bugün

Şüphesiz ki sebebi merak edilen durum.
Şimdi görüyoruz dünyanın halini.
3 adet semavi din hali hazırda var.
Bunlar da bilmem kaç tane mezhebe ayrılmış durumdalar.
Hitler, yahudileri kesti. ingilizler sömürgeleşerek zaten dünyanın anasını belledi. amerika'Nın el atmadığı yer yok. ortaçağ desen zaten felaketti. şimdilerde de ortadoğu'da kan gövdeyi götürüyor. şiiler bir yanda, selefiler öbür tarafta, sünniler bir yerde, aleviler öbür tarafta.
habire din uğruna kan dökülüyor dünyada.
merak ediyorum, acaba yaratıcının; kullarımın böyle birbirlerine girmesinden çıkarı ne?
yani bu iş çok basit bir düzenleme ile çözülebilir sonuçta.
işte bu son kitap dersin, peygambere falan da gerek yok. gerçekleştirirsin bir mucize, dünyanın her yerine aynı anda tepeden kitap iner. zaten büyük ihtimalle şu mucizevi olay binlerce insan/tv tarafından kaydedilir.
işte bu son kurallar_asla_değişmez_.pdf'Yi salarsın.
bitti, gitti.
böylece ne din savaşı kalır, ne tereddüt, ne ateist.
kıps.
Filmi de olurdu aslında.

Düşündürücüdür.
inançlıysanız sebebi belli:

kendisi diyor zaten göndermeyeceğim diye.
Son kitabı insan gibi okuyup araştırıp hayata geçirmeyince böyle şeyler meydana geliyor zaten. En son gelen kitabı doğru düzgün incelemeyip başka bir kitap istemek. Üstüne üstlük yaratıcıya ne yapacağını söyleyip şirk koşmak. Sen kimsiin sen neeesin. Ne oldunuz siz beyle.
bakti iste bu kitap yollama din gonderme isini basaramiyo vazgecti tabi. kendi yarattiklarinin cogunu da cehenneme yolluyo arada, bunlar olmamis diyip.
Yüzyıllar boyu ya milliyetçilikten yada mezhepçilikten kan döküldü ama hala ayni zihniyet!
kitap zaten sağa sola saldırmayı emrettiği için bunda barış, hoş görü bulmak saçmadır. kitabın deli saçması olduğunu görünce en azından gerçek bir şey için kavga edersiniz.

insanlar her türlü şey için kavga, savaş çıkarabiliyor. örneğin bir tane savaş senin hayvanın benim çiti geçti diye çıkıyor, bir tane adam ben isanın kardeşiyim diyor 30 milyon insan ölüyor, bahane bitmez.
tanrının gözünde ölüm ve kan akma olayının insan gözündeki gibi acılı Humanist bir serzenis olduğunu sanmıyorum zira acı ve ölüm kavramları tanrı için bir şey ifade etmez sonuçta her şeye gücü yeten biri herseyi diriltebilen unutturabilen öldüren biri adalet kavramını yeniden yazsa farkına dahi varılmaz sanırım bu yüzden kozmik güç bir paradoxtur.
bence kıyametle filan uğraşmayıp insanoğlunun kendi kendini bitirmesini bekliyor.
Ilk dort tutmayinca besinciden vazgecmisler. Ben oyle duydum kardes.

Bir soru.
yollamamak yerine yazmamak yazılması gerekendir. hiç bir din kitabı gökten inmemiştir, insan eliyle yazılmıştır. hepsinin kanıtları bulunmaktadır.
volllohi o zaman sınav olmazdı.
vollohi o zaman savaş olmazdı.
vollohi biz yeni kitabı desteklemiyoruz, vahabiyiz biz.
Yeni kitap değil kıyamet gelecek diye umuyorum. Merak edilen konu.
hazır gönderilmişini/yazdırılmışını okumayıp, okusa da anlamayıp kendinden olmayanı yok etmeye çalışan embesiller üzerinde etkisi olmayacak eylemdir.

eski ahit üzerine yeni ahit geldi, ne yaptı yahudiler? isa'yı öldürdüler.

üzerine islam peygamberi gönderdi, ne yaptı müslümanlar? peygamber görmüş 3 halifeyi yani, islam kurucu ve ardıllarını katletti.

son olarak, temelde isa yahudidir. yeni bir din getirmemiştir. sonrasında hristiyanlık adı altında yeni bir din kurmuşlardır.

allah kelimesinin, ibranice elloh'dan geldiğini bilmeyenler atıp tutuyor.

sikik sümerler yazmış 5000 yıl önce ceremesini biz çekiyoruz.