bugün

bakın burası çok önemli.

kaçırmadınız umarım çok önemli birşey söyledim.
Genelde hocaların sınav soruları ile ilgili vereceği spoiler öncesi kullanılan ünlemli cümlecik. El replik ;
"Bakın sonra sınavda soruyorum saçma sapan cevaplar yazıyorsunuz, dinleyin arkadaşlar burası çok önemli."
(bkz: bakın burası çokomelli)
(bkz: berat albayrak ın burası çok önemli kitabı)
berat albayrak'ın çıkaracağı kitabın adı.
burası çokomelli
Saygıdeğer eski ekonomi bakanımız (!) sayın Berat Albayrak'ın çıkarmış olduğu (!) ekonomimizi kalkındıracak düzeyde olan (!) kitabın ismidir. (!)
kitap hakkında tek bir fikri olmayanlar kitabı oturup eleştirme hakkına sahip hissediyor kendini.
bir şeyle ilgili olarak çok önemli olan bir yerden bahsedilirken kullanlabilecek bir ifade.
Eski Ekonomi Bakanı Berat Albayrak'ın 11 Mart'ta satışa çıkaracağı kitap. Kitabının adından espri anlayışının olduğunu gösteriyor. Zaten Albayrak katıldığı TV programlarında hakkında yapılan 'çokomelli' yorumları büyük bir olgunlukla karşıladı ve ekonomi, enerji gibi karışık konuları hep halkın anlayacağı dilde esprili, basit anlattı.
Kitabın siparişini verdim gelecek bakalım o dönem dair merak ettiklerim var...
tarafsız bir gözle söylüyorum bence okunacak bir kitap
Tayyibin daha adil bir dünya mümkün kitabınıda almıştım.bunuda alacağım.
Dalga mı geçiyorsunuz, diye kitabın gerçekte varolup olmadığına baktıktan sonra yazma ihtiyacı hissettim. Harbiden böyle bir kitap varmış. 40₺ param olsa; önce gider ihsan Oktay Anar'ın Tiamat kitabını 35₺’ye alır, üstünden kalan 5₺ ile de çokomel ya da kek yerim. Milleti keklemek için 40 takla atan zihniyetin, 40 fırın ekmek yese bile bana anlatamayacağı şeyleri bir de 40₺ verip alır mıyım? Asla! Önce hazineye, sonra Özge'ye kaydırdı; şimdi de millete bu kitabı mı kaydıracak damat hazret? Yemezler cicim. Kim n'örürse n'örsün.
kitabın ilk baskısı tükenmiş bile. maşaallah.

görsel
(bkz: merve aksak)
çokomelli bir durum ile karşı karşıyayız.
"Bilemedik gıymatını, affet." demek isteyenlerce rağbet görmüş olması muhtemel.
Yarraama önemli. Senden ne hayır gördük ki kitabından görelim amk. Olsa olsa çokomellidir o.
Muhtemelen "gerçekten ne yazmış olabileceğini" merak edenlerin tükettiği seridir.
Burası gerçekten çok önemli.
bu akplilerin bişeyleri vaatleri hiç bitmiyor, tutmazsa da termin tarihleri ileri atıyor, ne güzel memleket lan!!!

şimdi de 2030 oldu iyi mi?

bi 2023 vardı o ne oldu lan aktroller?