bugün

(bkz: risk budur)
paradokstur. bu dünyaya çocuk getirip ne yaşayacağından korkmaktır. aynı zamanda eğer getirilmezse, geleceğin çocuklarını yalnız bırakmaktır.
hiç istemediğim hede. benim hatuna söyliycem doğumda direk aya nişan alsın amk! ne saçma şey lan bu!
cocuk dünyaya getirmek alınan en büyük sorumluluktur fakat bu sorumluluğu almak cesaret ister.
çok düşünülesi ve zor karar verilesi bir meseledir. dünyanın, türkiyenin ve özellikle komşuların durumu göz önüne alındığında sanki büyük bir hataymış gibi geliyor insana.
bana göre önüne gelen çocuk yapmamalı. imkanları (maddi manevi) yeterliyse, çocuğunu düzgün bir vatandaş yapacak kadar ahlaki ve sosyal yeterliliği varsa o kişi çocuk yapmalıdır.
evli yazar arkadaşlar hanımlar sözlüğü takip ediyorlarsa bu akşamki kulp bulundu. Hayırlı olsun şimdilik siz düşünün.
Zordur risklidir kazancınız iyi değilse ek iş bile yapılması gerekir.
Istemediğm eylem.
Çok zordur. Bu karmaşaya o çocuğu da sürüklemektir.
bir adet karşı cinsin gerektiği durumdur.
Bir adet karşı cinsle yapılabilecek gayet doğal bir durumdur. Lakin bundan sonrası toplumumuzda biraz sıkıntılıdır işte. Sen o çocuğu yapıyorsun ama gerçekten bakabilecek misin o çocuğa? Hakettiği ilgiyi, sevgiyi ve ergen olduğunda parayı verebilecek misin. Sen gerçekten insan mı getireceksin bu dünyaya, yoksa sadece yaşamak için yaşayan bilinçsiz bir birey veya daha kötüsü mü. Bu dünyaya çocuk getirmek gayet doğal ve kolaydır evet ama o çocuğu gerçekten yetiştirmek, işte bütün mesele bu.
Aptalliktir.
Maddi manevi imkanin yok 5 çocuğu yalin ayak dolastiriyorsun. Ölünce cennete giderim sanma bu gunahla yerin cehennemin dibidir.
üzerine büyük bir sorumluluk almaktır. üstesinden gelemeyeceğini düşünen lütfen yapmasın.
leyleklerin zevzekliği.
çok kafama yatan şey, benim gibi bi insan evladı olursa çok sever bu dünyayı da yaşamayı da.
bencil pislikler.
Kepazeliktir, rezilliktir, aymazlıktır, hayasızlıktır.