bugün

An itibariyle medyatava internet sitesinin manşeti.

http://www.medyatava.net/haber.asp?id=44631
gazete demeye bin şahit isteyen kağıt paçavrasının artık çıkmayacak olması hali. şimdi gene birileri çıkıp düşünce özgürlüğü, basın yayın özgürlüğü, zottirik hebelebopis diyecek, vitesten atmak farz olacak.
(bkz: kapanırsan seninle evlenirim)
yanlis anlasilmis haber veya basliktir. bence kastedilen kapanma olayi, bildigimiz kilidi asip cikma degil, mahalle baskisiyla gazetenin tesetture girmesidir.

aksini dusunmek bile istemiyorum. bulvar gazetesi bu ulkenin en koklu ve kult gazetelerinden biridir. ozellikle yurdum abazan gencligi icin el freni islevi gormesi yonuyle onemlidir. gerci bu el freninin buzlanmanin oldugu yerlerde cekilmesiyle kayip, duran garibanlara vurdugu olmustur ama bunlar maddi hasarli, kucuk kazalardir ve her zaman olabilir.

ama sayet boyle bir sey varsa -ki umarim haber yalandir- kesinlikle bunda sayin basbakan ve ak parti idaresinin etkisi vardir. ozellikle bu azgin teke sendromunun etkisiyle huseyin uzmez vakasindan sonra, muhtemelen idare olaya el koydu ve bu bilgi, kultur haznesi, turk basininin yuz aki ve iftihar vesilesi kapatildi.

bu arada basligi gorup haberi okuyunca kendimi de ne hikmetse cok suclu hissettim ve kendimden utandim. ulan insan bir kere duyarlilik gosterip boyle bir gazeteyi satin almaz mi? almadik sucluyuz. sadece bir kere ankara asti terminalinin oturma salonlarinin birinde oturdugum bankin uzerinde rulo yapilip -ki muhtemelen yastik olarak kullanilmisti- birakilmisti da o zaman okumak nasip olmustu. hayirlisi.

buradan yetkililere, ozellikle chp yonetimine sesleniyorum. olaya el atin. icabi halinde anayasa mahkemesine basvurun ama bu kapanma olayini engelleyin. yoksa cok fena seyler olacak, uyariyorum. isin birde ekonumik boyutu var. o kadar dunya guzeli hatun bu saatten sonra ne is yapacak, neyle gecinecek? peki ya muhabirler, yazarlar, 900'lu hatlar, telekizlar, cep telefonu ekran goruntuleri...?

bence akp kapatilsin, bulvar gazetesi kapatilmasin...!
lugatımıza kazandırdıklarıyla hatırlanacak gazetedir. kapanması da nötr dür. *
(bkz: bal kutusu)
gazetenin bir daha "bulvar gazetesi 2003 en yakisikli erkek yarışması" gibi yarışmalar düzenleyemecek olması bizi epey üzmüştür. (bkz: ne güzel eğleniyorduk)

ayrıca haberdeki "vuran vurana" manşetli haber bulvar'ın şu anki duruma tercüman olmuştur adeta.
bulvar kapansın, tan açılsın. yarın 1 mayıs meydanlarda söylensin.
boşverin bulvarı, şu reklam sayfasını nasıl kapatacaz onu deyin hele siz. karalar bağladı ekranım.
artık gazete bayilerinin ne önemi kaldı ki !!!*
felaket tellali sozlugun uyanir uyanmaz, yemeden icmeden yetistirdigi aci dolu haberdir. artik okuyacak gazete de kalmadi. hem adamlarin sadece dilinde vardi ne varsa, icraatlarini duyan olmus mu ki? dindar gecinip subyancilik yapan yobazlarin gazetelerini kapatmiyorlarda olan bu garibana oluyor.

(bkz: yazik lan)
türk gencinin bugünü yas ilan etmesi gereken kapanma vakasıdır.internet yok, cd yok, dergilere kolay ulaşılamıyor. işte tam bu dönemlerdede gençlerimize ilaç olmuş gazetedir. bugünün gençleri herşeye kolay ulaştıkları için bulvarın önemini kavrayamaz.
yas tutmamıza neden olacak vakadır. gençliğin tek bilim kaynağı kurutulmuştur.
abazanlarin artik beyinlerinde kurduklari fantazileri gerceklestireceklerine delalettir, kötü bir durumdur.
abazalarin yas ilan edecegi gundur.
sahibi hacı olan marketleri rahatlatan olay. hacı amca gazeteleri dizerken iki de bir kafasını sağa çevirmek zorunda kalmayacak. *
efendim bu aci haber saglam kaynaklardan teyid edildi, onaylandi. basimiz sagolsun. haberi bizim mahalle kahvesinin anli sanli ocakcisi salih'ten teyid ettirdim. aradim telefonla salih'i. salih dedigim bu gazetenin yillardir bir numarali okurlarindan biridir. aglamakli bir ses tonuyla telefonu acti.

her gun istisnasiz kahvehaneye aldigi posta gazetesinin arasina sikistirip, kimseye caktirmadan ocagin tezgah altina zulalayip, bos vakitlerinde okudugu gazetenin kapandigini mahalledeki internet kafeyi isleten som agizli tipsiz murat'tan ogrenmis. bu murat denen kalitesizinde bizim sozlukten bir farki yok hani. ne kadar provokatif, aci, elim olay hadise olsa once kahveye sonra cami cemaati derken butun mahalleye servis eder. daha bir guzel haber vermis degildir.

neyse efendim salih'im hemen gazeteyi aramis, cikan hatunla karsilikli aglasarak epey muhabbet etmisler. sonra yetkili birine baglamis. biraz da onunla muhabbet etmis, dertlesmis. demis "abi gozunuzu seveyim kapatmayin. icab ederse bir abone kampanyasi duzenler, trajimizi 1 milyon'a vurdururuz allah'in izni ve inayetiyle". ama yok salih'im mevzu sadece traj degil, her ay cuvalla ceza oduyoruz. belimiz bukuldu, yeter artik felan gibi seyler soylemis. salihi de teselli etmis sozde. cocuk hala sokta. aksam bir okey atalim belki duzelir ama bu ulkede on binlerce belki milyonlarca salih var. hangisine yetisecez. okey dort kisilik bir oyun, yancisiyla felan en fazla sekiz...
(bkz: abazanlar yasta)
muhtemelen editörü ergenekon terör örgütü mensubu olmakla suçlanmaktadır.
bir devrin çöküşüdür, abazan team'i yasa boğan haberdir, buradan bulvar'a kendi başlıkları tadında bir bakınızla veda etmek isterim;
(bkz: bulvar kapandı kızlar açıldı)