bugün

yıldızların konumlarının insanların günlük hayatlarına etki edebileceği fikrinden hareketle insanlar hakkında bilgi edinme aracıdır.
Gazetede yazıları gördüğümde hiç umurumda diil deyip ulan yinede bi bakiym dediğim etki tepki şeyi.
terazinin bir adım öne çıktığı yıldız işaretleri...
günlük yorumların kesinlikle yalan olduğunu düşündüğüm. ama karekter özellikleri olarak inandığım olgudur.
bu söz aklıma bi rezzan kiraz'ı bir de melis sökmen 'in bi şarkısını getiriyo

fallar, burçlar ve tarotlar
bunlara inanan cahil kızlar
bu ne biçim bir hastalık
iş güç kalmadı burçlara taktık
vaLLa hayvan isimLerinin popüLeritesini arttıran bir etkinLik.. bazıLarı hiç hayat feLsefesi oLup burcuna göre yaşar...
h:burcun ne?
v:kapLan..
h:aaa sen söyLesin böyLesin!!
v:huh..:s
karakter özelliklerinin gerçek anlamda doğruluğuna inandığım ancak fallarının palavra ötesi olduğunu düşündüğüm insanların doğum tarihine göre verilen terim.
hiç bir geçerli dayanağı olmayan safsata.

http://www.nethaber.com/NewsDetails.aspx?id=6263
geçen günlerde amerikalı bilim adam ve kadınlarının yalan olduğunu söylediği şeydir. buna binlerce kişi üzerinde yaptıkları araştırma sonucu karar verilmiş. tabii hayatını burçlardan kazanan insanlar için pek hoş olmamış bu durum.
fal hususu dinen asla caiz olmayan bilim dalidir. karakter tahlili konusu ise hoca'lara göre degismektedir.
$u gün itibariyle, gazetelerde yayınlananların tamamen safsata olduğunu anladığım olay... daha önce diyordum ki, en kaba tabiriyle; "gezegenlerin yer deği$tirmesiyle bizim hayatımızdaki geli$melerin ne alakası var" diye... sonra adını vermek istemediğim bir gazetenin astroloji bölümüne takıldım. okudum hepsini tek tek... benim burcum* dahil herkese "yeni birilerini görebilirsiniz, ba$ka birileriyle görü$ebilirsiniz" kehaneti veriliyordu. farkına vardım, tarih 29.12.2006... yani hem yılba$ı geliyor, hem de bayram... çift diki$... tabii ki insanlar birileriyle görü$ecek. sonra tiksindim gazete servislerinin astroloji bölümünden. nasıl da beynimize girip kandırıyorlarmı$ bizi... bir daha burç, murç, fal, mal; yok abicim kalsın dicem...

not : fal da baktırmı$tım, çıkmadı... onu da ayrı bir ba$lık konusunda inceleyeceğim.
insanin dogdugundan itibaren nasil yasamasi gerektigini dikte eden olusumdur. kisacasi sacmadir.
http://www2.vatanim.com.t...mp;Categoryid=4&wid=1
http://www2.vatanim.com.t...mp;Categoryid=4&wid=1
(bkz: gününü burc yorumuna göre düzenleyen çılgın)
http://www.haber.gen.tr/f...plar.asp?message_id=51946
insanları kategorize etmenin en güzel yoludur.
boğalar şöyledir böyledir, koçlar süperdir, aa başaklar şahanedir, balık mı dedin; on numara, yengeçler zaten manyak bişi, terazi süpersonik, aslan; bahsini bile açma öyle böyle değil şeklinde gidip, dünya üzerinde bir insana bile götlekdir, şerefsizdir, adidir sıfatını atfetmeyen kavramlar silsilesi. kim lan peki adam kesip, tecavüz edip, hırsızlık yapanlar. bir tane kötü özellik varsa on tane iyi özellik var hepsinde, anlamadım gitti. ha dersenki nasıl milyonlarca insanın dahil olduğu bir grubu götlekler diye yaftalayayım, e sevecendir, sanatçı ruhludur, kibardır vs. diyorsun ya. iyiye gelince iyi, kötüye gelince araya numunelik serpiştir. o da kolpadan. sevemedim gitti şu olayı arkadaş...
efendim kendini şımartma mekanizması gibi bişey ama bu kadar kızlması nedendir merak edilmştir .sabun köpüğü şeyleri nedense ciddiye alırlar yavan insanlar.
insanlara doğum tarihlerine ve saatlerine göre belirli karakter özellikleri yükleyen hedeler....
bulundugu önermeleri dogru kabul etsek dahi, yanlis bilgiler isiginda bu önermeleri yaptigi için yine çikmaz sokaga giren olaydir.
burçlarin yanlisi için; (bkz: gerçek burçlar)
tanım: burçlar yalnız bir günüzüde sizi kahkahalara boğabilen şeylerdir. efendim. hayatta asla bir sabah/öğlen kuşağı, tiz sesli, dandik radyocu gibi gazete haberlerini kitlelere sunacağım aklıma gelmemişti. lakin gördüklerime o kadar güldüm ki başkaları da gülsün istedim.

