.
çayhane adlı oyunda 'uzak doğulu nasıl oynanır'ı cümle aleme gösteren, aşmış oyuncu. ama ne gerek vardı arka sıradakler'e*
profesyoneldeki "seni gidi seni" bakışlarını atarken boynuna atlayıp yanaklarını sıkma isteğimi karşımda görünce dizginleyememekten korktuğum büyük usta. * *
profesyonel adlı oyun da sergilediği performansla beni koltuğuma zımba gibi çakmış adamdır. adam gibi adam olduğunu da oyun çıkışın da ki sohbetinde sergilemiştir. adamımsın bundan sonra sen nereye ben oraya.
şu an türkiye'nin en muhteşem 3-5 oyuncusundan biri. tiyatroyu, oyunculuğu yemiş bitirmiş bir adam.
güneşin oğlu filmindeki replikleriyle haluk bilginer i geri planda bırakmış ve aynı zamanda aşmış oyuncu , en iyisi de şuydu ;

" he bu hikayede ne eksik ne eksik diyordum , amına kodumun eski mısırlıları eksikmiş "

edit: pis içerikli bir entry yazdığım için üzgünüm. ama Bülent emin yarar ı da çok seviyorum.
istanbuldaki yazarların dt deki profesyonel oyunu ile sahne performansını izleyebilecegi etkiliyici tiyatro sanatçısı.
kendisiyle her türlü soyguna , en kanlı cinayete katılabileceğim mükemmel kişi.
o bir oyuncuysa , bizler onun izleyicisi değil müridleri olmalıyız , meslektaşları ise şakirdleri .
üsküdar-kabataş motorunda bir anda insanın karşısına çıkıp yeni tipiyle korkutan, töbe estağfurullah bu adama nolmuş katil tipli bi şey olmuş dedirten daha sonra televizyonda eski bir hapishane kaçkınını oynadığını görünce, olmuş olmuş adamın tipi oturmuş diye düşündüren tiyatrocu.
(#25048856)
bu adam gibi bir kankam olsun sırtım yere gelmez.

yarar, türkiye nin en iyi oyuncularındandır ama gösterişsiz hayat sürmesi hak ettiği değeri görmemesine neden olmaktadır.

ben kendisine güneşin oğlunda hayran kaldım. adam resmen oyunculuk için tanrı tarafından yaratılmış.

tarihçilik alanında ilber ortaylı neyse oyunculuk konusunda yarar o dur. yürüyedur...
güncel Önemli Başlıklar