bugün

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı için yazılmış şiirin, en akılda kalan kısmıdır. fakat gelin görün ki; şu müstesna tatil gününde bir çok insan bir takım kaba etlerini devirip yatarken, sabahın köründe işe giden bir insan için geçerli değildir.
(bkz: kader utansın)
çoğu insanın *23 nisan dendiğinde aklına gelen şiir.
insanı eskiye götüren şiirdir. öğrenci olmuş olup da bu şiiri bilmeyen yoktur sanıyorum.
asil adi 23 nisan olan, sozlukte baslklarda bir turlu hepsini bulamadigim cocukluk sarkilarimizdan. bari ben yazayim;

Sanki her tarafta var bir düğün.
Çünkü, en şerefli en mutlu gün.
Bugün yirmi üç Nisan,
Hep neşeyle doluyor insan.

işte, bugün bir meclis kuruldu,
Sonra hemen padişah kovuldu.
Bugün yirmi üç Nisan,

Bugün, Atatürk'ten bir armağan,
Yoksa, tutsak olurduk sen inan.
Bugün yirmi üç Nisan,
her 23 nisan da uykudan uyanıldığı gibi akla gelen, ilkokulda beyne kazınmış olduğundan yıllarca unutulmayan şarkıdır.
bir nevi bir çoğumuzun bilinç altına işlemiş olan mesaj, gün içinde nasıl hissetmemiz gerektiğini söylüyor ve zaten tam o günde de yağmur yağar ve o gösteri işkencesinden kurtulmak neşeyle doldurur insanın içini gerçekten ama yine de o yürüyüş için yapılan ritim çalışmaları ve çeşitli işkenceler yine de aksini ispatlıyor.
bu 23 nisanla beraber yalan olmuş şehir efsanesi.

(bkz: iktidar-muhalefet çekişmesi)
23 nisan ile ilgili her şiirin girişidir.
(bkz: bugun 23 nisan hep neseyle doluyor insan)
önemli bir ulusal egemenlik bayramının kutlanmasıdır.
23. nisan olsada çocuklar gibi sevinsek.
her 23 nisan'da olduğu gibi çocuklar ölmesin, çocuklar zorla çalıştırılmasın; çocuklar şeker yesin, çocuklar çocuk gibi yaşasın, koşsun, oynasın, hep gülsün dileklerimizi sunarız ya. yine sunuyoruz.
Eveli okul olurdu bu tarihte. Simdi okul olmadigina sasirdigimda yeni yetme liseli terk birinci siniflar olur mu yauuuw resmi tatil diye bilgiclik tasliyor. Ulan davsan sen sabah lisene giderken biz counterimizi yeni bitirip yatmaya hazirlaniyorduk. Velhasili bugun 23 nisan. Okul yok. Nese doluyor insan.
çok neşe dolduk, içimiz kıpır kıpır.
Bugün gerçekleşen neşe dolumu. Bu saatte sıcak yatağımdan entry girersem neşeyle dolarım tabi.
(bkz: haydi cocuklar camiye)
(bkz: şaka şaka meclise)
23 nisanın asıl amacı meclisimizin yani kurtuluşumuzun 96. yılını kutlamaktır ulu önderimiz mustafa kemal atatürk ise gelecegemizin kurtuluş yolu çocuklara armağan etmiştir.
hep neşeyle doluyor insan diye devam eden şarkı.
'3 Nisan 2016 da, yani az önce salon camına BÜYÜK harflerle, " BUGÜN 23 NiSAN, NEŞE DOLUYOR iNSAN " diye yazdım.

Anlayan anlar, anlamayana davul, zurna az !
(bkz: oytunkaran bugünlük moderatör olsun)
2010lu yıllarla birlikte anlamını yitirmiş söz.