metin sırma kimdir? vatan gazetesinde burç yorumları yazan bir vatandaşımız. kendisiyle hiçbir düşmanlığımız yok. hatta bu başlığa adını yazarak ona kendi adını google'da arattığı zaman çıkacak sayfalardan birini yaratıyorum. bu kıyağımı da unutmasın.

burçları, hele hele burç yorumlarının saçmalığını şu yazımda tartışacak değilim. zaten herkes bunun farkında. burç yorumu da zaten atmasyon olur ki bunu yazan da bilincindedir. alan memnun satan memnundur neticede yıllardır bu yorum işleri yürür gider. ben de artık kupon okuyacak kadar boş zaman sahibi bir günümde, kitap açmayacak kadar üşengeç bir günümde karşılaşıverdim metin bey'in yorumlarıyla. tüm yorumlar elbette salak saçma burç yorumu klişelerinden uzak değil. lakin iki tanesi var ki hala ne amaçla yazıldıklarını anlamış değilim.

(parantez içleri yazıya şahsımca eklenmiş hain yorumlardır**
"kova: çok güvendiğiniz iş partnerinizin size bilinçli ya da bilinçsiz zarar vermesi söz konusu olabilir.(çok da kötü değil... devam) kontrolü siz devralın. (hele hele) kredi için yaptığınız başvurunuzla ilgili olumlu cevaplar gelecek.(nee?!) sağlığınız çok iyi"

ilahi metin sırma, (kelime espirisi yapasım geldi de gerenk yok) iş arkadaşımız var diyelim. hadi arkamızdan oyunlar çeviriyor diyelim. kredi başvurusunu nerden bildin. yıldızda kredi nasıl okunuyo? hadi hepsini kabul ettim dünyada 6 milyar insanın 1/12'si 500 milyon kişinin bir günde kredi başvurusu cevaplanabilir mi? hadi oldu sen nasıl görebildin?

diğerine geçiyoruz efendim

"balık: sağlık sorunlarınız için doktora gidin. (evet?) bugün gayrimenkulunüz için size bir teklif gelebilir(yuh!). mantıklı bir pazarlıkla bu fırsatı değerlendirin(bak bi de akıl veriyo). kalbini kırdığınız sevdiğinizin gönlünü almakta acele edin(gayrimenkulü ona hediye edin misal)"

artık bişey söylemek istemiyorum açıkçası. metin abim(ısındım kendisine) o kadar içi temiz birisi ki, teklif edilen miktarı da görmüştür ama piyasayı kızıştırmamak adına söylememiştir.
nufus müdürlüğünün kaynaklarına göre dünya da ve türkiye de en az olan burç yay burcuymuş
bayanlarin yaptiklari anlamsiz eblikleri anlatmak icin arkarina saklandiklari buyuk bir olgu. kiz aldatir sonra der kusura bakma ben x burcuyum ay ile dunya ters aci yapti olan sana oldu gibi.
saçmalıktan öte olmadığını düşündüğüm zırvalıklar bütünü. ne yani seni hayatında görmeyen bi yalancının sözleri gerçek mi olacak.****
hayatınızda görüp görebileceğiniz en büyük saçmalıklar bütünüdür. en çok da burcuyla övünen insanların hastasıyım ki bir üst aşaması da bilmem kim de benim burcumdandır saçmalığıdır. nerede bir burç açıklaması görsem küfredesim geliyor da tutuyorum kendimi. hayatını burcu üzerine kurgulayanların hastasıyım.