bugün

boşanma davaları üzerine uzmanlaşmış ya da ağırlıklı olarak o yönde çalışan avukat. yuva yıkma operatörü. kimi zamanda hayat kurtaran insanları şirret ya da öküz karı ya da kocalarından kurtulmasını üstüne tazminat nafaka iştirak nafakası (çocuklar için) bağlatan can simidi. aile hukuku mevzuata sıkı sıkıya bağlı teknik bir dal olduğundan işleri nispeten daha bir kolaydır sanki.
müvekkilleriyle başı her zaman dertte olan avukattır. hele ki boşanacak çiftler durmadan rahatsız ederler. birisi boşanmak istiyorum der, birisi avukat bey ben karımı seviyorum bir ikna etseniz der. arada kalırlar genelde ama işlerini icra ederler yinede. * *
(bkz: divorce lawyer)
(bkz: boşalma avukatı)
işsiz kalmayacak avukattır.
mesleki olarak bu tip uzmanlaşma alanları yoktur esasında, tercihen şekillenir.
izmir'de en iyilerinden birinin Senem Demirel olduğu avukatlık branşıdır.
Artık dayanilmaz bir hale gelen, kangren olmuş bitirilemeyen evlilikleri bitiren, kişileri medenice özgürlüğüne kavuşturan güzel meslek grubu insanları.
içlerinde iş almak için reklam yasağını hiçe sayıp sözlüğü reklam aracı yaparak disiplin suçu işleyenlerine de şahit olunan avukatlardır.

aslında öyle bir avukat türü olduğu söylenemez; her avukat mutlaka boşanma işi alır. bazıları hasbelkader ünlü birisinin işini alınca ve başarılı olunca adı çıkar, o kadar.
benin bir teyzemin kızı var boşanma avukatı
kız yatacak yedin yok milletin yuvasını yıkıyorsun diyorum
abi son ana kadar yapmak için mücadele ediyorum diyor
günahı boynuna .
Bazen insanları anlamakta güçlük çekiyorum.
mesala kişi evlenmek için bir dünya para harcıyor,sonra aynı kişiyle boşanmak için bir daha para harcıyor...
icra memuru kadar, hayır hasenat sahibidir.
En iyi bosanma avukatı abinin üniversiteden bu yana kankasi olan avukattir. Gözün kapalı guvenirsin. 1 ay sonra onun dugunune gidecek olmam da ayrı bir ironik.
Hali hazırda bir arkadaşım...

Evlenmeyi başarabilirsem kafam rahat...

Ölmeyecek meslek...
Sürümden kazanacaktır.
(bkz: reklamlar)
yaptıkları iş hiç öyle zor mor değildir. zaten süresi 1 seneyi geçen evliliklerde uzlaşmalı boşanmalar tek celsede biter, 1 senenin atı uzlaşmalılar da en fazla 2 celse sürer o da tanık dinletme zorunluluğundandır. kaldı ki çekişmeli boşanmalarda daiş alınacak bir uzaklaştırma veya tedbir kararına bakar. ki nafaka deseniz zaten icra yolu ile alınan bir güvencedir. velayete de ebeveynlerin mevcut durumuna göre karar verilir.

o yüzden bu mavraları gidin bilmeyenlere okuyun yemezler.
Avukatlık mesleğinde tıpta olduğu gibi bu tarz bir unvan yoktur. Avukat avukattır boyle bir sınıflandırma yapilacak olsa dahi bu sadece o avukatın kişisel tercihinden dolayı o alanda uzmanlaşması neticesinde söylenebilir ki bu da basta söylediğimiz gibi resmi bir unvan olmayıp sadece o avukatın uzmanlaştığı alanı vurgulamak şeklinde kullanilir.

Edit. Bu bilgi bizim hukuk sisteminize gore verilmiştir. Bildiğin kadarıyla başka ülkelerde ihtisaslaşma yoluyla bu tarz unvanlar alınabiliyor.
Meslekte 29 yılı bitirdim. Bereket boşanma davası kabul etmek zorunda kalmadım.en zor davalardandır.
(bkz: hayırlı forumlar)
(bkz: reklamlar)

ayrıca bu yapılan avukatlık kanunu ve rekabet yasağına da aykırı.

aldım capsini güzel kardeşim. tbb nin selamı var.

http://www.barobirlik.org...r/2011/reklam_yas_yon.pdf

8/b.
(bkz: bu neydi şimdi)
Bütün bosanacak olan akrabalarının da boşanma avukatı olan avukatır.
Avukat olmak kolay değil gayet normal bir ücret.
Uzman dr 5 dk muayene edip 400 tl talep ediyor ve bunda hiçbir sorun yok.

Boşanmak için gidilen avukat da belki sana yapmaman gereken ve malın mülkünün elinde avucunda kalmasını sağlayacak tiyolar verecek ama sen bunu beleşe getirmenin derdindesin. Yok öyle.
(bkz: tükür oğlum babanın suratına)