bugün

sözlük yazarı buzz tarafından twitter, antoloji.com, facebook, sözlük, vb ortamlarda kendi yazdığı aforizmaların sonuna eklediği imzadır.

edit: by buzz, yazarın yazıları için bir türlü tutmadığı arşivi bir nevi yerine getirmek için yine yazar tarafından açılmış bir sayfadır.
hayata dair, hayatın gidişatına dair, iyi kötü başımıza geleceklere dair hiçbir şey bilmiyoruz... hayata dair bildiğimiz tek şey mutlak son!...

ama ne tezattır ki hayatı her şeyini biliyor(muş) gibi, ölümü ise hiç bilmiyor(muş) gibi yaşıyoruz... by buzz
miyopsal görüş açılarını astigmatla karşılıyorum... astigmiyop sonuçlar alıyorum. hiper olmaya daha çok var anlıyorum... by buzz
filmlerdeki kötü izleyiciye taraf tutacak kadar yakın gösterilmişse mutlaka öldürülür sonunda. senaryonun kaderi bellidir aslında... by buzz
kandilini gündüzden hazırlamayan, gecenin karanlığına razıymış. ben tüm kandilleri yaktım... istemiyorum artık karanlıkları... by buzz
hayatın en güzel anı;
mazideki ansa bugüne ve geleceğe ihanettir.
bugünse geleceğe ihanettir.
gelecekteyse o an ve biz hala beklemedeysek, geçmişe ve bugüne ihanettir.

hayatın en güzel anı nefes aldığımız ve bunu farkettiğimiz için şükrettiğimiz an(lar)dır... by buzz
mutluluğun resmi yapılmaz... ama! Sen, baktığın resimde mutluluğu görebilirsin... by buzz
(nazım hikmet ve abidin dino'ya saygıyla...)
yalnızlık, hayatın ayar vermesidir. anlamayan yalnızlığına devam eder... by buzz
tek kişiliktir aşk. herkesin acı eşiğinin farklı olması gibi aşk eşiği de farklıdır. herkes kendince sever ve kendince yaşar aşkı...
bunu aşkına da hissettirebilen ve karşılık alan aşkı ilişkiye dönüştürebilendir. ama o ilişkide de herkes kendince sever aşığını... by buzz
meydanı boş bulanlar, aşık olur atışır. fikrini boş tutanlar, ona buna sataşır... by buzz
(sözüm meclisten dışarı...)
sezarın hakkını sezara teslim edemeyenler, haksızlıklarını birgün hakk'a teslim ederler... by buzz
sevdiğimiz bir ablamız. saygılar *
insanın özlediği şehir midir gerçekten?... yoksa, sevenleri ve anıları barındıran şehre mi yüklenir özlemin olanca ağırlığı... by buzz
u(mutluysan), mutlusun demektir. by buzz
sadece akıllı olmak yetmez. o aklı kullanmak lazım. o aklı kullanmak da yetmez. aklı hayırlı kullanmak lazım... by buzz
sonsuz var oluşun sonlu yok oluşu mu aslolan... yoksa sonsuz yok oluşun sonlu var oluşu mu?... by buzz
her şey izafidir. çünkü her insan farklı algılar. güzellik-çirkinlik, uzun zaman-kısa zaman, iyi-kötü, vb net ve kesinmiş gibi gelse de ilk bakışta aslında herkese göre değişkendir.
her şey izafidir... by buzz
ancak egolarını yenebilenler takım olabilirler. yoksa er ya da geç kaybedenlerden olurlar... by buzz
büyümek, sorumlulukları erteleyememektir. yaşa bağlı değildir. by buzz
düşünenin varlığını, düşünmeyenin yokluğu ile kıyaslıyor... yokların çokluğuna kendisi de şaşırıyor... by buzz
bedenimiz topraktan geldi, toprağa gidecek... ruhumuz da nereden geldiyse oraya... muhteşem bir ayrışma, muhteşem bir aynılaşma... by buzz
çok konuşan çeneden, az konuşan bilgiden konuşur... by buzz
hep şairlere yüklenir aşkın ağırlığı... oysa bilmezler ki onlar taşıyamadıkları kendi yüklerini dile getirirler dizelerinde... by buzz
birgün'leri yığıyor hayatımıza, sonra da nefes alamıyoruz. oysa ki birgün yerine bugün desek, daha iyi nefes almaz mıyız?... by buzz
ölüm bir sınav olabilir doğrudur ama bazen ölenler için değil, kalanlar içindir bu sınav kimbilir?... by buzz
(defne joy'un anısına...)
güncel Önemli Başlıklar